سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به جزئیات طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، دو ماده از این طرح را که مربوط به تعریف معروف و منکر و مراحل انجام آن است به تصویب رساندند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تصویب دو ماده طرح امر به معروف


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به جزئیات طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، دو ماده از این طرح را که مربوط به تعریف معروف و منکر و مراحل انجام آن است به تصویب رساندند.

دولت و مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده یک تاکید کرد: در این قانون معروف و منکر عبارتند از هرگونه فعل و قول و یا ترک فعل و یا قولی که در شرع مقدس، قوانین و عرف متشرعه مورد امر قرار گرفته و یا منع شده باشد. این ماده با 144 رای نمایندگان به تصویب رسید.

این طرح در سال 89 در مجلس هشتم اعلام وصول شد.رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس پیش از این گفته بود:با تصویب این طرح حمایت ویژه‌ای از آمران به معروف و ناهیان از منکر خواهد شد.بر اساس تبصره این ماده، در موارد اختلاف در احکام شرعی نظر ولی امر مسلمین ملاک عمل است.

نکته جالب توجه در این زمینه تعداد رای ماده 2 طرح مذکور، است. بر این اساس امر به معروف و نهی از منکر، دعوت و وا داشتن دیگران به معروف و نهی و بازداشتن از منکر است. 124 نماینده به این ماده رای مثبت دادند.

این قانون معروف و منکر عبارتند از هرگونه فعل و قول و یا ترک فعل و یا قولی که در شرع مقدس، قوانین و عرف متشرعه مورد امر قرار گرفته و یا منع شده باشد. این ماده با 144 رای نمایندگانبه تصویب رسید

این درحالی است که محمدرضا خباز معاون تقنین معاونت پارلمانی رئیس جمهور در جریان بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، گفت: اخیرا در یکی از شهرها اسیدپاشی روی خانم‌ها اتفاق افتاده است.وی با اشاره به یکی از مواد این طرح که در آن گفته شده امر به معروف و نهی از منکر دعوت و وا داشتن دیگران به معروف و نهی و بازداشتن از منکر است، گفت: ما بدحجابی را تایید نمی‌کنیم اما این طور رفتار بازدارنده هم باعث می‌شود که فرد از حیض انتفاع ساقط شود.

بخش سیاست تبیان

منبع: الف

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین