سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فراخوان هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه و منتشر شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتشار فراخوان بخش بین‌الملل جشنواره قصه‌گویی کانون

انتشار فراخوان بخش بین‌الملل جشنواره قصه‌گویی کانون

فراخوان هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه و منتشر شد.

 

علاقه‌مندان به این هنر اصیل می‌توانند با ارسال نمونه‌ اجرای قصه‌گویی خود با موضوع آزاد و محتوای تربیتی، آموزشی و مذهبی تا پایان آبان 93 ( 21 نوامبر 2014) به دبیرخانه، در این جشنواره  شرکت کنند.

 

بر اساس این فراخوان قصه‌گویان خارجی می‌توانند به دو شیوه قصه‌گویی با ابزار و بدون ابزار قصه‌های خود را ارایه کنند.

 

در عین حال این فراخوان با این مقدمه که «برخی قصه‌ها انسان را خواب می‌کند و برخی دیگر بیدار! و افسانه‌ها و اسطوره‌ها ماندگارترین ثروت یک ملت است»، به دنبال درخشش قصه‌گویی و گسترش این هنر ارزنده در عرصه‌ها‌ی بین‌المللی است. 

 

هم‌چنین فراخوان هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون به زبان‌های خارجی، با رنگ آبی فیروزه‌ای، و حاشیه سنتی نمادین به دنبال معرفی فرهنگ و هنر اصیل ایرانیان به مخاطبان این رویداد بین‌المللی است. 

 

گفتنی‌است آثار رسیده به دبیرخانه بعد از داوری و انتخاب اولیه، به بخش نهایی راه یافته و از قصه‌گویان بین‌المللی که اجرای قصه و محتوای تربیتی آموزشی قصه‌هایشان توسط هیات داوران انتخاب شود برای حضور در جشنواره دعوت به‌عمل می‌آید.

 

هم‌چنین بر اساس این فراخوان، تغییر در محتوی، موضوع و یا روش اجرای قصه‌گویی بعد از ارسال فیلم یا متن قصه پذیرفته نیست و توجه به محتوای قصه با نگاه به هدف‌های تعلیمی و تربیتی، شیوه‌ی اجرای مطلوب و جذاب و به روز برای کودکان و نوجوانان از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

منبع : پانا

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان، تنظیم: نسرین صادقی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین