سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان در مقاله ای اجتماعی با عنوان «زوج های 50 ساله سینما» به بازخوانی زندگی خانوادگی هنرمندان پیشکسوت بازیگری پرداخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زوج های 50 سالة سینما

جمشید مشایخی

سایت فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان در مقاله ای اجتماعی با عنوان «زوج های 50 ساله سینما» به بازخوانی زندگی خانوادگی هنرمندان پیشکسوت بازیگری پرداخت.

به گزارش روابط عمومی، بخش سینما و تلویزیون موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان این مقاله را بر اساس حضور استاد جمشید مشایخی در برنامه تلویزیونی خندوانه تهیه کرده است.

منیژه خسروی در این مقاله می نویسد:« در روزهایی که خبر تلخ جدایی چهره های مطرح عالم سینما و تلویزیون زیاد به گوش می رسد، قربان صدقه رفتن های همسر جمشیدمشایخی خطاب به این بازیگر پیشکسوت آن هم در قاب تلویزیون خیلی می چسبد. برنامه شنبه شب (26 مهرماه) خندوانه میزبان جمشید مشایخی بود. بازیگری که بیش از 50 سال است نامش در تئاتر، سینما و تلویزیون به چشم می خورد و از پایه های معتبر بازیگری تاریخ نمایشی ما است. غرض اکنون مرور کارنامه رشک برانگیز جمشید مشایخی نیست؛ بارها از قیصر و کمال الملک و سلطان صاحب قران و هزاردستان گفته شده و باز هم روایت خواهند شد. روی نوشته ما نکته ظریفی است که مستقیما به زندگی شخصی او باز می‌گردد؛ به رابطه عاشقانه مشایخی و همسرش. گوشه ای از این عشق بازی در برنامه اخیر «خندوانه» برای بینندگان باز شد؛ جایی که گیتی رئوفی از احساس قلبی اش به جمشید مشایخی می گفت و جناب مشایخی از عمق علاقه اش به همسر. برای ما که به واسطه شغل مان بارها با منزل جناب مشایخی تماس گرفته ایم و یا به طور حضوری با او گفت و گو داشته ایم، تکرار صحنه های دلبری مشایخی و رئوفی آشنا،ملموس و جذاب بوده. همیشه در مواجهه با چنین صحنه هایی این سوال برایم پیش می آمد که کاش چنین رابطه دلنشینی برای مخاطبان تلویزیون به تصویر درمی آمد. تا الان حدسم این بود که آقا و خانم مشایخی خودشان راضی به این کار نیستند، برنامه «خندوانه» اما نشان داد بازنمایی دلدادگی شیرین و تحسین برانگیز این زوج و احتمالا دیگر زوج های موفق اندکی خلاقیت و خوش فکری می خواهد.جمشید مشایخی و گیتی رئوفی بیش از پنجاه سال است که ازدواج کرده اند ( این زندگی پایدار نقطه مقابل زندگی برخی بازیگرانی است که متاسفانه زیاد درباره اخبار جدایی و اختلاف شان می شنویم.) سرکار خانم رئوفی بازیگر نیست؛ جزو قشر فرهنگی جامعه است و سال ها در مدارس گوناگون مشغول خدمت بوده. او روبروی دوربین «خندوانه» با ادبیات خاص و لوتی منشانه ( همانی که مشایخی در محاوره روزانه زیاد استفاده می‌کند) همسرش را توصیف کرد و از عمق عشقش به او گفت. گفت حتی همسرش را بیشتر ازفرزندانش دوست دارد و هی قربان صدقه اش رفت.جناب مشایخی هم از خاطرات گذشته گفت و به میزان علاقه اش به همسر. او یک نکته ظریف هم لابلای حرف هایش گنجاند. تعریف کرد که اوایل جوانی یک روز با برادر و همسرش برای قدم زدن به یکی از محله های تازه تاسیس و البته خلوت تهران رفته بود. چند جوان متلکی به بانو انداخته اند و آقا دیگ غیرتش به جوش می آید و.. . اشاره مستقیم مشایخی در بازگویی این خاطره نشان دادن میزان علاقه اش به همسر بود اما در نهانِ این خاطره یک چیز نهفته: غیرت مرد مسلمان ایرانی. همان چیزی که متاسفانه گاهی تحت لوای«امروزی بودن»، «لارج بودن»، «املیسم»،« واپس گرایی» و البته بی قیدی مقابل فیس بوک و وایبر و رفقا رنگ می بازد.»

متن کامل این گزارش به همراه کلیپ تصویری برنامه تلویزیونی خندوانه در اینجا قابل مشاهده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین