سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شروع روزچهارشنبه برخلاف انتظارها روزخوبی برای ورزش ایران در اینچئون نبود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روز نه چندان خوش در اینچئون


شروع روزچهارشنبه برخلاف انتظارها روزخوبی برای ورزش ایران در اینچئون نبود.

کبدی بانوان ایران به نیمه نهایی رسید
کبدی

تیم ملی کبدی زنان ایران با پیروزی مقابل تایلند راهی مرحله نیمه نهایی شد. تیم ملی کبدی زنان ایران امروز صبح امروز چهارشنبه در دیدار پایانی خود در مرحله مقدماتی این رقابتها مقابل تایلند با نتیحه 37 بر 25 به برتری رسید تا به عنوان صدرنشین گروه دوم راهی مرحله نیمه نهایی شود.تیم ملی بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی با بنگلادرش پیکار می‌کند.

خدابخشی تنها طلایی کاروان ایران

مهدی خدابخشی ملی پوشان وزن منهای 80 کیلوگرم تکواندوی ایران با شکست حریف خود به دیدار نهایی این وزن بازی های آسیایی راه یافت.خدابخشی در مرحله نیمه نهایی مسابقات تکواندوی وزن منهای 80 کیلوگرم به مصاف ترکوف نعمت اف از تاجیکستان رفت و موفق به شکست این حریف با نتیجه هفت بر دو شد.خدابخشی در راند نخست سه بر صفر به پیروزی رسید و در راند دوم نیز چهار بر دو به پیروزی رسید. وی توانست در دیدار پایانی به برتری برسد تا تنها طلایی کاروان ایران باشد. خدابخشی پانزدهمین مدال طلا را کسب کرد.

فتاح‌پور به یک چهارم نهایی اسلالوم راه یافت

نماینده ایران در بخش اسلالوم مردان به مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون راه یافت. امیرمحمد فتاح‌پور در قایقرانی اسلالوم با ثبت زمان یک دقیقه و 15 ثانیه و 13 صدم ثانیه در بین 16 شرکت‌کننده در رده پنجم مرحله مقدماتی قرار گرفت. در این بخش نماینده چین با ثبت رکورد یک دقیقه و 9 ثانیه و 88 صدم ثانیه در رده اول قرار گرفت. فتاح‌پور با این نتیجه به مرحله یک چهارم نهایی رسید.

سیدیوسفی به یک چهارم نهایی اسلالوم رسید

قایقران زن ایرانی در ماده کایاک اسلالوم راهی مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی شد. رقابتهای قایقرانی در بخش کایاک اسلالوم صبح امروز چهارشنبه پی گرفته شد که طی آن شقایق سیدیوسفی از ایران در این ماده به رقابت با دیگر قایقرانان پرداخت و با ایستادن در رده ششم گروه خود ایستاد. وی با این رده راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

شش‌پری شکست خورد

کاپیتان تیم ملی تکواندو بانوان ایران بعد از کسب دو پیروزی مقابل نمایندگان اندونزی و تاجیکستان، در سومین مبارزه خود در رقابتهای تکواندو بازی‌های آسیایی به حریف کره‌جنوبی باخت و حذف شد. در ادامه رقابتهای تکواندو هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی که سالن "کانگوا دالمنز" اینچئون کره جنوبی جریان دارد  سمانه شش‌پری سرگروه تیم ملی بانوان کشورمان در وزن 57- کیلوگرم ابتدا "مارسیكا هالیندا" از اندونزی را با نتیجه 12 بر 6 شکست داد و سپس در پیکار با "محبوبا شاریپوا" از تاجیكستان 12 بر صفر پیروز شد. 

نماینده ایران در بخش اسلالوم مردان به مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون راه یافت. امیرمحمد فتاح‌پور در قایقرانی اسلالوم با ثبت زمان یک دقیقه و 15 ثانیه و 13 صدم ثانیه در بین 16 شرکت‌کننده در رده پنجم مرحله مقدماتی قرار گرفت. در این بخش نماینده چین با ثبت رکورد یک دقیقه و 9 ثانیه و 88 صدم ثانیه در رده اول قرار گرفت. فتاح‌پور با این نتیجه به مرحله یک چهارم نهایی رسید

وی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف "اهریوم لی" از کره‌جنوبی قهرمان آسیا در سال 2014 رفت و با توجه به تلاش فراوان در نهایت مقابل این حریف با نتیجه 13 بر یک بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت. شش‌پری در بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو موفق به کسب مدال برنز شده بود.

فتاح‌پور از رقابت با حریف کره‌ای منع شد

نماینده قایقرانی ایران در بخش انفرادی کانو اسلالوم بازی‌های آسیایی اینچئون، به دلیل خطای فنی از رقابت با حریف کره‌ای محروم شد. امیرمحمد فتاح‌پور در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات انفرادی قایقرانی اسلالوم اجازه رقابت با "بئوم سوو کیم" از کره‌جنوبی را پیدا نکرده و اصطلاحا دیسکالیفه شد.وی به دلیل اینکه 2 بار زودتر از به صدا در آمدن بوق کارش را شروع کرد، دیسکالیفه شد.

حذف تکواندوکار سنگین وزن ایران با شکست برابر کره‌جنوبی

تکواندوکار سنگین وزن تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود در رقابتهای تکواندو بازی‌های آسیایی اینچئون برابر نماینده کشور میزبان شکست خورد تا خیلی زود از دور مسابقات کنار برود. در وزن 87+ کیلوگرم رقابتهای تکواندو هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی هفت تکواندوکار حضور دارند که سجاد مردانی نماینده کشورمان در این وزن به قید قرعه همان دور نخست به مصاف نماینده کشور میزبان رفت.

افشین نوروزی، تنیس روی میز

مردانی، نایب قهرمان جهان و دارنده مدال طلای ارتش‌های جهان در پیکار با  "چولهو جو"  کره‌ای دارنده مدال طلای جهان در سال 2011 و نایب قهرمانی آسیا در سال 2014 بازنده "شی هاپ چانگ" را ترک کرد و از دور مسابقات کنار رفت.

حشمتیان به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت

قایقران بخش کایاکِ اسلالوم ایران به مرحله یک‌چهارم‌ نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون در این رشته راه یافت. محمدصدیق حشمتیان در مرحله یک‌هشتم نهایی قایقرانی کایاکِ اسلالوم به مصاف چاندرادتسیا نوگراها رفت و با برتری مقابل این حریف اندونزیایی و کسب زمان 1:07.07 به مرحله یک‌ ‍ چهارم نهایی صعود کرد.

چهار برنز برای کشتی فرنگی 

افشین بیابانگرد نماینده وزن 66 کیلوگرم ایران در کشتی فرنگی بازی های آسیایی به مدال برنز رسید. او در دیدار رده بندی به مصاف علی مراد تاسمرادف از ازبکستان رفت و در پایان با نتیجه 9 بر یک حریف را شکست داد. وی به عنوان جانشین امید نوروزی در این مسابقات شرکت کرده بود.

پیام بویری نماینده وزن 75 کیلوگرم ایران هم با پیروزی مقابل حریف ترکمنستانی خود به مدال برنز رسید. او در این مسابقه با نتیجه 11 بر صفر حریف خود را شکست داد و مدال برنز این وزن را گرفت. بویری هم به جای هادی علیزاده مصدوم عازم اینچئون شده بود.

مجتبی کریم فر فرنگی کار 85 کیلویی ایران در دیدار رده بندی به مصاف بیشبکوف از قرقیزستان رفت. کریم فر در وقت اول توانست سه امتیاز از حریف خود بگیرد. او که برتری محسوسی به حریف خود داشت، در وقت دوم برای حفظ نتیجه کمی به لاک دفاعی رفت اما داور به او اخطار داد. کریم فر در ادامه دو امتیاز دیگر هم از حریف گرفت و در نهایت با نتیجه 5 بر صفر برنده شد و به مدال برنز بازی های آسیایی رسید.

بشیر باباجان زاده کشتی گیر سنگین وزن ایران در دیدار رده بندی به مصاف حریف قرقیزستانی خود رفت. او خیلی زود توانست حریف را خاک کند و بلافاصله هم یک فن بارانداز را روی او اجرا کند تا 4 امتیاز بگیرد.

باباجان زاده در ادامه توانست کشتی را به خوبی مدیریت کند و تا پایان این رقابت تنها یک امتیاز به حریف خود بدهد. در نهایت باباجان زاده چهار بر یک برنده شد تا چهارمین مدال برنز امروز کشتی فرنگی را بگیرد.

 

تیم ملی کبدی زنان ایران با پیروزی مقابل تایلند راهی مرحله نیمه نهایی شد. تیم ملی کبدی زنان ایران امروز صبح امروز چهارشنبه در دیدار پایانی خود در مرحله مقدماتی این رقابتها مقابل تایلند با نتیحه 37 بر 25 به برتری رسید تا به عنوان صدرنشین گروه دوم راهی مرحله نیمه نهایی شود.تیم ملی بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی با بنگلادرش پیکار می‌کند

کبدی مردان ایران مقتدرانه به نیمه نهایی رسید

تیم کبدی مردان ایران با برتری برابر ژاپن به دیدار نیمه نهایی رقابتهای کبدی بازی‌های آسیایی اینچئون راه یافت. تیم کبدی مردان ایران صبح امروز چهارشنبه و در دومین دیدارش در گروه B بازی‌های آسیایی برابر تیم با نتیجه 53 بر 12 ژاپن پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی این مسابقات راه یافت.تیم ایران در دو بازی قبلی خود در این گروه هم برابر مالزی و کره‌جنوبی پیروز شده بود.

افشین نوروزی برابر حریف یمنی پیروز شد

عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران در دیدار برابر حریف یمنی خود به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد رقابت های بازیهای آسیایی شد.در ادامه رقابت های تنیس روی میز هفدهمین دوره بازیهای آسیایی صبح امروز افشین نوروزی به مصاف احمد علی از یمن رفت. در این دیدار نوروزی ست اول را با نتیجه 11 بر 3 به سود خود به پایان برد اما در ست دوم 11 بر 4 شکست خورد. ملی پوش کشورمان در ست سوم حریف یمنی خود را 11 بر 2 مغلوب کرد. این عضو تیم ملی تنیس روی میز ایران در ست چهارم 11 بر 3 پیروز شد و در ست پنجم 11 بر 9 حریف خود را شکست داد و در نهایت 4 بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله بعدی شد.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 28 شهریور در اینچئون کره‌جنوبی آغاز شده و تا 12 مهرماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات 9501 ورزشکار از 45 کشور آسیایی در 36 رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با 282 ورزشکار شامل 224 ورزشکار مرد و 58 ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

صعود سخت بسکتبال به اولین فینال آسیایی

تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله نیمه نهایی بازی های آسیایی به مصاف قزاقستان رفت و در شرایطی که همه در انتظار یک پیروزی آسان بودند دچار مشکل بود و به سختی برنده شد. بسکتبالیست های ایران با نتیجه 80 بر 78 قزاق ها را شکست دادند و برای نخستین بار در تاریخ به فینال بازی های آسیایی رسیدند.

ایران در کوارتر نخست 23 بر 22 پیروز شد؛ قزاق ها از ابتدای مسابقه با پرتاب های سه امتیازی کار می کردند و امتیاز می گرفتند.

در کوارتر دوم ایران صاحب توپ و میدان بود و با درخشش حامد حدادی توانست 25 بر 20 پیروز شود. قزاق ها در این کوارتر هم با شوت های سه امتیازی پیش می رفتند.

در کوارتر سوم این قزاقستان بود که هرکاری که دوست داشت انجام داد و توانست 22 بر 16 برنده شود.

در کوارتر پایانی بازی بسیار حساس بود و حریف با شوت های سه امتیازی دفاع ایران را آزار داد و پیش افتاد. دفاع ایران برابر شوت های سه امتیازی حریف کاری انجام نمی داد و در چهار دقیقه پایانی قزاقستان 77 بر 69 پیش افتاد.

فریادهای صمد نیکخواه بهرامی روی نیمکت در وقت استراحت به خوبی نشان می داد ملی پوشان عملکرد خوبی برابر قزاقستان نداشتند.

دقایق پایانی کوارتر چهارم در حال سپری شدن بود که شوت سه امتیازی مهدی کامرانی ایران را به خود آورد و فاصله امتیازی به حداقل رسید.

این کوارتر با برتری ایران دقیقه پایانی خود را پشت سر گذاشت و در نهایت بسکتبالیست های ایران با برتری 16 بر 14 در کوارتر چهارم 80 بر 78 حریف را شکست دادند و به فینال بازی های آسیایی رسیدند.

در این مسابقه صمد نیکخواه بهرامی با 27 امتیاز بهترین بازیکن میدان شد.

از طرف دیگر کره جنوبی 71 بر 63 ژاپن را شکست داد و حریف ایران در دیدار نهایی شد.

پیروزی والیبال ایران به نیمه نهایی

تیم ملی والیبال ایران امروز در مرحله یک‌چهارم نهایی بازی‌های آسیایی 2014 برابر کویت قرار گرفت و توانست با نتیجه 3 بر صفر حریف خود را شکست دهد.

شاگردان کواچ در این مسابقه در سه ست متوالی و با نتایج 25 بر 21، 25 بر 18 و 25 بر 14 توانستند حریف خود را شکست دهند و راهی مرحله نیمه‌نهایی شوند.

پیش از این تیم‌های والیبال ژاپن، چین و کره‌جنوبی با شکست حریفان خود به مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی صعود کرده بودند.تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل چین قرار خواهد گرفت.

تیم میزبان قرعه کشی را به طوری قرار دادند تا ایران در فینال با آنها روبرو شوند.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت المپیک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین