تبیان، دستیار زندگی
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش گفت : به دلی اینکه قبل از اینکه به طور رسمی معلمی را آغاز کنم تدریس می کردم روز اول تدریس استرس چندانی نداشتم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تا زمانیکه تدریس می کردم از تنبیه بدنی استفاده نکردم

تا زمانیکه تدریس می کردم از تنبیه بدنی استفاده نکردم


دبیر شورای عالی آموزش و پرورش گفت : به دلی اینکه قبل از اینکه به طور رسمی معلمی را آغاز کنم تدریس می کردم روز اول تدریس استرس چندانی نداشتم .


مهدی نوید ادهم در گفت و گو با خبر نگار آموزش و پرورش پانا در مورد خاطره خود در اولین روز تدریس اظهار داشت : اولین تدریس من در زمان دانشجویی بود البته ذوق معلمی را از دوران تحصیل در متوسطه داشتم و آن سالها هم به دوستانم که از نظر درسی ضعیف بودند کمک می کردم .

وی گفت: پس از جذب در آموزش و پرورش به عنوان معلم ریاضی وارد کلاس سوم دبستان شدم و در اواسط سال به دلیل مشکلی که برای معلم سال اول پیش آمد همزمان در دو کلاس تدریس می کردم .

وی یادآورشد: به دلیل اینکه تجربه تدریس را در همان دوران دانش آموزی داشتم استرس چندانی در سال های آغاز فعالیتم نداشتم .

نوید ادهم ادامه داد: وقتی برای اولین بار به همراه شخص دیگری که او هم برای تدریس آمده بود  وارد مدرسه شدم  مدیر مدرسه شروع به نصحیت کرد و از تجربیات خود برای ما گفت.

وی گفت: مدیر مدرسه از قول یکی از دوستان خود نقل می کرد زمانیکه برای اولین بار وارد کلاسی می شود به مدت 10 دقیقه سکوت می کند تا یکی از دانش آموزان که شیطنت خاصی دارد ساکت شود و بعد او را تنبیه می کند تا درس عبرتی برای سایرین باشد .

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: مدیر مدرسه به ما توصیه می کرد که اگر می خواهید کلاس را اداره کنید می توانید از این روش ها استفاده کنید که خوشبختانه تا زمانیکه تدریس می کردم هیچ گاه از تبیه بدنی برای آرامش کلاس استفاده نکردم .


منبع:خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان