وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیرکارگروه پیش نویس سند ملی ازدواج از آغاز به کار مرحله اول سند ملی ازدواج خبر داد و افزود: با نهایی شدن سند ملی ازدواج، روند فعالیت طرح همسان گزینی تبیان نیز سرعت خواهد گرفت.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هومن بهلولی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محمدرضا کمن:

با سند ملی ازدواج طرح همسان گزینی نیز قوت خواهد گرفت

محمدرضا کمن؛ دبیرکارگروه پیش نویس سند ملی ازدواج

دبیرکارگروه پیش نویس سند ملی ازدواج از آغاز به کار مرحله اول سند ملی ازدواج خبر داد و افزود: با نهایی شدن سند ملی ازدواج، روند فعالیت طرح همسان گزینی تبیان نیز سرعت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی، محمد رضا کمن در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی «از همسان گزینی تا همسری»  در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی گفت: در فلوچارت طرح ملی همسان‌گزینی به طور ناخودآگاه 5 فایده مد نظر قرار گرفته که جزو اهداف اولیه نبوده است.

وی ابراز داشت: بالا بردن انگیزه ازدواج و سطح سلامت عمومی روان به بهانه آمادگی برای ازدواج بالا می‌رود. در این طرح ابتدا افراد برای ثبت‌نام به سایت همسان‌گزینی مراجعه می‌کنند که همزمان آزمون سلامت از آنها گرفته می‌شود و اگر فرد در این مرحله دچار افسردگی و یا سایر مشکلات خانوادگی نباشد به حلقه واسطین برای بررسی سلامت و صلاحیت فرد معرفی می‌شود.

دبیر کارگروه پیش‌نویس سند ملی ازدواج عنوان کرد: بعد از بررسی سلامت و صلاحیت فرد، افراد به صورت حضوری دیداری با واسطین دارند و ممکن است مشکلات یا موانعی در دیدار حضوری پیش آید که بسته آموزشی برای این افراد در نظر گرفته شده است و بر روی سایت وجود دارد و افراد به راحتی می‌توانند به آن دسترسی یابند که این بسته آموزشی، اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

وی افزود: در مرحله بعدی آزمونی از افراد گرفته می‌شود که محاسبات هوشمند همسان‌گزینی را انجام می‌دهد بعد از این مرحله، انتخاب مورد مناسب توسط واسط و بسته آموزشی شماره 2 به مخاطب ارائه می‌شود و سپس آزمون دوم برای افزایش ضریب خودآگاهی از کاربر به عمل می‌آید که به معرفی خانواده‌ها توسط واسط می‌انجامد و در این مرحله مشاور نیز همزمان کار خود را آغاز می‌کند و بسته آموزشی شماره 3 برای کاربر ارائه می‌شود که این مرحله با رفت و آمد خانواده‌ها همراه خواهد بود.

کمن اظهار داشت: اگر روند کار و دو جوان و خانواده‌هایشان مورد تائید مشاور قرار گرفت و مشکل خاصی وجود نداشت عقد جاری می‌شود و سپس آموزش‌های دوران عقد در بسته آموزشی شماره 4 به زوجین ارائه می‌شود و مشاور بعد از مدت حدودا شش ماه بعد از عقد آزمون شماره 3 را از دختر و پسر می‌گیرد همچنین 12 ماه نیز بعد از عقد آزمون دیگری از دختر و پسر گرفته می‌شود که به زندگی موفق و پایدار زوجین خواهد انجامید.

 

هومن بهلولی

روابط عمومی موسسه تبیان


مطالب مرتبط:

 

گزارش نشست هم‌اندیشی«از همسان‌گزینی تا هم سری»

تصاویر نشست هم اندیشی «از همسان گزینی تا هم سری»

وزارت ورزش و جوانان از طرح همسان گزینی تبیان حمایت می کند

پروژه همسان گزینی برای تمامی اقشار جامعه است

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین