سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پنج پیروزی متوالی کشتی ایران را در شرایط خوبی برای صید مدال های خوشرنگ از روز سوم مسابقات کشتی امیدوار کرده است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درخشش کشتی گیران ایران در آسیا


پنج پیروزی متوالی کشتی ایران را در شرایط خوبی برای صید مدال های خوشرنگ از روز سوم مسابقات کشتی امیدوار کرده است.

کشتی

کشتی گیران 4 وزن نهایی مسابقات کشتی بازی های آسیایی از صبح با اقتدار روی تشک رفتند.

کشتی گیران ایران در چهار وزن باقی مانده توانستند خود را به فینال برسانند تا ایران حال شانس چهار مدال طلا از کشتی را داشته باشد.

رضا یزدانی نیز روز گذشته توانست مدال طلا را از آن خود کند تا ایران در صورت کسب چهار مدال طلای دیگر وضعیت خود را در جدول رده بندی بهبود ببخشد.

اسماعیل پور در فینال

مسعود اسماعیل پور دلاور جویباری تیم در وزن 61 کیلوگرم بعد از پیروزی شیرین برابر حریف ازبک برای رقابت دوم به مصاف کشتی گیر کره جنوبی رفت. او در این دیدار شاهکار کرد و رقیبش را که از داوری و جو سالن هم استفاده می کرد در دیداری برتر با جساب 7 بر 2 شکست داد.

به گزارش تبیان،‌کشتی گیر دلاور ایرانی در نیمه نهایی توانست کشتی گیر قرقیزستان را از پیش رو بردارد و خود را دومین فینالیست کشتی ایران معرفی کند.

حالا مسعود اسماعیل پور دومین شانس کشتی ایران برای شانس مدال طلا به شمار می رود که ساعت 14 به وقت تهران وارد تشک خواهد شد.

عزت الله اکبری در فینال

عزت الله اکبری هم بعد از قرعه استراحت با حریف پاکستانی روبرو شد و با اقتدار این رقیب گمنام را برد و توانست تا بازی نیمه نهایی پیش برود.

عزت الله اکبری نیز در وزن 74 کیلوگرم برابر لی‌سان کیو از کره به روی تشک رفت و در یک کشتی سخت و سنگین حریفش را 4 بر 3 شکست داد به فینال راه یافت.

اکبری سومین فینالیست ایران در رقابت ها به شمار می رود.

پرویز هادی در فینال

پرویز هادی در دیدار با رقیب چینی خود که عنوان دار دنیا بود دلاوران ظاهر شد و 10 بر صفر از صد رقیبش گذشت.

پرویز هادی ملی‌پوش وزن 125 کیلوگرم ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون در مرحله یک چهارم نهایی مقابل جرگل سایخان از مغولستان، دارنده مدال نقره آسیا در سال‌های 2010 و 2013 و برنز آسیا در سال‌های 2008 ، 2011 و 2012 به روی تشک رفت و در پایان موفق شد حریف خود را با حساب 4 بر صفر شکست دهد و راهی مرحله نیمه نهایی شود.

آزاد کار وزن 125 کیلوگرم ایران نیز حریف کره‌ای را 9 بر یک شکست داد و به فینال رسید تا روز خوب آزادکاران در بازی‌های آسیایی اینچئون کامل شود.

هادی در وقت اول با این که از حریف سرتر بود اما مطابق معمول اخطار دریافت کرد، هرچند توانست در سی ثانیه امتیاز بگیرد تا اخطار بی نتیجه بماند. کان جین تلاش زیادی کرد تا بتواند جبران کند اما راه به جایی نبرد و فقط یک امیتاز گرفت. در سوی مقابل هادی توانست بارها حریفش را خاک کند و از تشک بیرون بیندازد تا به امتیاز 9 برسد.

 

میثم مصطفی جوکار در فینال

میثم مصطفی جوکار با نتیجه 10 بر صفر رقیبش از چین را از پیش رو برداشت. در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی اینچئون ، میثم مصطفی جوکار، نماینده وزن 86 کیلوگرم ایران در دور دوم مقابل پاوان کومار از هند به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با حساب 10 بر صفر به برتری برسد تا خود را به مرحله نیمه نهایی برساند.

در این مرحله مصطفی جوکار با حریف کره ای روبرو شد که میزبان بودن حریف اش کار را برای مصطفی سخت کرده بود اما کشتی گیر ایرانی توانست با غیرت ایرانی خود حریف کره ای را از پیش رو بردارد و چهارمین فینالیست ایرانی در کشتی آزاد لقب بگیرد.

میثم مصطفی جوکار کشتی را برابر حریف کره‌ای خوب کار کرد و در حالی که حملات زیادی انجام داده بود، در کمال تعجب از داور اخطار گرفت تا وقت اول را یک بر صفر بازنده شود. این در حالی که بود که کشتی‌گیر کره‌ای کاملا کشتی را بسته بود اما داور به نماینده میزبان مهربانی کرد و اخطار را به جوکار داد.

در وقت دوم جوکار آن قدر حمله کرد تا داور بالاخره مجبور شد به حریف او اخطار دهد و همه چیز برابر شود. جوکار که هم برابر حریف کره‌ای و هم برابر داور کار سختی داشت سه امتیاز دیگر گرفت و 4 بر یک پیروز شد.

کشتی گیران ایرانی آنقدر خوب ظاهر شدند که حالا شانس ایران برای رسیدن به سکوی چهارم برای کاروان ایران بیشتر شده است.

حسین محمدی
بخش ورزشی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین