سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کمیته ملی المپیک ایران اعتراض رسمی خود را به دلیل ناداوری های رخ داده به اتحادیه کشتی آسیا و همچنین کمیته برگزاری بازی های آسیایی اعلام کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اعتراض رسمی کمیته المپیک ایران به کشتی آسیا


کمیته ملی المپیک ایران اعتراض رسمی خود را به دلیل ناداوری‌های رخ داده به اتحادیه کشتی آسیا و همچنین کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی اعلام کرد.

کمیته المپیک

امروز در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی کریم‌فر به دلیل ناداوری در رقابت با نماینده کره جنوبی از دور رقابت‌ها کنار رفت. با توجه به اینکه این مشکل در کشتی عبدولی نیز رخ داده بود کمیته ملی المپیک ایران امروز با امضای کیومرث هاشمی اعتراض رسمی خود را به اتحادیه کشتی آسیا و همچنین کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی اعلام کرد.

احتمال تغییر رای وجود ندارد اما به دلیل ناداوری‌های مسابقات کشتی کمیته ملی المپیک در نظر دارد با اعتراض رسمی خود جلوی این عمل کره‌ای‌ها را در رقابت‌های آینده و در دیگر رشته ها بگیرد.

مشحون: متاسفانه شکایت‌ها نتیجه ندارد

عضو هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: ناداوری‌ها علیه نمایندگان ایران در بازی‌های آسیایی از قبل برنامه ریزی شده است.

محمود مشحون در خصوص ناداوری‌ها در بازی‌های آسیایی که در رشته کشتی صورت گرفت، اظهار داشت: متأسفانه ناداوری‌ها از کشتی سعید عبدولی آغاز شد و مدال طلای او را گرفتند. پس از این اتفاق هم مسئولان فدراسیون کشتی و هم کمیته ملی المپیک شکایت خود را ارائه دادند.

احتمال تغییر رای وجود ندارد اما به دلیل ناداوری‌های مسابقات کشتی کمیته ملی المپیک در نظر دارد با اعتراض رسمی خود جلوی این عمل کره‌ای‌ها را در رقابت‌های آینده و در دیگر رشته ها بگیرد

وی ادامه داد: متأسفانه کره‌‌ای‌ها تا اینجای کار میزبانی ضعیفی داشته‌اندو  این حق‌خوری‌ها هم وجود دارد. روز گذشته در بوکس هم همین اتفاق افتاد. این ناداوری‌ها از قبل برنامه‌ریزی‌شده است و تا پایان رقابت‌ها هم باید شاهد آن باشیم.

عضو هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک عنوان کرد: متأسفانه فکر نمی‌کنم به شکایت‌هایم رسیدگی کنند. امروز کشتی‌گیر ما را در حالی که 5 بر 2 جلو بود دیسکالیفه کردند و حریف کره‌ای برنده شد.

رئیس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: امیدوارم در سایر رشته‌‌ها این اتفاق نیفتد. بسکتبال ما به احتمال زیاد در فینال باید مقابل کره‌جنوبی بازی کند و این احتمال وجود دارد که آنجا هم همین اتفاق بیفتد. باید هوشیار باشیم و در بازی شکست‌شان دهیم.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت المپیک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین