تبیان، دستیار زندگی
گیاهان به خاطر خصوصیات شگفت انگیز و مواد خاص از دیر باز مورد توجه دانشمندان برای پیشگیری و درمان سرطان بوده اند...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایده ی برگزیده زیست
نهمین دوره ی پروژه های دانش آموزی تبیان

نهمین دوره از پروژه های دانش آموزی تبیان نیز با یاری خداوند و حضور پر شور شما دوستان و علاقمندان به پایان رسید اما کار ما هنوز تمام نشده است! این دوره نیز همچون سال های گذشته دوستان بسیاری با ثبت طرح ها و ایده های خلاقانه خود در منوی "پیشنهاد موضوع" ما را در ارتقای تنوع پروژه ها یاری نموده اند. همچون گذشته بر آن شدیم تا با گردآوری این ایده های جالب، علاوه بر قدر دانی از این دوستان نوآور، زمینه ای را برای ایده پروری سایر پژوهشگران علاقمند فراهم آوریم. فراموش نکنید که ما همیشه منتظر طرح های جدید شما عزیزان هستیم.

نام ایده: خواص ضدسرطانی گیاهان

نام ارایه دهندگان: مرضیه شهرانی، آرتمیس شیرخانه

زمینه و نوع پروژه: زیست - تحقیقاتی

درجه سختی:  دشوار

امروزه بیماری سرطان به یکی از بزرگ ترین بیماری های کشنده انسان تبدیل شده است. هر روزه روش های درمانی جدیدی برای مقابله و مداوای این بیماری مورد مطالعه است. گیاهان به خاطر خصوصیات شگفت انگیز و مواد خاص از دیر باز مورد توجه دانشمندان برای پیشگیری و درمان سرطان بوده اند. نتایج متعدد نشان می دهد برخی از گیاهان در درمان سرطان موثرند. سرطان ممکن است روی هر عضویی از بدن تاثیر بگذارد. سلول ها در یک قسمت بدن جهش پیدا می کنند و از کنترل خارج می شوند و در قسمت های دیگر پخش می شوند.

تقریبا همه سلول های سرطانی رشد سریعی دارند اما درمان آن بسته به نوع سرطان، مرحله بیماری و قسمتی از بدن که درگیر بیماری است، ارتباط دارد.

برخی از انواع سرطان ها تنها از طریق شیمی درمانی یا دارو درمان می شود، در حالی که برخی از انواع آن به جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی یا هر دو نیاز پیدا می کند. در این زمینه محققان روی گیاهان زیادی مطالعه و تاثیر آن ها را روی بهبود سرطان بررسی کرده اند. محققان امیدوارند که بتوانند بیشتر از گذشته از گیاهان برای درمان سرطان بهره بگیرند. در ادامه به برخی از این گیاهان اشاره می کنیم.

ایده برگزیده زیست نهمین دوره

چای سبز: از بوته ای به نام " کامیلیا سینسیس " به دست می آید و همان بوته ای است که چای سیاه، سبز و سفید از آن به دست می آید. رنگ، طعم و مزه آن به میزان رشد برگ ها، زمان برداشت و طرز عمل آوری آن ارتباط دارد. چای سبز با سرطان سینه، معده و پوست مقابله می کند.

سیر: این گیاه با بروز سرطان گواشی مقابله می کند، مصرف سیر در حفظ و سلامت قلب و عروق نیز نقش دارد.

عصاره دانه انگور: نتایج آزمایش های بالینی نشان می دهد عصاره دانه انگور با سرطان سینه، معده، روده بزرگ، پروستات و ریه مقابله می کند. عصاره دانه انگور بی ضرر است.

ادویه ها: بیشتر ادویه هایی که برای پخت غذاها به کار می رود برای حفظ سلامت مفید است. این ادویه ها دارای خاصیت ضدسرطانی نیز است از جمله زردچوبه، زنجبیل و رزماری.

تقریبا همه میوه و سبزی های تازه خاصیت ضر سرطانی دارند و به دلیل دارا بودن فیبر، میوه و سبزیجاتی مثل سیب، کلم بروکلی، کلم برگ و ... با سرطان لوله گوارشی مقابله می کند. جوانه ها و آب سبزیجات از جمله علف گندم نیز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی با سرطان مقابله می کند و مانع بروز آن می شود.

دانش پژوهان علاقه مند می توانند با استفاده از ایده این پروژه بر روی خواص ضد سرطانی گیاهان دیگر تحقیق کنند.

آیا شما گیاهی را می شناسید که به درمان سرطان کمک کند؟

مطالب مرتبط:

ایده ی برگزیده زیست نهمین جشنواره دانش آموزی تبیان

ایده ی برگزیده مهندسی نهمین جشنواره دانش آموزی تبیان

ایده ی برگزیده فناوری نانو نهمین جشنواره دانش موزی تبیان

بخش پروژه های دانش آموزی تبیان

تهیه و تنظیم: فاطمه گودرزی