سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران که سابقه بازی در تیم ‎های بایرن مونیخ و شالکه آلمان و چند تیم عربی را داشت، به عنوان دستیار ایرانی کارلوس کی روش در تیم ملی انتخاب و معرفی شد. کریمی در شرایطی به این عنوان منصوب شد که طی روزهای گذشته صحبت هایی مبنی بر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کریمی دستیار کی روش شد

کی روش و کریمی

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران که سابقه بازی در تیم‌‎های بایرن مونیخ و شالکه آلمان و چند تیم عربی را داشت، به عنوان دستیار ایرانی کارلوس کی‌روش در تیم ملی انتخاب و معرفی شد. کریمی در شرایطی به این عنوان منصوب شد که طی روزهای گذشته صحبت‌هایی مبنی بر بازگشت وی به فوتبال و پوشیدن دوباره پیراهن پرسپولیس مطرح شده بود.

در نشست مشترک مسئولان فدراسیون با سرمربی تیم ملی، علی کریمی به عنوان دستیار سرمربی انتخاب شد. در این جلسه که علی کفاشیان، مهدی محمد نبی و سرمربی تیم ملی حضور داشتند، به پیشنهاد سرمربی تیم ملی، علی کریمی به عنوان دستیار ایرانی کی روش انتخاب شد.

با حضور علی کریمی در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران بازگشت او به پرسپولیس و بازی برای این تیم منتفی شده باشد.

علی کریمی که به عنوان دستیار کارلوس کی‌روش انتخاب شده است می‌گوید امیدوار است که بتواند جواب اعتماد کفاشیان و کی‌روش را بدهد.

کریمی: افتخار بزرگی است که کنار کی روش حضور داشته باشم

علی کریمی در نشست خبری که به منظور معرفی‌اش به عنوان دستیار جدید تیم ملی فوتبال ایران برگزار شد، با اشاره به این که این افتخار را قبلا داشته‌ام به عنوان بازیکن در تیم ملی همکاری کنم، گفت: هم اکنون این افتخار نصیبم شده که به عنوان مربی در تیم ملی حضور داشته باشم.

وی افزود: از کارلوس کی‌روش و علی کفاشیان تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم جواب اعتمادشان را در ادامه راه بدهم.

علی کریمی خاطر نشان کرد: جا دارد در اینجا از کسانی که انتظار داشتند این سمت (دستیاری کی‌روش ) را در تیم ملی بر عهده داشته باشند، عذرخواهی کنم و از آنها حلالیت بطلبم.

با حضور علی کریمی در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران بازگشت او به پرسپولیس و بازی برای این تیم منتفی شده باشد

او با تاکید بر این که می‌خواهم تمام تلاشم را در تیم ملی برای موفقیت تیم ملی به کار ببرم، اظهار کرد: خیلی خوشحالم که برای شروع کار مربیگری فرصت کار کردن با کارلوس کی‌روش برایم پیش آمد. او سرمربی بزرگی است که قطعا می‌توانم از تجربیات او استفاده کنم.

علی کریمی پس از پایان نشست خبری ، اظهار کرد: از همه رسانه‌ها تشکر می‌کنم. شروع کار من با اردوی پرتغال خواهد بود. امیدوارم که در تیم ملی موفق باشم.

وی درباره درخواست حمید درخشان، مبنی بر این که که به پرسپولیس کمک کند، گفت: از او تشکر می‌کنم و هر کمکی که لازم باشد به آنها خواهم کرد.

علی کریمی و کارلوس کی‌روش در پایان با یکدیگر دست دادند و خوش و بش کردند.

کی روش: کریمی بال های خوبی برای پرواز دارد

کارلوس کی‌روش در نشست خبری که به منظور معرفی علی کریمی به عنوان یکی از اعضای جدید کادر فنی تیم ملی برگزار شد، با سلام به همه کسانی که در این جلسه حضور داشتند، گفت: ما امروز در اینجا حضور پیدا ‌کرده‌ایم تا علی کریمی را به عنوان یکی از اعضای جدید کادر فنی تیم ملی به شما معرفی کنیم.

وی ادامه داد: من این افتخار را داشتم که با علی کریمی به عنوان یک بازیکن در تیم ملی کار کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: ما زحمات علی کریمی را در تیم ملی برای صعود به جام جهانی فراموش نمی‌کنیم و بهترین آرزوها را برای او در تیم ملی خواهیم داشت.

کی‌روش با اشاره به این که سه هدف اصلی پیش‌روی تیم ملی قرار دارد که باید در راستای آن تلاش کند، اظهار کرد: هدف اصلی ما جام ملت‌های آسیا است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به دیدارهای تدارکاتی تیم‌های رقیب ما در جام ملت‌های آسیا، گفت: مهم‌ترین رقیب ما امارات متحده عربی است. تا جام ملت‌ها هفت بازی دوستانه بین‌المللی را پیش‌رو دارد و به جز آن سایر دیدارهایی را که نیز در جام ملت‌های خلیج فارس برگزار خواهد کرد، به عنوان پیش بازی‌اش قبل از شروع جام ملت‌های آسیا انجام خواهد داد.

سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه منظور من از این انتخاب این بود که بتوانیم با انگیزه کاری را که شروع کرده‌ایم پیش ببریم، قول داد که علی کریمی بال خوبی برای پرواز باشد

وی ادامه داد: علاوه بر این بحرین نیز به عنوان یکی از رقبای ما در دور گروهی جام ملت‌های آسیا شش بازی دوستانه بین‌المللی را به علاوه بازی‌های جام خلیج فارس تا پیش از شروع جام ملت‌های آسیا انجام خواهد داد. با اطلاع از این برنامه‌ها می‌دانیم که ایران باید بهترین برنامه‌های آماده سازی را داشته باشد تا در جام ملت‌های آسیا موفق باشیم. هدف اصلی و یگانه ما همین است و امیدوارم که با حمایت همه هواداران دست در دست هم کمک کنیم تا در استرالیا نتایج خوبی بگیریم.

کی‌روش تاکید کرد: ایران باید با یک برنامه‌ریزی هر چه بهتر برای جام ملت‌های آسیا خود را آماده کند.

سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه منظور من از این انتخاب این بود که بتوانیم با انگیزه کاری را که شروع کرده‌ایم پیش ببریم، قول داد که علی کریمی بال خوبی برای پرواز باشد.

کی‌روش همچنین افزود: پس از معرفی و توصیه رییس فدراسیون فوتبال من از علی کریمی دعوت کردم که به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال در جمع ما باشد و می‌خواهم از او تشکر کنم. به خاطر این که او این دعوت را قبول کرد، چون این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که او خیلی زود از بازیگری خداحافظی کرده است.

کارلوس کی‌روش گفت: باز هم از علی کریمی تشکر می‌کنیم و بهترین آرزوها را برای او دارم. توصیه شخصی من به او این است که هر چه که می‌تواند برنده باشد. البته هیچ مربی در جهان نمی‌تواند همیشه برنده باشد. بنابراین من آرزو می‌کنم اگر روزی من و کریمی رو در روی هم مربی قرار گرفتیم او بازنده باشد! (با خنده).

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: اگر تنها محبوبیت را مدنظر قرار داده بودیم باید سراغ پله یا امثال او می‌رفتیم چرا که صرفا محبوبیت عامل پیروزی نیست.

بخش ورزشی تبیان


منبع: فدراسیون فوتبال

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین