سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان، به عنوان یکی از حامیان معنوی هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب، اقدام به پشتیبانی این طرح ارزشمند در سامانه وبلاگ و شبکه اجتماعی نموده است. طرح ملی بوی سیب به همت رادیو معارف برپا شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب

هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب


موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان، به عنوان یکی از حامیان معنوی هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب، اقدام به پشتیبانی این طرح ارزشمند در سامانه وبلاگ و شبکه اجتماعی نموده است. طرح ملی بوی سیب به همت رادیو معارف برپا شده است.


بخش رادیونگاران هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب

هدف:

هدف از این بخش مسابقه،‌ تشویق مخاطبان رادیو به انتشار اخبار، اطلاعات، نقد و ارزیابی برنامه‌های عاشورایی رادیوها در رسانه‌های گروهی یا اجتماعی است. در این بخش، از افرادی که بیشترین تلاش را برای انتشار و بازتاب اخبار و محتواهای عاشورایی رادیوها در انواع نشریات کاغذی یا الکترونیک، وبلاگ‌ها یا شبکه‌های اجتماعی نموده‌اند، تقدیر به عمل خواهد آمد.

 

شرایط حضور:

- عموم خبرنگاران، گزارشگران، وبلاگ‌نویسان و فعالان شبکه‌های اجتماعی می‌توانند با انتشار نوشته‌های خود در عموم نشریات، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری، وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی، در این مسابقه شرکت کنند.

- محتوای آثار منتشر شده می‌تواند شامل اطلاع‌رسانی، معرفی، نقد، ارزیابی و تحلیل برنامه‌های عاشورایی رادیو در محرم‌الحرام امسال در قالب خبر، گزارش، گفتگو، مصاحبه، مقاله و ... باشد.

- آثار ارسالی به تفکیک در سه گروه «رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها»، «وبلاگ‌ها» و «شبکه‌های اجتماعی» بررسی و تقدیر خواهد شد. منعی برای حضور یک شرکت‌کننده در هر سه گروه وجود ندارد.

بازه‌ی انتشار مطالب در هر کدام از رسانه‌های مذکور، باید از شنبه 3 آبان تا یکشنبه 2 آذر 93 باشد.

- بازه‌ی انتشار مطالب در هر کدام از رسانه‌های مذکور، باید از شنبه 3 آبان تا یکشنبه 2 آذر 93 باشد.

- مهم‌ترین معیار داوری آثار در بخش رادیونگاران، نشر گسترده محتوا و جلب افکار عمومی و مخاطبان به مطالب منتشر شده می‌باشد.

- منعی برای ارسال آثار شرکت داده شده در بخش «نقد و نظر» در بخش «رادیونگاران» وجود ندارد و یک شرکت‌کننده می‌تواند اثر خود را در هر دو بخش مسابقه شرکت دهد.

 

جوایز هفتمین دوره طرح ملی بوی سیب

هزینه سفر به کربلای معلی (معادل ده میلیون ریال)

كمك هزینه سفر به كربلای معلی (معادل هفت میلیون ریال)

هزینه سفر به مشهد مقدس (معادل پنج میلیون ریال)

و ده ها هدیه‌ی فرهنگی دیگر

 

** شرایط ویژه بخش «وبلاگ‌ها»:

- وبلاگ‌نویسان با درج حداقل دو مطلب پیرامون برنامه‌های محرمی رادیو در وبلاگ خود می‌توانند در این بخش شرکت کنند. این مطلب می‌تواند شامل معرفی، نقد، گرافیک اطلاع‌رسان و... در مورد برنامه‌های محرمی رادیو باشد.

- هر وبلاگ‌نویس فقط می‌تواند وبلاگ خودش را برای شرکت در مسابقه معرفی کند و درج بیش از یک وبلاگ، مجاز نیست.

- مطالب مربوط به موضوع مسابقه بوی سیب، الزاماً می‌بایست به قلم صاحب وبلاگ باشد و در فاصله‌ی زمانی بین اول تا آخر محرم‌الحرام (4 آبان تا 2 آذر 93) منتشر شده باشد.

- برای شرکت در این بخش مسابقه، نیازی به ایجاد وبلاگ تخصصی برای مسابقه‌ی بوی سیب یا موضوع عاشورا و رادیو نیست، و وبلاگ‌هایی که قبل از شروع مسابقه فعال بوده‌اند، از اولویت برخوردارند.

- شرکت کنندگان می‌بایست یکی از لوگوهای تبلیغی بوی سیب را به نشانه‌ی حضور در مسابقه، در وبلاگ خود درج نمایند. برای دریافت لوگوهای مربوط به این مسابقه، به اینجا مراجعه نمایید.

امتیاز ویژه برای وبلاگ‌هایی که در سامانه وبلاگ تبیان ایجاد شده باشند، در نظر گرفته می‌شود.

- در داوری این بخش، 40 درصد امتیاز به «محتوای مطالب وبلاگ» و 60 درصد امتیاز به «شرایط وبلاگ» تخصیص می‌یابد.

- از جمله معیارهای داوری در زمینه‌ی «محتوای مطالب وبلاگ»، می‌توان به این موارد اشاره کرد: اتکا به منابع غنی، بهره‌گیری از ادبیات وبلاگی، خلاصه‌گویی، استفاده‌ی متناسب از متن و تصویر، اثرگذاری و ارتباط با مخاطب، خلاقیت در ارائه‌ی محتوا و اشاره دقیق به مشخصات برنامه‌های رادیویی مورد نظر (نام برنامه، شبکه، زمان پخش).

- از جمله معیارهای داوری در زمینه‌ی «شرایط وبلاگ»، می‌توان به این موارد اشاره کرد: ارتباطات وبلاگی و میزان بازدید، استمرار در به‌روز رسانی، پوسته‌ی وبلاگ و...

- امتیاز ویژه برای وبلاگ‌هایی که در سامانه وبلاگ تبیان ایجاد شده باشند، در نظر گرفته می‌شود.

 

** شرایط ویژه بخش «شبکه‌های اجتماعی»:

- هر شرکت‌کننده با درج حداقل پنج مطلب پیرامون برنامه‌های محرمی رادیو در صفحات اجتماعی خود می‌تواند در این بخش شرکت کند. این مطالب می‌تواند شامل معرفی، نقد، گرافیک اطلاع‌رسان و... در مورد برنامه‌های محرمی رادیو باشد.

- سقف آثار ارسالی برای هر شرکت کننده در این بخش، دو صفحه‌ی مستقل در دو شبکه اجتماعی متفاوت می‌باشد.

- برای شرکت در این بخش مسابقه، نیازی به ایجاد صفحه تخصصی برای مسابقه‌ی بوی سیب یا موضوع عاشورا و رادیو نیست، و صفحاتی که قبل از شروع مسابقه فعال بوده‌اند، از اولویت برخوردارند.

- همه صفحات شخصی در شبکه‌های اجتماعی متن‌محور، عکس‌محور، صوت‌محور و فیلم‌محور که در داخل کشور، دسترسی به آن‌ها مجاز باشد، می‌توانند در مسابقه شرکت کنند. البته حضور در شبکه‌های اجتماعی ایرانی، امتیاز ویژه دارد.

امتیاز ویژه برای صفحه‌هایی که در شبکه اجتماعی تبیان ایجاد شده باشند، در نظر گرفته می‌شود.

- لازم نیست مطالب مربوط به موضوع مسابقه بوی سیب، تولید خود شرکت‌کننده باشد؛ اما آثار تولیدی از امتیاز بیشتری برخوردار است. البته ذکر منبع برای مطالب، از آداب اولیه فعالیت رسانه‌ای است.

- لازم است مطالب مربوط به موضوع مسابقه بوی سیب، در فاصله‌ی زمانی بین اول تا آخر محرم‌الحرام (4 آبان تا 2 آذر 93) با هشتک بوی سیب (#بوی_سیب) یا امکانات مشابه در صفحات مورد نظر منتشر شده باشد.

- از جمله معیارهای داوری در این بخش، می‌توان به این موارد اشاره کرد: محتوای غنی، گستردگی مخاطبان، ارایه‌ی هنرمندانه، اثرگذاری و استمرار فعالیت و ...

- امتیاز ویژه برای صفحه‌هایی که در شبکه اجتماعی تبیان ایجاد شده باشند، در نظر گرفته می‌شود.

 

برای کسب اطلاعات تکمیلی، می‌توانید به پایگاه بوی سیب (اینجا) مراجعه نمایید.


باشگاه کاربران تبیان - شبکه اجتماعی - سامانه وبلاگ

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین