وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیا توجه کرده اید که در بیشتر موارد، اگر روزتان را خوب شروع نکنید، تمام روز شما خراب می شود و اگر روز را خوب شروع کنید، آرام تر هستید؟ اما چگونه می توانیم همیشه روزمان را خوب شروع کنیم؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روحیه‌تان را از اول صبح تقویت کنید


آیا توجه کرده‌اید که در بیشتر موارد، اگر روزتان را خوب شروع نکنید، تمام روز شما خراب می‌شود و اگر روز را خوب شروع کنید، آرام‌تر هستید؟ اما چگونه می‌توانیم همیشه روزمان را خوب شروع کنیم؟


خندیدن

کاری را که دوست دارید، انجام دهید

به مدت 30 ثانیه درباره آن چه دوست دارید انجام دهید، فکر کنید. پس از این که از خواب بیدار شدید، درباره ساعت خوابی که از دست داده‌اید فکر نکنید، بلکه به کاری فکر کنید که در این مدت کوتاه قبل از ترک منزل می‌توانید انجام دهید؛ به عنوان مثال خواندن چند صفحه کتاب مورد علاقه. این امر باعث می‌شود با روحیه خوب، روزتان را سپری کنید.

غذای متعادل بخورید

در وعده صبحانه، مخلوط مغذی کربوهیدرات و پروتئین مصرف کنید که تا زمان ناهار، شما را سیر نگه می‌دارد. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، مصرف میزان متعادل کافئین، باعث بهبود خلق‌وخو و افزایش آگاهی ذهنی می‌شود.

در هوای تازه تنفس کنید

ورزش کردن در فضای باز و سبز، پیاده‌روی، باغبانی و ... حتی اگر برای چند دقیقه باشد علاوه بر افزایش روحیه، اعتماد به نفس شما را نیز بالا می‌برد. انجام این فعالیت‌ها کنار آب از جمله رودخانه، دریاچه و آبشار، تأثیر بهتری دارد.

به صدای طبیعت گوش دهید

اگر فرصت خارج شدن از منزل را ندارید، به صدای ضبط شده طبیعت گوش دهید. نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد افرادی که به صدای همزمان پرندگان و آب گوش می‌دهند، سریع‌تر از یک موقعیت پراسترس رهایی پیدا می‌کنند. پس پنجره‌ها را باز کنید و از صدای طبیعت، لذت ببرید.

تمرکز کنید

متخصصان توصیه می‌کنند که اول روز 5 بار نفس عمیق بکشید و تصمیم بگیرید امروز را به خوبی سپری کنید. طی روز اگر هم دچار ناراحتی شدید، 5 بار نفس عمیق بکشید.

لبخند زدن آسان‌ترین راه برای تغییر دادن روحیه خود و اطرافیان است. پس این ثروت باارزش خود را در اول صبح با همه تقسیم کنید.

شکلات داغ بخورید

نتایج بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد خوردن شکلات داغ که حاوی فلاونوئید است، خلق‌وخو را بهبود می‌دهد و میزان هوشیاری را نیز افزایش می‌دهد. پروتئین و کربوهیدرات موجود در شیر کم‌چرب تا زمان ناهار، میزان قند خون را ثابت نگه می‌دارد.

نعناع استنشاق کنید

این کار علاوه بر تقویت روحیه و افزایش تمرکز، با خستگی مفرط نیز مقابله می‌کند. روغن یا برگ‌های نعناع را کنار تخت خود قرار دهید و به محض بیدار شدن از خواب، آن را بو کنید یا این که پس از صرف صبحانه، آدامس نعناعی بجوید.

لبخند بزنید

لبخند زدن آسان‌ترین راه برای تغییر دادن روحیه خود و اطرافیان است. پس این ثروت باارزش خود را در اول صبح با همه تقسیم کنید.

منبع: khorasannews.com


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: فاطیما احیا

برگرفته از گروه: سلامت و بهداشت جامعه

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین