سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: این احتمال هست که در 21 دیماه تیم استقلال راهی کشور آمریکا شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سفر استقلال به امریکا لغو نشده است


مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: این احتمال هست که در 21 دیماه تیم استقلال راهی کشور آمریکا شود.

بهرام افشارزاده ، درباره بازی تیمش مقابل فولاد نوین اهواز و دیگر مسایل مرتبط با باشگاه استقلال صحبت کرد و در خصوص سفر تیمش به آمریکا توضیحات کاملی را ارائه داد.

افشارزاده

از نتیجه بازی استقلال راضی بودید؟

پیش از هر چیز به بازیکنان و کادر فنی تیم استقلال به خاطر این تلاش موثر تبریک می گویم و امیدوارم که در ادامه این مسابقات هم بتوانیم با همین قدرت به جلو برویم تا در نهایت به فینال جام حذفی برسیم.

چرا استقلال نتوانست در اوقات قانونی بازی را به سود خود پایان بدهد؟

طبیعی بود. یک تیم که شش نفر از بازیکنانش از پرتغال رسیده بودند نباید هم بازی همیشگی اش را انجام میداد. ما علاوه بر ملی پوشان مان که با خستگی ناشی از اردوی پرتغال و مسافرت طولانی به تهران و سپس به اهواز رفغته بودند جاسم کرار را هم به دلیل حضور در مرخصی نداشتیم و آرش برهانی هم که مصدوم بود تیم را همراهی نمی کرد. با این همه تنوانستیم در خانه حریف با یک گل هر چند در اوقات اضافه به برد ارزشمند برسیم و به مرحله بعد صعود کنیم.بیک زاده هم که مصدوم است و اصلا به اهواز نرفت.

اما قبول دارید که انتظارات از استقلال بیشتر است؟

همین دیشب که ما توانستیم به دور بعد راه پیدا کنیم تیم سپاهان از مسابقات جام حذفی کنار رفت و فولاد و ملوان هم در روزهای قبل تر از این گردونه حذف شده بودند. جام حذفی با دیگر مسابقات تفاوت دارد و ما نباید از انگیزه بازیکنان تیم های لیگ یکی مقابل تیم های لیگ برتری غافل شویم. با این همه به اعتقاد من بازی سنگینی برای استقلال بود و مات توانستیم به یک برد ارزشمند در اهواز دست پیدا کنیم.

بازی با پدیده در مشهد را چطور پیش بینی می کنید؟

این تیم از نفرات خوب و جوانی تشکیل شده که در خانه خودش بازی می کند و قطعا حریف سختی برای ما خواهد بود اما با ترتیبی که کادر فنی مان اتخاذ کرده است با استراحت کافی کلی پوشان و اضافه شدن نفراتی همچون برهانی و کرار به اردوی تیم با قدرت کامل به مصاف این تیم خواهیم رفت.

سفر تیم تان به آمریکا چرا منتفی شد؟

هنوز منتفی منتفی نشده است و در حال رایزنی با مقامات سازمان لیگ ئبرای جابجایی برخی تاریخ ها هستیم که اگر شد بتوانیم بازیکنان تیم مان را به این مسافرت ارزشمند ببریم.

از 21 دیماه تا پنجم ، ششم بهمن که در آن ایام شرایط مساعد تر است و می توانیم به این سفر برویم اما با توجه به قرار گرفتن در روزهای سال نو میلادی یکسری مشکلات پروازی دیگر در این بین برای تیم بوجود می آید که حالا در این فرصت در حال بررسی این مسایل هستیم تا در صورت امکان این سفر را برای تیم مهیا کنیم...

چرا! مشکل کار کجاست؟

میزبان ما و مسئولان سازمان لیگ پیشنهاد میکردند که ما در ماه مارچ راهی آمریکا شویم اما امیر قلعه نویی معتقد است در آن ایام چون ملی پچوشان مان در اردوی تیم حضور ندارند به صلاح نیست که با تیمی نصفه و نیمه به دیدار رقبایی که برای بازی با آنها راهی آمریکا می شویم برویم که البته من هم با او موافقم.

چطور؟

خب قطعا تماشاگران ایرانی مقیم آمریکا دوست دارند استقلال را با تمام ستاره هایی که دارد ببینند و از این رو مسئولان سازمان لیگ پیشنهاد سفر در ماه ژانویه را دادند.

یعنی چه تاریخی؟

از 21 دیماه تا پنجم ، ششم بهمن که در آن ایام شرایط مساعد تر است و می توانیم به این سفر برویم اما با توجه به قرار گرفتن در روزهای سال نو میلادی یکسری مشکلات پروازی دیگر در این بین برای تیم بوجود می آید که حالا در این فرصت در حال بررسی این مسایل هستیم تا در صورت امکان این سفر را برای تیم مهیا کنیم...

...با این حساب سفر استقلال به ینگه دنیا را نباید لغو شده تصور کرد؟

نه ! هنوز بطور دقیق هیچ چیز مشخص نشده است و این احتمال هست که برویم.

اگر مشکل به خاطر بازی برگشت استقلال با سپاهان است که شما با توجه به اصفهانی بودن تان می توانید این موضوع را با دوستان اصفهانی تان در میان بگذارید. اینطور نیبست؟

فقط آن بازی نیست. ضمن اینکه بازی با سپاهان 14 مهر است و تا آن زمان ما از سفر هم برگشته ایم. کلا تعدادی از مسابقات باید جابجا شوند که ما هم دوست نداریم دیگر تیم های لیگ برتری به خاطر سفر استقلال به دردسر بیافتند و از این رو اصرار بیش از اندازه ای برای رفتن به این مسافرت نداریم و منتظر جواب نهایی مسئولان سازمان لیگ هستیم.

 پنجشنبه گذشته هم مقداری پول به حساب باشگاه واریز شد. مشکلات مالی تان دردسرساز نیست؟

دردسرساز نیست اما ایده آل هم نیست و به هر شکل با کمک دوستان اقتصاددان مان در هیأت مدیره این مسایل را به شکلی مطلوب مدیریت می کنیم.

برای پرداختی های دلاری تان به بازیکنان خارجی مشکلی برای تهیه دلار ندارید؟

نه! طبق تعهداتی که به بازیکنان خارجی مان داریم پول آنها را هم می پردازیم و سعی هم کرده ایم که تا امروز در این باره کوتاهی نکنیم. اگر هم بخشی از مطالبات باقی مانده طی این روزها به بازیکنان خارجی مان از جمله داسیلوا، کرار و مگویان پرداخت خواهد شد.

با این حساب مشکلی برای تهیه ارز خارجی ندارید؟

خیر! ضمن اینکه ما در این مدت با 860 هزار دلار بدهی قبلی هم مواجه شده ایم که در حال نامه نگاری با دادگاه cas فیفا هستیم تا راه حلی برای کاهش آنها پیدا کنیم. البته تا امروز هم سعی شده تا بخشی از آن را بپردازیم.

بخش ورزشی تبیان


منبع: کاپ

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین