سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
باور کردنی نیست که این عکسها مال تهران باشد اما اینجا آنتالیا و لس انجلس نیست اینجا تهران است! باور نمی کنید کلیک کنید!
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تصویر خود را به آلبوم بچه پولدارها اضافه کنید

باور کردنی نیست که این عکسها مال تهران باشد اما اینجا آنتالیا و لس آنجلس نیست اینجا تهران است! باور نمی کنید کلیک کنید!

هدی سادات پاکنهاد - بخش اجتماعی تبیان
بچه پولدار ، ثروت

وقتی تصاویر را باز می کنید در نگاه اول تصورمی کنید ان عکس ثروتمندان کشورهای اروپایی و عربی باشد اما باور کردنی نیست که اینجا ایران است! اینجا هم جاهای زیبای و خانه های شبیه کاخ و ماشین های میلیاردی زیادی دارد! و اما اینجا هم مرفهین بی درد زیادی دارد که با به نمایش گذاشتن ثروتشان به خود می بالند و میخواهند به همه ثابت کنند که نه تورم های و مشکلات اقتصادی شامل حالشان میشود و نه اگر همه دنیا دست در دست هم بدهند و ایران را تحریم کنند اینان از آنچه می خواهند باز می مانند!

دختر و پسرهای جوانی که جسارت به خرج دادند و در شمایلی اشرافی تصاویر شخصی خود را در اینستاگرام به نمایش گذاشتندو بدون نگرانی از فاش شدن هویتشان عکس های شخصی خود را منتشر کردند تا به مال و منال خود بنازند ویا شاید میخواهند بگویند در گوشه و کنار تهران که عده ایی برای یه لقمه نان شب محتاجند هستند کسانی که شاهانه زندگی می کند!

اگر سری به خیابان های بالا شهر بزنید بچه پولدارهایی را می بینید که با ماشین های مد روزشان در خیابان های تهران لایی می کشند و ماشین هایشان را به رخ می کشند! اما به نظر می رسد دیگر مهمانی های رنگارنگ و لایی بازی با ماشین های مد روز و یا انجام تفریحات پر هزینه جوابگوی نیاز آقا زاده ها،بچه پولدارها و خلاصه از ما بهترون نیست! چرا که برای نشان دادن ثروت باد اورده خود به خیابان گردی و لایی بازی اکتفا نکردند و مدتیست در شبکه های اجتماعی شبکه هایی را به خود اختصاص داده اند با عنوان بچه پولدارهای تهرانی!دختر و پسرهای جوانی که جسارت به خرج دادند و در شمایلی اشرافی تصاویر شخصی خود را در اینستاگرام به نمایش گذاشتندو بدون نگرانی از فاش شدن هویتشان عکس های شخصی خود را منتشر کردند تا به مال و منال خود بنازند ویا شاید میخواهند بگویند در گوشه و کنار تهران که عده ایی برای یه لقمه نان شب محتاجند هستند کسانی که شاهانه زندگی می کند!

اینجا رقابت کنید!

برج های غول پیکر و شبیه به کاخ، استخرهای روباز و باور نکردنی،ساعت های قیمتی، ماشین های میلیاردی و رستوران های لوکس چیزهایی است که رقابت تنگاتنگ را بین مرفهین بی درد در شبکه های اجتماعی به وجود آورده است و گاهی در بین خودشان مسابقاتی را هم برگزار می کنند که صاحب شیک‌ترین و مجلل ترین عکس صفحه خواهد بود حالا بگویید چه کسی پولدار تر است؟!تمامی عکس های صفحه هم حول این ماجراست. عکس هایی که قرار است پولدار بودن صاحب عکس و سبک زندگی وی را نشان دهد. سبک زندگی ای که برای عده ایی از مردم دور از ذهن و ناشناخته است. کار به جایی رسیده که صفحه های اینستاگرام بچه پولدارهای سایر شهر ها را هم به خود اختصاص داده تا خدایی نکرده نوکیسه های سایر شهرها از بچه پولدارهای تهرانی عقب نمانند!!!

اما انتشار این عکس‌ها، بین کاربران اینستاگرام هم بدون واکنش و پاسخ نمانده‌است. به‌عنوان نمونه، در یکی از نظرهای پای یک عکس در این صفحه آمده است: « ثروت زیباست اما تنها زمانی که تقسیم شده باشد. انباشت ثروت، دزدیدن آن را موجه می کند. اگر باز پس گرفتن سهم ما از شما اسمش دزدی ست پس ما دزدیم. آن‌چه که در دستان شماست ریشه در فلاکت چندین سال فشار و درد اقتصادی طبقات فرو دست و فراموش شده دارد.»

بچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارهابچه پولدارها

در این میان سوالی که بیش از همه ذهن کاربران را به خود مشغول میکند این است که چه شغلی می تواند این خانه و زندگی را برای کسی رقم بزند؟

پول های بادآورده، نامشروع،غیر قانونی و رانت های فراوان و یا با غرق زحمت کشی و کار زیاد هم میشود چنین زندگی های رویایی داشت؟

در این میان سوالی که بیش از همه ذهن کاربران را به خود مشغول میکند این است که چه شغلی می تواند این خانه و زندگی را برای کسی رقم بزند؟

پول های بادآورده، نامشروع،غیر قانونی و رانت های فراوان و یا با غرق زحمت کشی و کار زیاد هم میشود چنین زندگی های رویایی داشت؟!

در بین بچه پولدارهای تازه به دوران رسیده که میخواهندتفاخرکنند کسانی هم پیدا میشوند که گاهی الگو های جامعه هستند اما متاسفانه الگوهایی که جامعه را به نابهنجاری میکشانند! هنرمندانی که به جمع پولدارها در صفحه های اینستاگرام اضافه شدند و عکسشان را در حیاط ویلا و کنار لندکروز مشکیشان به اشتراک میگذارند.جالب اینجاست که این افراد در توجیه کار خود می گویند هدف از به اشتراک گذاشتن این عکس ها نشان دادن تصاویر خوب از ایران به جهان است چون هر بار که در اخبار از ایران نام برده میشود حاوی نکات منفی است و ما میخواهیم نکات مثبت را به نمایش بگذاریم!اما همه تصاویر نشان دهنده چنین چیزی نیست چون گمان نمی کنم به اشتراک گذاشتن عکس ،عینک ،ساعت ،خودرو ،تلفن همراه و... نشان از به نمایش گذاشتن نکات مثبت و تصاویر خوب در ایران باشد! و اینها چیزی جز روحیه ای که می خواهد فخر بفروشد، خود را به رخ بکشد و شاید خلأهای دیگرش را این گونه پر کند،نیست.

به اشتراک گذاشتن تصاویر شخصی بچه پولدارها گویای یک واقعیت تلخ است، واقعیتی که غیر قابل انکار است،واقعیتی که فاصله طبقاتی شمال و جنوب کشور را خیلی بیشتر فاصله جغرافیایی آنها روی نقشه نشان می دهد.سبک زندگی این دو قشر در حدی زیاد است که تصور زندگی هر کدام برای هم غیر باور است به طوری هر لحظه از هم دور تر و غریبه تر می شوند . پولدار بودن به خودی خود اصلا اتفاق بدی نیست اما چیزی که بد است و باعث تفاخر میشود این است که ثروت و سبک زندگی خود را جار میزنند تا عده ایی از طبقات تنگ دست جامعه با دیدن این تصاویر بار غم بر چهرشان فرود آید و حسرت یه روز زندگی آنها را بکنند

متاسفانه باید گفت که خالی شدن جامعه از فرهنگ انسانی در همه ابعاد نمود پیدا کرده است به ویژه آنان که در سال های اخیر ثروتی به هم زده اند هم از این روند مستثنی نیستند.


مطالب مرتبط:

بچه پولدارهای تهرانی از کجا امده اند؟

خصوصی ترین عکس ها

تانگو در خیبان های تهران

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین