سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مسعود حاجی زواره برای کسب اولین طلای تکواندوی ایران از بازی های آسیایی به مصاف حریف ازبکستانی خود رفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 اولین مدال طلا تکواندو


مسعود حاجی زواره برای کسب اولین طلای تکواندوی ایران از بازی های آسیایی به مصاف حریف ازبکستانی خود رفت.


تکواندو

در دیدار وزن 74 کیلوگرم تکواندوی بازی های آسیایی مسعود حاجی زواره ، قهرمان کشورمان به مصاف حریف پرقدرت ازبکستانی رفت.

دیداری حساس برای ورزشکار ایران. حریف ازبکستانی که در بازی ماقبل فینال خارق العاده ظاهر شده بود و با بردن 12 بر دو حریف کره ای ، شوکی به بازی ها داده بود در برابر مسعود ما سعی داشت خیلی بسته رقابت کند. در دو دقیقه اول دو مبارز تنها سعی در محک زدن همدیگر داشتند . این وقت بدون امتیاز به پایان رسید . در شروع راند دوم ، مسعود ، دلاور کرمانشاهی ما چند باری هجومی نشان داد و ضرباتی را به سمت هوگو و سر رقیبش داشت تا اینکه به حریف ازبکستانی تذکر داده شود. . مسعود در این زمان یک امتیاز گرفت اما چون اخطار دوم کم کاری را گرفت ، رقابت مساوی شد. رافالویچ هم بلافاصله اخطار کم کاری گرفت و در این راند ، مسعود 2 بر یک از حریفش پیش افتاد.

در وقت سوم مسعود باید رقیبش را کنترل می کرد اما یک اخطار بیشتر از حریفش داشت و هر لحظه ممکن بود این امتیاز او از دست برود. اتفاقی که خیلی زود افتاد تا مسابقه مساوی شود . او در 45 ثانیه تا پایان باید امتیاز می گرفت تا برنده باشد. اتفاقی که نیفتاد و دو ورزشکار امتیازی از هم نگرفتند. مهدی بی باک در پایان این وقت به رای داوران اعتراض کرد چون اعتقاد مربی ایران اصابت ضربه حاجی زواره به سر مبارز ازبکستانی بود. گروه داوران فیلم را به دقت بررسی کردند اما نظرشان این نبود که مسعود باید 3 امتیاز این ضربه را بگیرد. رقابت اینگونه به راند چهارم کشید و هر کس اولین امتیاز را می گرفت به مدال طلا می رسید.

در دیدار وزن 74 کیلوگرم تکواندوی بازی های آسیایی مسعود حاجی زواره ، قهرمان کشورمان به مصاف حریف پرقدرت ازبکستانی رفت

در وقت چهارم و در اوج حساسیت مسعود سعی داشت میدانداری کند. حریف ازبک هم رقص پا انجام می داد. مربیان ازبک روی یک فعل و انفعال به تصمیم داوری اعتراض کردند که اعتراض آنها هم رد شد و دو ورزشکار 30 ثانیه ای استراحت کردند. در شروع دوباره رقابت مسعود با یک یورش زیبا توانست یک امتیاز بگیرد و صاحب مدال طلا شود. یازدهمین مدال طلای کاروان ایران را تکواندو در روزی گرفت که کره ای ها در مردان در این روز بی طلا ماندند.

مسعود بعد از مدال طلایش سجده شکر به جا آورد و با پرچم کشورمان دور افتخار زد. با شروع خوب حجی زواره و مدال طلایی که احسان حدادی می گیرد ، اگر دو کشتی گیر فرنگی کار کشورمان بتوانند طلایی شوند ، ایران در یک قدمی قزاقستان قرار می گیرد.

بخش ورزشی تبیان

منبع : خبرانلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین