سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همیشه از مادرم می شنیدم که می گفت: مردها هیچ وقت بزرگ نمی شوند. من معنی این حرفش را نمی فهمیدم تا وقتی که خودم ازدواج کردم و رفتارهای بچگانه و وابستگی شدید همسرم را به مادرش دیدم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا برخی مردان بزرگ نمی‌شوند؟!

مشاور خانواده پاسخ می‌دهد


همیشه از مادرم می‌شنیدم که می‌گفت: مردها هیچ‌وقت بزرگ نمی‌شوند. من معنی این حرفش را نمی‌فهمیدم تا وقتی که خودم ازدواج کردم و رفتارهای بچگانه و وابستگی شدید همسرم را به مادرش دیدم.


عروس و مادر شوهر

همیشه از مادرم می‌شنیدم که می‌گفت: مردها هیچ‌وقت بزرگ نمی‌شوند. من معنی این حرفش را نمی‌فهمیدم تا وقتی که خودم ازدواج کردم و رفتارهای بچگانه و وابستگی شدید همسرم را به مادرش دیدم. تماس‌های طولانی تلفنی و سر زدن‌های مکرر او به مادرش، مخل آسایش زندگی‌مان شده. او مرد مهربانی است و در زندگی، مشکل خاصی با او ندارم، اما نمی‌توانم این ویژگی‌اش را تحمل کنم.

 

پاسخ مشاور:

قبل از هر چیز، سوالتان را اصلاح کنید. ما باید به‌دنبال راهی باشیم که مشکل شما در زندگی حل شود و این کار حتماً به معنای این نیست که همسرتان توجه کمتری به مادر خود داشته باشد. ابتدای سوالتان گفتید طبق حرف‌های مادرتان، مردها هیچ‌وقت بزرگ نمی‌شوند! این حرف و چنین حرف‌هایی می‌تواند از کودکی، ذهن شما را درگیر پیش‌داوری کرده باشد و در زندگی امروز، با دیدن یک رفتار عادی که کمی بیشتر از عرف خانواده شماست، گمان کنید همسرتان زیاده‌روی می‌کند. پس شنیده‌ها از خاله و عمه را کنار بگذارید و به زندگی خودتان، واقع‌گرایانه نگاه کنید.

بهتر است جبهه بازی‌تان را تغییر دهید. چرا در تیم مقابل بازی می‌کنید؟ مدتی حتی شده به‌طور آزمایشی، شما هم در تیم مادر شوهر و همسرتان وارد شوید و اتفاقاً موقعیت‌های گل مناسبی را برای همسر خود ایجاد کنید. بگذارید حضورتان تسهیل‌کننده و مشوق همسرتان باشد، نه این‌که او احساس کند توجهش به مادرش، باعث دلخوری شما می‌شود. مطمئن باشید این کار شما، آنچنان در قلب همسرتان تأثیرگذار خواهد بود که نتیجه‌اش راضی‌تان می‌کند.

شما هم در تیم مادر شوهر و همسرتان وارد شوید و اتفاقاً موقعیت‌های گل مناسبی را برای همسر خود ایجاد کنید. بگذارید حضورتان تسهیل‌کننده و مشوق همسرتان باشد، نه این‌که او احساس کند توجهش به مادرش، باعث دلخوری شما می‌شود. مطمئن باشید این کار شما، آنچنان در قلب همسرتان تأثیرگذار خواهد بود که نتیجه‌اش راضی‌تان می‌کند.

چه اشکالی دارد همسرتان عاشق زنی باشد که او را به دنیا آورده و بزرگ کرده؟ گاهی حسادت در وجود ما زن‌ها باعث می‌شود از موقعیت‌های خوب زندگی‌مان لذت نبریم.

البته گاهی ممکن است مادر همسرتان به دلیل سن و سال یا روحیه خاص خود، رفتاری داشته باشد که دلخورتان کند. در چنین شرایطی باید مشکل را حل کنید، با زبان خوش و بدون این‌که همسرتان حس کند با مادر او خصومت دارید.

اگر می‌توانید، بدون دخالت دادن همسرتان در موضوع، خودتان مشکلات را حل و فصل کنید. مادر همسرتان هم خیلی زود متوجه می‌شود که دیگر دعوایی برای تصاحب یک مرد با هم ندارید.

بهتر است کمی ادبیات خودگویی‌تان را عوض کنید؛ مثلاً به جای جمله‌ای که در متن نوشته‌اید بگویید: تماس طولانی تلفنی و سر زدن مکرر او به مادرش، جزئی از برنامه زندگی‌مان شده است.

منبع: ضمیمه چاردیواری


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: sztohidi

برگرفته از گروه: خانواده

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین