وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
متاسفانه در ایران مساله جنسی به کلی به حال خود رها شده است .به گونه ای که پرسیدن سوالات جنسی از خط قرمزهایی است که نوجوانان ما در مدارس حق فکر کردن درباره اینگونه مسائل را هم ندارند ...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارضای جنسی با فیلم مستهجن

متاسفانه در ایران مساله جنسی به کلی به حال خود رها شده است .به گونه ای که پرسیدن سوالات جنسی از خط قرمزهایی است که نوجوانان ما در مدارس حق فکر کردن درباره اینگونه مسائل را هم ندارند ...

هدی سادات پاک نهاد - بخش اجتماعی تبیان
خودارضایی ، افسردگی

در روزگاری نه چندان دور جوان تا پشت لبش سبز میشد و صدایش دورگه میشد بزرگترها وظیفه خود می دانستند که آستین های خود را بالا بزنند و دنبال دختر بگردند.جوانان هم که آمادگی ازدواج داشتن با هزار ذوق و شوق پیشنهاد خانواده را برای ازدواج قبول میکردند و به خواستگاری می رفتند. آن زمان کار و حرفه پیچیدگی امروز را نداشت و تا جوان به سن بلوغ می رسید کاری را از پدر و یا دیگران می آموخت و همزمان با بلوغ جسمانی تشکیل زندگی مشترک می دادند. در آن روزگاران اقوام و فامیل از مشکلات یکدیگر خبر داشتند و مشکل گشای هم بودند و اگر به فرض جوانی نیاز مالی مناسبی نداشت همه دست به دست می دادند تا جوانی راهی خانه بخت شود اما این روزها مشکلات آنقدر زیاد شده که حتی امکان صله رحم راهم سلب کرده چه برسد به اینکه بخواهند از مشکل هم خبردار شوند و مشکل گشای کار هم باشند.

این روزها تنوع طلبی جوانان،ترس از طلاق و شکست،نبودن مورد مناسب و افزایش بی بند و باری ها و مشکلات اقتصادی، مسکن، تهیه وسایل زندگی، مهریه سنگین، بیکاری، رفاه زدگی برخی از جوانان و فقر خانوادگی و... مهمترین دلایل اجتماعی هستند که تمایل جوانان را به ازدواج کاهش می دهد و باعث تاخیر در ازدواج اند اما مساله ای که در بین جوانان معضل شده و عامل دیگری در تاخیر ازدواج به شمار می آید مساله خود ارضایی در بین جوانان است.

خودارضایی از مشکلات مخرب و مهم جامعه امروز ماست. معضلی که بسیاری از جوانان بدون اطلاع از آثار مخربش به آن دچارند و به دلیل اعتیاد آور بودن آن نمی توانند آن را ترک کنند

متاسفانه در ایران مساله جنسی به کلی به حال خود رها شده است .به گونه ای که پرسیدن سوالات جنسی از خط قرمزهایی است که نوجوانان ما در مدارس حق فکر کردن درباره اینگونه مسائل را هم ندارند . در بین خانواده ها هم گاه شرم و حیای بی موردی بین والدین و فرزندان وجود دارد که فرزند به خود اجازه نمی دهد سوالات جنسی که برای او ایجاد میشود از والدین خود بپرسد به همین دلیل به سایت ها و فیلم ها و کتاب هایی روی می آورد و اینگونه مساله باعث میشود که کنجکاوی کودک بیش از پیش افزون تر شود تا جایی که نمی تواند غرایز جنسی را کنترل کند تا اینکه دست به عمل ناپسند خودارضایی میزند.

خودارضایی از مشکلات مخرب و مهم جامعه امروز ماست. معضلی که بسیاری از جوانان بدون اطلاع از آثار مخربش به آن دچارند و به دلیل اعتیاد آور بودن آن نمی توانند آن را ترک کنند.

خود ارضایی یك حس گریز از اجتماع پدید می آورد كه در اثر افراط و تكرار در او ریشه دارتر خواهد شد. فرد در گوشه ای خود را منزوی و به افكار دور و دراز می پردازد. توجه به لذات شخصی، سبب سستی روابط اجتماعی می گردد و حیات جمعی را دچار مخاطره می سازد. این افراد نه تنها از جنبه اجتماعی انسانی متزلزل میشوند بلکه جامعه هم از داشتن نیروی جوان و پر انرژی محروم میشود.همچنین این افراد بسیار تحریک پذیر میشوند و فورا بادیدن یک عکس یا خواندن یک مطلب به این عمل می پردازند و به مروز زمان به موجودی بی فایده تبدیل میشوند.

حال جامعه ای را در نظر بگیرید که اکثر آن را جوانان مبتلا به خود ارضایی تشکیل می دهند . بی شک سرنوشت شومی در انتظار چنین جوامعی است. جوامعی همچون ایران که منابع تحریک از جمله ماهواره،بدحجابی،در دسترس بودن شبکه های مخرب اجتماعی بی شمار هستند و جوانان را به بیراهه هایی میکشانند که راه فراری ندارند و این همان چیزی است که قدرت های جهان اول دوست دارند زیرا این عمل زشت تمرکز افراد را به شدت کاهش می دهد و در مقابل سازندگی و تولید هم جای خود را به انحرافات جنسی پوچ می دهد.

اما چیزی که در جامعه اسلامی جای تاسف دارد افزایش این معضل است که آخرین آماری که از فراگیری این مشکل ارائه شده است حدود 80 درصد بوده که این آمار بسیار وحشتناک است و بدتر از همه اینکه به راحتی فیلم خود را در سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر می کنند اما گاهی دست به دست شدن و پخش این فیلم ها کاملا اتفاقی است مثل فیلم کسی که در اتاق بیمارستان دست به دست می‌چرخد و همه ما به این آسیب اجتماعی و عمل غیر اخلاقی می خندیم!

براساس اصل 169 قانون اساسی قاضی موظف است کوشش کند حکم هر دعوا و مساله را در قوانین مدونه بیابد و اگر نیابد با استناد به منابع معتبر اسلامی یا فتاوای معتبر، حکم قضیه را صادر نماید و نمی‌تواند به بهانه سکوت یا نقص یا اجمال یا تعارض قوانین مدونه از رسیدگی به دعوا و صدور حکم امتناع ورزدچراکه براساس فقه امامیه کسی که مرتکب چنین عمل ناپسندی شود و با کف دست خود ازدواج کند تعزیرخواهد شد

همه ی اینها از قبیح بودن این عمل حكایت دارد كه متاسفانه امروزه به شدت دامن گیر جوانان و حتی نوجوانان جامعه ی ما شده است و مسئولین اصلا متوجه اهمیت موضوع نیستند و جوانان را به حال خود رها نمودند. هیچ برنامه ای برای این ناهنجاری اجتماعی و عمل غیر اخلاقی وجود ندارند لذا لازم است که برنامه ریزی مناسبی در زمینه آموزش های مناسب جنسی در مدارس و به ویژه دانشگاه ها ارائه شود همچنین پیرامون موضوع ازدواج موقت که خود مسئله ای مبتلا به جامعه است و بلاتکلیف رها شده است که خود آسیب هایی در پی داشته نهادهای مسئول باید بررسی ها و تصمیمات لازم را اتخاذ کنند  و البته در کنار این خلا مشکلات دیگری هم وجود دارد مانند نبودن ماده ی قانونی در این مورد.

براساس اصل 169 قانون اساسی قاضی موظف است کوشش کند حکم هر دعوا و مساله را در قوانین مدونه بیابد و اگر نیابد با استناد به منابع معتبر اسلامی یا فتاوای معتبر، حکم قضیه را صادر نماید و نمی‌تواند به بهانه سکوت یا نقص یا اجمال یا تعارض قوانین مدونه از رسیدگی به دعوا و صدور حکم امتناع ورزدچراکه براساس فقه امامیه کسی که مرتکب چنین عمل ناپسندی شود، تعزیرخواهد شد لذا لازم است دقت بیشتری در این مساله شود تا شاهد چنین معضلاتی در جامعه نباشیم و نوجوانان و جوانان از ترس پرسیدن سوالات جنسی خود به سایت ها و فیلم های ناپسند روی نیاورند.


مطالب مرتبط:

بمب جنسی را جدی بگیرید!

مجرد ماندن خطرناک است

اشتباهی غیر قایل جبران

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین