سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
«محمود احمدی نژاد» از «سید حسن خمینی» برای اختصاص فضایی مناسب در موزه ی آستان امام راحل (ره) برای چیدمان هدایای دوره ی ریاست جمهوری اش تشکر کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هدایای «احمدی‌نژاد» به کجا می‌رود؟


«محمود احمدی‌نژاد» از «سید حسن خمینی» برای اختصاص فضایی مناسب در موزه‌ی آستان امام راحل (ره) برای چیدمان هدایای دوره‌ی ریاست جمهوری‌اش تشکر کرد.

صبح روز دوازدهم مرداد ماه 1392 و یک روز قبل از تحلیف «دکتر حسن روحانی» یک منبع آگاه خبر داد که دو هزار و 530 قطعه از هدایای خارجی احمدی‌نژاد شب گذشته با هشت کامیون از مجموعه‌ی سعدآباد به محل دیگری منتقل شدند.

احمدی نژاد

آثاری که بر اساس آیین‌نامه‌ی تشکیل یادمان روسای جمهور در شورای اسناد ملی در 21 خردادماه سال 84 باید در موزه‌ی «یادمان روسای جمهور» زیرنظر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ساختمان شماره‌ی 240 کاخ سعدآباد، یا در محل تولد احمدی‌نژاد در شهر سمنان نگهداری و نمایش داده شود.

این اتفاق در حالی رخ داد که این قانون وجود داشت؛ زمانی‌که شیئ‌ی به رییس‌جمهور اهدا می‌شود جزو اموال دولتی محسوب می‌شود، چون آن به مقام حقوقی رییس‌جمهور اهدا می‌شود، به همین دلیل زمانی که آن شئ وارد مجموعه‌ی نهاد ریاست جمهوری می‌شود تا زمان تشکیل موزه‌ی یادمان رئیس جمهور وقت، آن اموال مُهر برچسب اموال می‌خورد، بنابراین نباید از آن مکان خارج شود. قانونی که در کل نادیده گرفته شد و حتی بر اساس شنیده‌ها از منبع آگاهی که در سال گذشته این اتفاق را مطرح کرد، کارکنان تشریفات دفتر ریاست جمهور وقت دستور داشتند لیست هدایا را از کامپیوترهای سازمان اسناد نیز پاک کنند.

اما اکنون با توجه به نامه‌ای که پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران 14 مهرماه منتشر کرده است، به نظر می‌رسد «سید حسن خمینی» نوه‌ی امام راحل (ره) با درخواست رییس جمهور سابق برای نمایش بخشی از هدایایی که در طول هشت سال دو دولت نهم و دهم از روسای جمهور کشورهای دیگر و به نمایندگی از مردم ایران دریافت کرده بود، در آستان حضرت امام خمینی (ره) موافقت کرده است.

چون احمدی‌نژاد در نامه‌ای که به تاریخ هفتم مهرماه امسال است، از یادگار امام راحل (ره) در این‌باره تشکر کرده است.

آثاری که بر اساس آیین‌نامه‌ی تشکیل یادمان روسای جمهور در شورای اسناد ملی در 21 خردادماه سال 84 باید در موزه‌ی «یادمان روسای جمهور» زیرنظر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ساختمان شماره‌ی 240 کاخ سعدآباد، یا در محل تولد احمدی‌نژاد در شهر سمنان نگهداری و نمایش داده شود

در نامه‌ی محمود احمدی‌نژاد خطاب به «حجت‌الاسلام سید حسن خمینی» آمده است:

«احتراما و پیرو بازدید و مذاکره حضوری در مرقد مطهر، از اختصاص فضای مناسب در موزه آستان حضرت امام خمینی(ره) برای استقرار هدایای گروه‌های مردمی، دولت‌ها و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی داخلی و بین‌المللی در دوره خدمتگزاری اینجانب در ریاست جمهوری تشکر و قدردانی می‌نمایم.

شایسته است جهت تنظیم چیدمان و برنامه‌ریزی و نحوه کارکرد این بخش از موزه و نهایتا انتقال هدایا، دستور فرمایید مسئولین مربوطه هماهنگی لازم را معمول دارند.

امروز نیز همچنان در همه جای جهان نام مبارک امام خمینی (ره) گرمای حقیقت و شور زندگی و حرکت آرمانی را بر دل و جان و اندیشه و عمل همگان می‌تاباند و روح آزادگی را در جوامع می‌گستراند.

مطمئنا مجموعه کم‌نظیر مرقد منور امام راحل عظیم الشأن که با مساعی جنابعالی مراحل پایانی ساخت خود را می‌گذراند برای همیشه ملجأ توده‌های مردم و میعادگاه همه عاشقان حق و حقیقت بوده و اندیشه‌های الهی و متعالی آن عزیز، مشعل فروزانی فراراه همه موحدان و عدالت‌طلبان و آزادی‌خواهان جهان خواهد بود.

مجددا از حسن دعوت و پذیرایی جنابعالی تشکر می‌نمایم. محمود احمدی‌نژاد».

این در حالی است که در این سایت خبری که معمولا همه‌ی اتفاقات متعلق به تولیت آستان امام راحل را منتشر می‌کند، هیچ خبر، گزارش یا مطلبی که نشان‌دهنده‌ی رضایت یا واکنش ایشان در این زمینه باشد،‌ وجود ندارد.

بخش سیاست تبیان

منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین