سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ارتش آمریکا اعلام کرد، حمله هوایی تحت رهبری آمریکا مواضع گروه تروریستی خراسان در سوریه را هدف قرار داد چرا که این گروه در آستانه انجام حملات گسترده ای علیه غرب بوده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ادعای جدید آمریکا درباره گروه"خراسان"


ارتش آمریکا اعلام کرد، حمله هوایی تحت رهبری آمریکا مواضع گروه تروریستی خراسان در سوریه را هدف قرار داد چرا که این گروه در آستانه انجام حملات گسترده‌ای علیه غرب بوده است.


گروه "خراسان" که از کهنه سربازان طالبان در افغانستان و پاکستان تشکیل شده و در سوریه به جبهه النصره پیوسته است، هسته اصلی القاعده در سوریه محسوب می‌شود که بنابر گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا قصد داشته حملاتی گسترده علیه مواضع غربی‌ها انجام دهد.

داعش، تروریست

ژنرال ویلیام می‌ویل، مدیر عملیات در ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: گزارش‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد که این گروه درمراحل نهایی برای انجام حملات گسترده علیه اهداف غربی و به صورت بالقوه علیه آمریکا بود. اما حمله هوایی اخیر علیه تروریست‌ها در سوریه برنامه‌هایشان را نقش بر آب کرد.

حملات هوایی روز سه شنبه توسط آمریکا و کشورهای عربی صورت گرفت. پیشتر وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرده بود که حملات هوایی ایالات متحده باعث کشته شدن اعضای گروه "خراسان" شده که تلاش می‌کردند تا علیه اهداف غربی توطئه چینی کنند.

ژنرال می‌ویل ادامه داد، بیش از 40 موشک تاماهاوک از چند ناو مستقر در خلیج فارس و دریای سرخ به سمت مواضع این تروریست‌ها شلیک شد. گروه "خراسان" به دنبال مبارزه با دولت سوریه یا کمک به مردم این کشور نیست بلکه تلاش می‌کند تا ریشه‌هایش را در سوریه و با هدف انجام حملات علیه غرب بدواند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گفت: برآورد اولیه ما نشان می‌دهد که این حملات بسیار موفقیت آمیز بوده است. البته این حملات تازه شروع شده و ادامه دارد.

ژنرال می ویل نیز گفت: ارتش آمریکا از کشتار غیر نظامیان در این حملات مطلع نیست و این حمله برای کاهش خطر برای غیرنظامیان در منطقه صورت گرفت.

ژنرال می‌ویل ادامه داد، بیش از 40 موشک تاماهاوک از چند ناو مستقر در خلیج فارس و دریای سرخ به سمت مواضع این تروریست‌ها شلیک شد. گروه "خراسان" به دنبال مبارزه با دولت سوریه یا کمک به مردم این کشور نیست بلکه تلاش می‌کند تا ریشه‌هایش را در سوریه و با هدف انجام حملات علیه غرب بدواند

وی همچنین اذعان داشت که شواهدی از متفرق شدن داعشی‌ها از منطقه وجود دارد.

مدیر عملیات ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین گفت: حملات هوایی علیه مواضع تروریست‌ها در سوریه شروع یک کمپین معتبر، ادامه‌دار و طولانی است که باعث تضعیف و در نهایت متلاشی شدن داعش می‌شود. به عقیده من این نبرد چندین سال طول می‌کشد.

وی تاکید کرد که هیچ هماهنگی با دولت دمشق صورت نگرفته و این مساله را رد کرد که حملات هوایی آمریکا به صورت غیر مستقیم به دولت سوریه کمک می‌کند.

بخش سیاست تبیان


منبع : خبرانلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین