سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اهداف این جلسه شامل آشنایی با روش های قیمت گذاری كالاهای خصوصی تشخیص تجارت و كسب و كار رقابتی در جامعه می باشد....
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آشنایی با نحوه قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه چهارم

اهداف :
  • وسایل مورد نیاز
  • کامپیوتر مجهز به اینترنت

4-1 روش های قیمت گذاری كالاهای خصوصی

در این جلسهدانش آموزان مفهوم رقابت در محیط بازار را خواهند آموخت. آنها خواهند دانست كه رقابت زمانی اتفاق می افتد كه خریداران و فروشندگان زیادی برای یك كالای مشخص وجود داشته باشند. همچنین یاد می آموزند كه چگونه رقابت میان فروشندگان منجر به قیمت های پایین تر وكیفیت بالاتر كالاها و ارائه خدمات بهتر به مشتری خواهد شد. 

رقابت در جایی اتفاق می افتد كه خریداران و فروشندگان زیادی برای یك كالای مشابه وجود داشته باشند.

رقابت میان فروشندگان منجر به قیمت های پایین تر، كیفیت بالاتر كالا و ارائه خدمات بهتر به مشتری خواهد شد.

فعالیت كلاسی:
1-دانش آموزان را در چندین گروه مساوی تقسیم بندی نمایید.
2- با این سوال كلاس را آغاز كنید. " رقابت در محیط بازار به چه معنا است و چگونه اتفاق می افتد؟"
3- از هرگروه بخواهید درباره این سئوال با هم بحث كنند و سپس نتیجه بحث را دركلاس مطرح كنند. ‌‌] رقابت بین فروشندگان زمانی اتفاق می افتد كه بیش از یك فروشنده برای یك نوع كالا وجود داشته باشد. در این صورت فروشندگان برای جذب مشتری با یكدیگر رقابت خواهند نمود. در ضمن رقابت بین خریداران نیز می تواند صورت بگیرد و این در صورتی است كه یك فروشنده وجود داشته باشد، اما مشتریان زیادی برای یك كالای محدود وجود داشته باشد.
4- از هر گروه بخواهید به این سئوال پاسخ دهند كه رقابت بین فروشندگان در چه مواردی است؟ فروشندگان و بنگاه ها در موارد متعددی به رقابت با یكدیگر می پردازند.هدف آنها آن است كه مشتریان به سمت آنها جذب شده و محصولات آنها را بخرند. دانش آموزان ممكن است مثال هایی از موارد رقابت بین فروشندگان را به این ترتیب نام برند:
·كاهش قیمت ها
·ارائه محصولات بهتر
· ارائه خدمات بهتر
· تبلیغات · ایجادانگیزه های اقتصادی
· و 000

قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه چهارم


نمودار افزایش قیمت

5- درباره هر یك از مواردی كه دانش آموزان ذكر می كنند در كلاس گفتگو كنید. شما نیز می توانید مواردی را كه دانش آموزان ذكر نكرده‌اند، اضافه نمایید.
6- از دانش آموزان بخواهید مثالی از كاهش قیمت ها در اثر رقابت ارائه نمایند. به طور مثال اگر یك مغازه هر تی شرت را 2000 تومان بفروشد و مغازه دیگری همان تی شرت را 1500 تومان یا كمتر به فروش بگذارد، بدین ترتیب مغازه دوم با كاهش قیمت به رقابت با دیگری پرداخته است. البته باید مغازه ها توجه كنند كه كاهش قیمت آنها در حدی باشد كه بتوانند هزینه تهیه تی شرت، دستمزد كارمندان، مالیات مغازه و ... را بپردازند.
7- [از دانش آموزان بخواهید به روش فوق، مثالی از ارائه محصولات بهتر در نتیجه رقابت به كلاس ارائه دهند.]ساخت محصولاتی كه دارای كاركرد بهتری بوده و بادوام ترند، یكی از روش های رقابت فروشندگان با یكدیگر است. در این صورت، قیمت ها می تواند یكسان باشد . حتی ممكن است قیمت كالایی كه كیفیت بهتری دارد، بالاتر باشد امامصرف كننده این كالا را خریداری نماید. بنابراین فروشندگان با ارائه كالاهای با كیفیت بهتر می توانند مصرف كنندگان را به سمت خود جذب نمایند.]
8- از دانش آموزان بخواهید مثالی از ارائه خدمات بهتر به مشتریان در اثر رقابت ارائه كنند.[ بنگاه ها با ارائه خدمات به مصرف كننده نیز می توانند به رقابت بپردازند. به عنوان مثال ارائه خدمات پس از فروش، حمل و نقل رایگان تا منزل و ...]

]قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه چهارم

9- ایجاد انگیزه برای مشتریان، یكی دیگر از روش های رقابت بنگاه هاست. از دانش آموزان بخواهید در این مورد نیز مثال هایی ارائه نمایند. به عنوان مثال ارائه نوشابه مجانی به همراه غذا یا ارائه یك جعبه كوچك اسباب بازی بصورت رایگان در یك رستوران، یا پخش موزیك در یك مغازه یا بعضاً ارائه بلیط های قرعه كشی و ... نیز می تواند در جذب مشتری موثر باشد.
10- تبلیغات نیز می تواند مصرف كنندگان را به سمت یك محصول سوق دهد. تبلیغاتتلویزیونی،رادیویی، تبلیغات در رسانه های گروهی و روزنامه ها،تابلوهای بزرگ و كوچك تبلیغاتی و ... مثال هایی است كه دانش آموزان در این مورد می توانند ارایه كنند.
11- كلاس را با این سئوال ادامه دهید. "رقابت فروشندگان در بازار چه اثری بر مصرف كنندگان دارد؟" از هر گروه بخواهید درباره این سئوال گفتگو كنند و نتایج بدست آمده را به كلاس توضیح دهند.
 
[معمولاً وقتی رقابت در بازار وجود دارد، مصرف كنندگان در شرایط بهتری قرار می گیرند. چراكه هر یك از بنگاه ها تلاش می كند كه آنها را با روش هایی كه ذكر شد، به سمت محصولات خود جذب كند. با ایجاد رقابت، مشتریان امكان انتخاب دارند. آنها می توانند قیمت و كیفیت كالاها و نوع خدمات قابل ارائه به مشتری را پیش از خرید منظور نظر قرار دهند. البته گاهی ممكن است برخی بنگاه ها با وجود زمینه های مختلف برای رقابت، تنها به كاهش قیمت محصولات جهت جذب مشتری بپردازند كه در این صورت با كاهش بیش از حد قیمت، یا دچار زیان شده و از بازار حذف می شوند و یا مجبورند كیفیت كالای ها را پایین بیاورند كه در هر دو صورت مطلوب نخواهد بود. این امر منجر به زیان مصرف كنندگان هم خواهد شد. چراكه تعداد انتخاب های كمتری خواهند داشت.]
قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه چهارم
12- فعالیت زیر را در كلاس طرح كنید: از دانش آموزان بخواهید فرض كنند یك شهر كوچك وجود دارد كه مردم آن عاشق پیتزا هستند. تا به امروز تنها یك پیتزافروشی در این شهر بوده اما از امروز قرار است یك مغازه ی بزرگ دیگر باز شود. حال از آنها بخواهید به این سوالات پاسخ دهند:
· باز شدن این مغازه چگونه بر مغازه ی قبلی اثر می گذارد؟
· باز شدن این مغازه چه اثری بر كسانی می گذارد كه پیتزا دوست دارند؟
· باز شدن این مغازه چه تاثیری بر قیمت پیتزا می گذارد؟
· این دو مغازه چگونه با یكدیگر رقابت خواهند كرد؟
13- پس از بحث درباره ی سئوالات مطرح شده در كلاس از دانش آموزان بخواهید تا جلسه  آینده به سئوالات زیر فكر كنند و پاسخ آنها را در چند سطر بنویسند:
· رقابت در بازار به چه معناست؟
· آیا رقابت به مشتریان كمك می كند؟
· آیا حالتی وجود دارد كه رقابت بین فروشندگان به مصرف كنندگان كمك نكند؟
· اگر به جای یك مغازه سه یا چهار مغازه پیتزافروشی در مثال فوق باز شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

تکلیف:لیست تهیه شده از فعالیت شماره 4 را به همراه پاسخ سئوالات فعالیت شماره 12 و شماره 13 برای ما ارسال نمایید.

محل بازدید/ اردو/ خرید _____

 منابع مطالعه: فایل ضمیمه شده حاوی مقاله ای با عنوان قیمت گذاری کالا ها : روش ها و ملاحظات قیمت گذاری می باشد.

_ برای کسب اطلاعات بیشتر کلمات اقتصادی کلیدی زیر را در اینترنت جستجو کنید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

بخش پژوهش های دانش آموزی سایت تبیان

تنظیم: یگانه داودی

 

مطالب مرتبط

 

نحوه قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه اول

نحوه قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه دوم
نحوه قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه سوم
نحوه قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه چهارم
نحوه قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه پنجم
نحوه قیمت گذاری كالاها و خدمات عمومی - جلسه ششم

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین