سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بعضی ها می گویند «خندوانه» لوس است؛ عده ای جواب می دهند نه اتفاقا خیلی هم با مزه است. بعضی ها می گویند رامبد جوان و تماشچیان ِ برنامه شو راه انداخته اند و الکی می خندند، یعنی چه که «هِه هِههِه هِه...» و « دووَ دووَ» سر بدهند ؛عده ای جواب می دهند نه اتفاقا
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : احمد رنجبر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«خندوانه» لوس یا بامزه؟(نظر سنجی)


بعضی ها می گویند «خندوانه» لوس است؛ عده ای جواب می دهند نه اتفاقا خیلی هم با مزه است. بعضی ها می گویند رامبد جوان و تماشاچیان ِ برنامه شو راه انداخته اند و الکی می خندند، یعنی چه که «هِه هِههِه هِه...» و « دووَ دووَ» سر بدهند

خندوانه

عده ای جواب می دهند نه اتفاقا همه چیز واقعی است و خنده ها از ته دل. برخی حتی پا را فراتر می گذارند و می گویند این جور خنده با شریعت ما منافات دارد. برخی اما معتقدند دین اسلام هیچ مشکلی با خنده ندارد. شما چه می گویید؟ جزو دسته اول هستید یا دوم؟

 

پیش از این که پاسخ بدهید بد نیست کمی «خندوانه» را مرور کنیم. رامبد جوان آن طور که خودش می گوید 13 سال ایده «خندوانه» را در ذهن داشته تا این که شبکه نسیم فرصت پردازش آن را فراهم کرد.

نخستین قسمت برنامه روز دوشنبه 19 خرداد با حضور علی کفاشیان پخش شد. ساختارش نشان داد که «خندوانه» متفاوت از دیگر برنامه های نسیم است و نگاهی جدید به برنامه سازی طنر در تلویزیون دارد. چه از نظر رنگ و لعاب (گرافیک) چه آیتم ها ، چه مهمان ها و چه تماشاچی ها.

رنگ و لعاب برنامه بشدت شاد است. دکور و لباس ها رنگ و وارنگ است و خبری از رنگ سیاه نیست. حتی خانم های تماشاچی لباس روشن پوشیده اند.

مهمان ها اگرهم جزو چهره های شناخته شده نباشند ، آدم هایی اند که میانه خیلی خوبی با خنده دارند. برنامه از این طریق می خواهد خنده درمانی کند و از مزایای خنده بگوید. حتی وقتی آزادگان  از تلخی اسارت می گویند خنده  فراموش نمی شود.

آیتم ها هم تا الان نمونه مشابه ای نداشته. یعنی گزارشگر ( محمود کریمی) در سطح شهر از مردم می خواهد انواع خنده را به نمایش بگذارند؛ خنده صبح ، ظهر ، شب ، کارمند، مادر شوهر و ....

کمی گه گذشت رامبد جوان برخی از همکارانش مثل شقایق دهقان ، رضا شفیعی جم ، بیژن بنفشه خواه ، سیامک انصاری ، جواد رضویان و علیرضا خمسه را به برنامه دعوت کرد تا با خاطره گویی و بازی، فضای «خندوانه» شادتر شود.علاوه بر این یک گروه موسیقی و نمایش هم او را برای رسیدن به این فضا کمک می کنند.

جوان یک چهره جوان و ناشناخته به اسم نیما شعبان نژاد را هم کنار خود قرار داده و از این طریق قصد خنده گرفتن از مخاطب دارد.

به این ها اضافه کنید ترانه های معروف برنامه را. «ویروس خنده» و « دووَ دووَ» . از همان برنامه نخست «ویروس خنده» که بین مردم به «هِه هِههِه هِه...» معروف شده روی آنتن رفت و به مرور جا افتاد.

حالا «خندوانه» رو به پایان است. جوان ممکن است برای همیشه درِ این برنامه را قفل کند و برود. تصمیم دارد قسمت دومش را بسازد اما هیچ چیز قطعی نیست.

****

شما چه می گویید؟ جزو دسته اول هستید یا دوم؟

 

 

 

بخش سینما و تلویزیون تبیان


مطالب مرتبط:

وقتی همسر کی روش شک می کند!

بس کنید خانم ها و آقایان هنرمند!

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین