سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
سرهنگ پاسدار سید علی بنایی فرمانده تیپ مخصوص حضرت زهرا (س) از سپاه حضرت رسول از تشیع یک شهید گمنام در ساعت 8 روز پنجشنبه سوم مهرماه سال جاری خبر داد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهمانی برای تیپ حضرت زهرا(س)


سرهنگ پاسدار سید علی بنایی فرمانده تیپ مخصوص حضرت زهرا (س) از سپاه حضرت رسول از تشیع یک شهید گمنام در ساعت 8 روز پنجشنبه سوم مهرماه سال جاری خبر داد.

مهمانی برای تیپ حضرت زهرا(س)

فرمانده تیپ مخصوص حضرت زهرا (س) گفت: این شهید جوان 20 ساله تقریبا حدود 2 یا 3 ماه پیش در منطقه عملیاتی خیبر تفحص شده است.

بنایی ادامه داد: طبق هماهنگی هایی که انجام داده ایم انشاالله صبح پنج شنبه ساعت 8 صبح از مجلس قدیم به سمت میدان حر، خیابان امام خمینی پادگان سید الشهداتشیع و در ضلع جنوب غربی مکان مراسم صبحگاه تیپ حضرت زهرا (س)، خاک سپاری می شود.

این مراسم ساعت 9 شروع می شود و تا ساعت 11:30 ادامه دارد.

وی همچنین از شب وداع با شهید خبر داد و گفت: شب وداع این شهید هم همزمان با عملیات شبیه سازی در بوستان ولایت چهارشنبه دوم مهرماه همزمان با پایان رزمایش بازسازی عملیات رمضان ساعت 17 در بوستان ولایت برگزار می شود.

مهمانی برای تیپ حضرت زهرا(س)

فرمانده تیپ مخصوص حضرت زهرا (س) اظهار کرد: سال گذشته در مراسم وداع 92 شهید باشد از سردار باقرزاده خواستیم تا شهید برای برکت تیپ در اختیارمان بگذارد. ان شاالله بتوانیم حق شهید را به جا بیاوریم و میزبان خوبی باشیم. چند سالی خواستار این میزبانی بودیم اما به هر تعبیری تا کنون مقدور نبود. سال گذشته سردرا باقر زاده قول داد که در عرض یک سال به این یگان شهید بدهد.

وی افزود: در صدد این بودیم که چند شهید گمنام باشد اما تنها یک شهید مهمان ویژه تیپ شد. این شهید گمنام هم 20 ساله است.

عملیات خیبر جزیره مجنون در آن زمان هور بود و شهدا زیر آب بودند و به مرور زمان هور خشک شد و تفحص شهدا ممکن شد. در این عملیات تعداد شهدای گمنام خیلی بالا بود. این شهید هم حدودا دو ماه است که تفحص شده و به معراج شهدا آورده اند. از این شهید دقیقا نمی شود گفت که چه چیزی مانده است. وسایل همراه شهید یک انگشتر، مهر و عطر است.

چند سالی خواستار این میزبانی بودیم اما به هر تعبیری تا کنون مقدور نبود. سال گذشته سردرا باقر زاده قول داد که در عرض یک سال به این یگان شهید بدهد

بنایی با بیان اینکه شرکت در مراسم برای عموم آزاد است، اعلام کرد: هم مراسم بوستان ولایت و هم مراسم تشیع وخاکسپاری برای عموم امت حزب الله آزاد است تا در تشییع این شهید شرکت کنند تا شرمنده شهدا نباشیم.

وی از مردم دعوت کرد تا در مراسم شبی باوداع شرکت کنند و پنج شنبه نیز در این مراسم شرکت کنند که مشت محکمی در دهان استکبار جهانی باشد.

گفتنی است که این مراسم راس ساعت 9 صبح با تلاوت آیاتی از قرآن کریم به قرائت ساریخانی آغاز می شود و با سخنرانی سرهنگ سید امیر بنایی، فرمانده تیپ حضرت زهرا(س)، حاج آقا گواهی و مداحی حاج امیر نعیمی ادامه می یابد.

بعد از این مراسم هم به سمت تیپ حضرت زهرا حرکت می کنند که در این مسیر ایستگاه صلواتی برپا است. گروه دمامزن مشرق می آید و برای تشیع دمام می زنند. سپس در مکان تدفین نماز میت شهید خوانده می شود.

مهمانی برای تیپ حضرت زهرا(س)

سرهنگ پاسدار سید علی بنایی فرمانده تیپ مخصوص حضرت زهرا (س) از رزمایش های هفته دفاع مقدس چنین گفت: در آغاز هفته دفاع مقدس رزمایش یاد یاران، رزمایش تیپ حضرت زهرا (س) که یک رزمایش بزرگ و گسترده در سطح شهر تهران است برگذار می شود. رزمندگان تیپ حضرت زهرا باز هم غرور آفرینی می کنند و با اجرای رزمایش شبیه سازی عملیات های رمضان، و کربلای 5 را به نمایش می گذارند. رزمندگان با پرواز با موتور و سقوط آزاد همه روزه از ساعت 17 تا 18:30 در بوستان ولایت میزبان مردم غیور هستند.

وی همچنین هدف از اجرای رزمایش را تداوم و آمادگی نیروها برای جنگ های منظم و نامنظم بیان کرد تا نشان بدهند که رزمندگان همیشه در صحنه هستند و آمادگی اجرای هرگونه دستوری از مقام معظم رهبری را دارند. حتی برای نابود کردن اسرائیل ، آمریکا و گروهک داعش جان می دهند. هدف رزمایش یاد یاران این است که یاد و خاطره شهدا زنده باشد و ما هرگز فراموش نکنیم که به شهدا مدیون هستیم و تا ابد نامشان جاویدان است.

مهمانی برای تیپ حضرت زهرا(س)

 

 

سامیه امینی

بخش فرهنگ پایداری تبیان


مطالب مرتبط:

احمد پهلوان بود

شاهد فتح فاو

دلاوری از پاوه

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین