راه های زیادی برای درمان بیماری ها وجود دارد. اما پیشرفته ترین طب، بیو رزونانس است که هنوز در ایران رایج نیست ولی بیماری های زیادی ...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : فاطمه گودرزی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایده ی برگزیده پزشکی
نهمین دوره ی پروژه های دانش آموزی تبیان

نهمین دوره از پروژه های دانش آموزی تبیان نیز با یاری خداوند و حضور پر شور شما دوستان و علاقمندان به پایان رسید اما کار ما هنوز تمام نشده است! این دوره نیز همچون سال های گذشته دوستان بسیاری با ثبت طرح ها و ایده های خلاقانه خود در منوی "پیشنهاد موضوع" ما را در ارتقای تنوع پروژه ها یاری نموده اند. همچون گذشته بر آن شدیم تا با گردآوری این ایده های جالب، علاوه بر قدر دانی از این دوستان نوآور، زمینه ای را برای ایده پروری سایر پژوهشگران علاقمند فراهم آوریم. فراموش نکنید که ما همیشه منتظر طرح های جدید شما عزیزان هستیم.

 

نام ایده: بیورزونانس تراپی چیست؟

نام ارایه دهنده: حدیثه دارابی

زمینه و نوع پروژه: فیزیک پزشکی – تحقیقاتی

درجه سختی: متوسط

 

راه های زیادی برای درمان بیماری ها وجود دارد. اما پیشرفته ترین طب، بیو رزونانس است که هنوز در ایران رایج نیست ولی بیماری های زیادی را درمان می کند. با استفاده از فرکانس هایی که از بدن دریافت می کند بیماری ها را تشخیص و باتوجه به بیماری درمان را با دارو های مخصوص آغاز می کند.

 

تشخیص عوامل بیماریزا از طریق دریافت پالس های رزونانس شده از مسیر سیستم شبکه اعصاب غیر ارادی را تشخیص بیورزونانس (اسکن کلی بدن) می گویند.

در سال های بین 1930-1920 میلادی دانشمندان آلمانی و روسی دریافتند که تمام سلول های بدن بنا به ساختار فیزیکی خود دارای ارتعاشات ویژه ای هستند که این ارتعاش ها در هر سلول منحصر به فرد می باشد (مانند اثر انگشت دست) و در حقیقت این قانون خلقت کشف گردید و دانستند که هیچ سلول زنده ای از این قانون مستثنی نیست.

قانون کشف شده دیگر آن است که ارتعاشات سلول سالم با سلول بیمار متفاوت می باشد و میزان این تفاوت دقیقا به نوع بیماری و عامل بیماری بستگی دارد و تاکنون ثابت نشده است که دو بیماری مختلف به یک میزان در فرکانس سلول سالم ایجاد اختلال نماید.

 

ایده برگزیده پزشکی نهمین جشنواره

 

دانشمندان با اختراع دستگاه های ویژه و بسیار حساس توانستند این ارتعاشات را ثبت نمایند و با گذشت چند سال، پس از ثبت این ارتعاشات دستگاه های دیگری اختراع گردید که می توانست اطلاعات به دست آمده را آنالیز نموده و پس از پردازش در اختیار پزشک قرار دهد. در سال های اخیر با بهره گیری از کامپیوتر و نرم افزار ویژه ای که قابلیت های منحصر به فردی دارد عملا پیشرفت ها در زمینه این علم به گونه ای خارق العاده بوده است که تصور آن حتی برای متخصصان علم پزشکی کلاسیک نیز کمی دور از ذهن است.

 

امروزه علم پزشکی پیشرفت های چشمگیری داشته است ولی با کشف این اصل حیات که سلول های سالم دارای ارتعاشات خاصی هستند و زمانی که بیمار می شوند با توجه به نوع و عامل بیماری این ارتعاشات تغییر می کند، ابزار جدیدی در اختیار پزشکان قرار گرفته است که نوع و عامل بسیاری از بیماری ها را با دقت خارق العاده حتی قبل از بروز علایم بیماری شناسایی و به صورت گزارش دراختیار پزشک و بیمار قرار می دهد و در مراحل بعدی درمان هایی ارایه می شود که بدون بهره گیری از کوچک ترین داروهای شیمیایی است و بدین لحاظ می توان گفت دیدگاه جدیدی از تشخیص و درمان به روی علم پزشکی گشوده شده است.

 

 به صورت خلاصه کلیه باکتری ها و ویروس ها و تمامی سلول های کلیه موجودات و انسانف دارای ارتعاشات بیو الکترومغناطیسی هستند که می توان با ارسال فرکانس های مشخصی، برای هر نوع باکتری، ویروس و هر سلول دیگری که دارای ارتعاش می باشد، مشخص نمود که آیا رزونانس به حالت طبیعی است یا به هر دلیل انحراف نشان می دهد. در دنیای فعلی به دلیل آلودگی های هوا، خوردن غذای ناسالم، عدم نوشیدن آب کافی هم چنین وجود استرس های مختلف سبب گردیده که عموما انسان کاملا سالم، به ندرت دیده شود.

 

درکنار این عوامل، عوامل دیگری نظیر رسیدن ناکافی اکسیژن به سلول ها و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی و استرس ها، سیستم ایمنی بدن به مرور ضعیف گردیده و زمینه افزایش، ورود و رشد میکروب ها در بدن مهیا می گردد، به بیان دیگر آغاز بیماری اتفاق افتاده است و بسته به زمان ودقت تشخیص نوع و عوامل بیماری و عدم اقدام به درمان صحیح، عواقب متفاوتی می تواند در انتظار افراد باشد. فقط این را بدانیم که کم نیستند کسانی که فرصت درمان بیماری را برای همیشه از دست داده اند و عملا هیچ امکانی برای بازگشتن سلامتی خود ندارند.

 

این طب با بهره گیری از تکنولوژی ویژه ای که حاصل تلاش 50 ساله دانشمندان بزرگ دنیا می باشد، در فاصله زمانی کوتاهی بدون استفاده از روش های تشخیصی پزشکی کلاسیک نظیر خون گیری، نمونه برداری و… تنها با ارزیابی بیوالکترو مغناطیس و رزنانس اندام ها و بافت های بدن شما در مدت کوتاهی بیمار را شناسایی می کند. لازم به ذکر است که این نوع درمان یک نوع پزشکی کوانتومی است و با فیزیک کوانتوم ارتباط دارد. من درباره ی این طب بسیار تحقیق کرده و با پزشکی که در این حوضه تخصص دارند مصاحبه کردم  و در نهایت اطلاعاتی را به دست آوردم. اما با توجه به سخنان ایشان این طب هنوز در ایران رایج نیست و من قصد همکاری با ایشان و رواج دادن این طب را در کشور عزیزمان دارم و می خواهم به مردم کشور ثابت کنم که با این طب حتی بیماری های سخت هم درمان می شود.

 

مطالب مرتبط:

ایده برگزیده شیمی نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

ایده برگزیده نانو نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

ایده برگزیده میکروبیولوژی نهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی

فعالیت های دانش آموزان

مهارت های پژوهش

مهارت های فنی

ویترین وسایل مورد نیاز

پروژه های دانش آموزی

انتخاب موضوع

برترین های مسابقات نهمین جشنواره

برترین های سمینارهای علمی نهمین جشنواره

برترین های غرفه های نهمین جشنواره

تقدیر از مسابقات نهمین جشنواره

تقدیر از غرفه های نهمین جشنواره

بخش پروژه های دانش آموزی تبیان

تهیه و تنظیم: فاطمه گودرزی