سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حجةالاسلام و المسلمین طباطبایی صبح امروز بعد از نماز مراسم غسل و تدفین پیکر آیت الله مهدوی کنی را انجام داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مراسم غسل آیت‌الله مهدوی کنی + عکس


حجةالاسلام و المسلمین طباطبایی صبح امروز بعد از نماز مراسم غسل و تدفین پیکر آیت الله مهدوی کنی را انجام داد.

مهدوی کنی

مراسم غسل و تکفین آیت الله مهدوی کنی صبح امروز توسط حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی انجام شد.

مراسم غسل و تکفین آیت الله مهدوی کنی بعد از نماز صبح امروز در حوزه علمیه مروی توسط حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی، و با حضور جمعی از علما و فضلا از جمله حجج اسلام رئیسی، پورمحمدی و صادقی رشاد انجام شد.

 

                                  کفن

پیکر این عالم مجاهد و پارسا پس از غسل و تکفین به دانشگاه امام صادق (ع) منتقل گردید.

کفن

حجةالاسلام و المسلمین طباطبایی پس از برگزاری مراسم غسل و تکفین آیت الله مهدوی کنی، ایشان را یار همیشگی امام و رهبری دانست و گفت: آیت الله مهدوی کنی همیشه کوشش داشت سلیقه های مختلف سیاسی را دور هم جمع کند و در این مهم موفق بود.

وی پس از این مراسم در گفتگویی کوتاه با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله مهدوی کنی عالمی کم نظیر و سیاستمداری دیندار و خداجو بوده است، گفت: نکته ای که در طول عمر ایشان تبلور داشت، تلاش برای ایجاد اتحاد بین سلیقه های مختلف بود و این مرحوم کوشش وافری کرد تا سلیقه های مختلف را دور هم جمع و به یکدیگر نزدیک کند و در این امر مهم هم موفق بود.

حجةالاسلام و المسلمین طباطبایی با تاکید بر اینکه ایشان همواره یار امام و رهبری بوده است تصریح کرد: هر نقطه ضعفی که ممکن بود نظام اسلامی را تهدید کند، ایشان با قدرت معنوی و ریش سفیدی که داشتند، وارد صحنه شدند و نگذاشتند آسیبی به این نظام برسد.

وی در پایان با اعلام این که خود را مصیبت زده می دانم، فقدان این عامل مجاهد و پارسا را به همه مردم ایران تسلیت گفت.

روایت‌ولایتی ازعلت‌فوت آیت الله مهدوی کنی

سرپرست تیم معالج حضرت آیت الله مهدوی کنی، در پی درگذشت رئیس مجلس خبرگان رهبری، جزئیات و علت فوت آیت الله مهدوی کنی و همچنین، تلاش‌های صادقانه تیم پزشکی رئیس مجلس خبرگان رهبری را تشریح کرد.

علی اکبر ولایتی در حاشیه جلسه انجمن صنفی بیمارستان‌های خصوصی تهران در پی درگذشت رئیس مجلس خبرگان رهبری، ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ به رهبر معظم انقلاب، ملت شهید پرور ایران اسلامی و بیت معزز آن مرحوم، وضعیت بیماری، آخرین لحظه‌های زندگی و تلاش‌های صادقانه تیم پزشکی و علت اصلی فوت رئیس مجلس خبرگان رهبری را تشریح کرد و اظهار داشت: مرحوم آیت الله مهدوی کنی بی‌تردید از ستون‌های استوار انقلاب بودند.

ریه وی دست کم سه بار عفونت کرد، البته اگر وی به هوش می‌آمدند به دلیل صدمات مغزی دچار تشنج می‌شدند. از این رو به اجبار تحت نظر متخصصان بیهوشی و جراحان داخلی اعصاب وی را در حالت خواب نگه می‌داشتیم

ولایتی ادامه داد: بیماری آیت الله مهدوی کنی از 14 خرداد آغاز شده بود حدود چهار ماه و نیم طول کشید و وی روز 14 خرداد پس از سکته قلبی درمنزل به نزدیکترین بیمارستان محل اقامت (بیمارستان بهمن) منتقل شدند و بلافاصله پس از انتقال وی به بیمارستان، قلبشان با ماساژ و شوک الکتریکی و با تلاش تیم پزشکی به کار افتاد.

وی افزود: اما با توجه به اینکه مدت نسبتاً طولانی سلول‌های مغز از اکسیژن محروم شده بودند به قشر خاکستری مغز صدمات جبران ناپذیری وارد شد به گونه ای که تا حدود زیادی این قسمت‌ها از بین رفت.

رئیس مرکز تحقیقات استرات ‍ ژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: بعد از گذشت چند هفته با درخواست خانواده مرحوم آیت الله مهدوی کنی، بنده مأمور شدم تا مسئولیت گروه درمان وی را بر عهده بگیرم؛ همچنین، از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب نیز بر این امر تأکید شد که من و همکاران هر کمک و تلاش مورد نیاز را در راستای بهبودی وی انجام دهیم.

ولایتی افزود: به همین خاطر از بیمارستان مسیح دانشوری، متخصصان رده بالای ICU، ریه و قلب برای وی تعیین شدند. همچنین، متخصصان جراحی، داخلی، اعصاب، فیزیوتراپی، کلیه و طب سنتی به سرپرستی معاونت طب سنتی وزارت بهداشت و پرستاران با تجربه بر بالین وی حاضر شدند.

وی با اشاره به اینکه فوق تخصص‌های متبحر بیهوشی نیز به عنوان کشیک به خدمت مشغول بودند؛ تصریح کرد: لحظه ای نبود که یک پزشک متخصص بیهوشی یا ریه که دوره فوق تخصصی ICU را گذرانده باشد، بالای سر وی نباشد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک یادآور شد: همچنین، اساتید ما که قول همکاری داده بودند در نهایت اخلاص و با حداکثر توان، بدون هیچ گونه چشمداشت مالی در امر بهبود وی فعال بودند.

وی با بیان اینکه هیچ یک از اساتید ICU، قلب، ریه، جراحی اعصاب و داخلی اعصاب طی دوران درمان وی وجهی دریافت نکردند؛ گفت: البته برخی هزینه‌های جانبی مربوط به پرستاری یا برخی از کشیک‌ها پرداخت می‌شد.

ولایتی گفت: شمار پزشکان متخصص و فوق تخصص و طب سنتی که در این رابطه همکاری می‌کردند، معمولاً در هر زمان به 20 نفر می‌رسید.

نکته ای که در طول عمر ایشان تبلور داشت، تلاش برای ایجاد اتحاد بین سلیقه های مختلف بود و این مرحوم کوشش وافری کرد تا سلیقه های مختلف را دور هم جمع و به یکدیگر نزدیک کند و در این امر مهم هم موفق بود

وی با بیان اینکه مرحوم آیت الله مهدوی کنی در مدت بستری چند بار تا آستانه مرگ پیش رفته بودند، افزود: ریه وی دست کم سه بار عفونت کرد، البته اگر وی به هوش می‌آمدند به دلیل صدمات مغزی دچار تشنج می‌شدند. از این رو به اجبار تحت نظر متخصصان بیهوشی و جراحان داخلی اعصاب وی را در حالت خواب نگه می‌داشتیم.

ولایتی ادامه داد: قدرت برون دهی قلب باید 50 درصد باشد در حالیکه برای وی به اندازه یک سوم حداقل ظرفیت لازم کار می‌کرد و قدرت برون دهی قلب وی قبل از حادثه هم 10 تا 15 درصد بود و در واقع قلب ضعیفی داشتند.

وی با اشاره به اینکه دوره درمان مرحوم آیت الله مهدوی کنی دشوار بود و تیم پزشکی، خانواده و اطرافیان‌شان نیز بسیار زحمت کشیدند، عنوان کرد: دکتر نوحی رئیس بیمارستان قلب و همچنین رئیس هیات مدیره بیمارستان بهمن نیز زحمات زیادی کشیدند؛ هر کسی برای هر کاری که ارجاع می‌شد با جان و دل کار می‌کرد.

ولایتی علت مرگ آیت الله مهدوی کنی را اختلال ریتم بطنی قلب اعلام و خاطرنشان کرد: در واقع صبح روز سه شنبه و به دنبال عارضه قلبی و پس از حدود دو ساعت تلاش بی‌وقفه رئیس بخش قلب بیمارستان مسیح دانشوری، رئیس 'آی سی یو' و متخصصان ریه بیمارستان شهید رجایی، آیت الله مهدوی کنی در اوج اندوه همگان دار فانی را وداع گفت.

فرآوری: رضوانی

بخش سیاست تبیان


منابع : جهان نیوز/ تابناک/ تسنیم

 

مطالب مرتبط:

آیت‌الله مهدوی کنی دعوت حق را لبیک گفت + زندگی نامه

تسلیت روحانی و اعلام دو روز عزای عمومی

پیام های تسلیت سیاسیون درپی درگذشت آیت‌الله‌مهدوی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین