سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت:تمام سیستم آموزش‌وپرورش باید به شکل یک خانواده اداره شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تمام سیستم آموزش ‌وپرورش باید به شکل یک خانواده اداره شود.

تمام سیستم آموزش ‌وپرورش باید به شکل یک خانواده اداره شود


مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت:تمام سیستم آموزش‌وپرورش باید به شکل یک خانواده اداره شود.


ابراهیم جهانگیری در جمع اعضای شورای معاونین ناحیه یک کرمان افزود: شروع سال تحصیلی نیاز به یک برنامه‌ریزی شش‌ماهه دارد که پروژه مهر به ‌منظور همین برنامه‌ریزی‌ها به وجود آمد و اگر این برنامه‌ریزی‌ها نبود قطعاً آموزش و پرورش با چالش‌های زیادی روبرو می‌شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان با اشاره به وجود نیروهای مازاد گفت: به همان نسبت که نیروی مازاد داریم از طرف دیگر در برخی رشته‌ها و در برخی جاها با کمبود نیرو مواجه هستیم.

وی ادامه داد : نیروهایی که از مقاطع دیگر وارد مقطع ابتدایی می‌شوند باید با برنامه‌ریزی آموزش‌های لازم را ببینند.

جهانگیری فعالیت‌های آموزش‌وپرورش را بسیار حساس دانست و گفت: وقایع آموزش‌وپرورش زیر ذره‌بین رسانه‌ها و مردم است و به‌سرعت انعکاس پیدا می‌کند و ما باید در سال تحصیلی جدید تلاش کنیم تا اشکالات به حداقل برسد.

وی گفت:باید پروژه مهر 93 را آسیب‌شناسی و ارزیابی کرد و ضعف‌ها را به حداقل رساند و نقاط قوت را تقویت کرد تا پروژه مهر 94 بهتر از 93 برگزار شود.

اگر آموزش‌وپرورش بخواهد موفق باشد باید مهارت‌های معلمین را افزایش دهد ، معلم ماهر می‌تواند صبور باشد و نحوه‌ی برخورد صحیح بادانش آموزان را می‌داند و به علم روز مجهز است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان با اشاره به اهمیت بحث ثبت‌نام دانش آموزان در پروژه مهر گفت : در امر ثبت‌نام دانش آموزان استقرار جغرافیایی ، نوع مدارس و مواردی از این قبیل از مشکلاتی است که باید بررسی و رفع گردد.

وی مدارس غیردولتی را نمونه‌ی بارزی از مشارکت دانست و گفت : این وظیفه ماست که ازاین‌گونه مدارس حمایت نماییم تا توسعه مشارکت را به نحو احسن داشته باشیم.

جهانگیری گفت : اگر آموزش‌وپرورش بخواهد موفق باشد باید مهارت‌های معلمین را افزایش دهد ، معلم ماهر می‌تواند صبور باشد و نحوه‌ی برخورد صحیح بادانش آموزان را می‌داند و به علم روز مجهز است.

وی ادامه داد: آموزش مهارت های علمی به معلمین باید با منابع درون مدرسه‌ای صورت بگیرد و مدرسه باید متولی برگزاری کلاس‌های خاص برای معلمین خود باشد ، نشریه داشته باشد ، گروه‌های علمی تشکیل بدهد و پژوهش و تحقیق درون مدرسه‌ای داشته باشد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان ظرفیت‌های آموزش‌وپرورش را بی‌نهایت برشمرد و گفت : باید از این زمینه و ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده شود .


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین