سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم ملی والیبال ایران این ماه ها به ورزش پر طرفدار ایران تبدیل شده است . حالا دیگر همه زمان بازیهای والیبال ایران را جویا می شوند تا جدال آنها با بزرگان دنیا را به نظاره بنشینند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

والیبالی ها بلند قامتان دوست داشتنی 


تیم ملی والیبال ایران این ماه ها به ورزش پر طرفدار ایران تبدیل شده است . حالا دیگر همه زمان بازیهای والیبال ایران را جویا می شوند تا جدال آنها با بزرگان دنیا را به نظاره بنشینند.


والیبال

بلند قامتان ایران با صعودشان به جمع شش تیم پایانی توانستند بهترین جایگاه تاریخ والیبال ایران را کسب کنند. هر چند شکست در دو دیدار مقابل آلمان و فرانسه باعث شد تا آنها از حضور در جمع چهار تیم پایانی بازبمانند اما وقتی نگاه می کنیم و می بینیم تیم ملی ایران برای حضور در این مرحله از سد بزرگانی چون آمریکا، ایتالیا ، صربستان و حتی آرژانتین ولاسکو عبور کرده است متوجه کار بزرگ والیبال ایران می شویم.

البته پیش از این ملی پوشان ایرانی توانسته بودند به جمع چهار تیم پایانی لیگ جهانی راه پیدا کنند اما مسابقات جهانی از جایگاه و کیفیت بالاتری برخوردار است و این نتیجه نشان داد دیگر ایران یک شگفتی نیست بلکه حالا از این به بعد به آن به چشم یک مدعی نگاه می کنند.

 

نگاهی به مسیر پیشرفت در دو سال گذشته

«آغاز هر کاری مهمترین قسمت آن است» و این آغاز برای والیبال کشورمان به بهترین نحو ممکن رخ داده است و ملی پوشان در دوسال اخیر توانسته اند به خوبی خود را از آسیا جدا کنند و حس خوب پیشرفت و امید به آینده ای دلخواه را به دلها نشاند.

سرعت والیبال ایران آنقدر شگفت انگیز بوده است که جهانیان را هم انگشت به دهان گذاشتیم تا جاییکه مسیر رشد والیبال ایران برای جهانی ها و تیم های مدعی سوال برانگیز بود. در چند سال اخیر والیبال ایران هر آنچه جایش در تاریخ والیبال ایران خالی به نظر می رسید را بدست آورده است تا کم کم حضور در میان بزرگان آرزو نباشد. دو قهرمانی پیاپی در جام ملتهای آسیا، حضور در نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال ، حضور در مرحله پایانی مسابقات جهانی لهستان و اینک مدال طلای بازیهای آسیایی که جای خالی قهرمانی در آن به خوبی احساس می شود. مدالی که در رقابت های گذشته با شکست ناباورانه مقابل ژاپن به نقره تبدیل شد.

قهرمانی رقابت های آسیایی، پیش بازیهای مقدماتی المپیک 2016 برزیل رقابت های پیش روی والیبال ایران است که با موفقیت در هر دو تورنمنت ماموریت غیر ممکن والیبال ایران ممکن خواهد شد تا برگ زرین دیگری به تاریخ ورزش ایران دوخته شود.

سرعت والیبال ایران آنقدر شگفت انگیز بوده است که جهانیان را هم انگشت به دهان گذاشتیم تا جاییکه مسیر رشد والیبال ایران برای جهانی ها و تیم های مدعی سوال برانگیز بود. در چند سال اخیر والیبال ایران هر آنچه جایش در تاریخ والیبال ایران خالی به نظر می رسید را بدست آورده است تا کم کم حضور در میان بزرگان آرزو نباشد

ایران پنجم جهان می شود؟

تیم ملی والیبال ایران شنبه برای کسب مقام پنجمی رقابت‌های قهرمانی جهان باید برابر روسیه به میدان برود.

تیم ملی والیبال ایران در دو دیدار گذشته خود مقابل تیم های قدرتمند آلمان و فرانسه شکست خورد تا برای رسیدن به رده پنجمی با روسیه دیدار کند.

روسیه نیز در دو دیدار خود مقابل لهستان و برزیل شکست خورد تا برای اولین بار در این رقابت ها با ایران روبرو شود. در بازی اول خود برابر برزیل در سه ست پیاپی شکست خورده بود در دومین دیدار خود برابر لهستان میزبان به میدان رفت و در پایان با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد.

به این ترتیب در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان، فرانسه برابر برزیل به میدان خواهد رفت و لهستان میزبان نیز با آلمان روبرو خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران نیز شنبه ساعت 16:10 برابر روسیه به میدان خواهد رفت.

 

صعود ایران در رده بندی جهانی

عملکرد ایران در سالهای گذشته باعث خواهد شد تا تیم ملی ایران در رده بندی جدید جایگاه یازدهمی خود را تحویل دهد و با صعود در رده بندی در میان تیم های برتر قرار گیرد. هر چند حضور ایران در المپیک و ادامه درخشش آنها تاثیر بیشتری خواهد داشت اما پیروزی های دیدنی ایران در مسابقات جهانی امتیازات ایران در رده بندی جدید را افزایش داده است.

در صورتی که ایرانی ها بتوانند با سرمربی جدیدشان موفقیت های گذشته را جبران کنند و سیر صعود ادامه داشته باشد. ایران می تواند با ادامه همین روند در بین تیم های برتر رده بندی فیبا قرار بگیرد.

 

برنامه رقابت های آسیایی تیم ملی والیبال

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از شنبه آغاز می‌شود. تیم ملی والیبال ایران نیز در این بازی‌ها در گروه C با هنگ‌کنگ، مالدیو و هند همگروه شد.رقابت هایی که با خستگی شدید ایران همراه است اما به نظر می رسد اولین قهرمانی در بازیهای آسیایی می تواند انگیزه ملی پوشان ایران را افزایش دهد. جالب است بدانید ملی پوشان ایران از فدراسیون والیبال درخواست کرده اند تا خانواده هایشان آنها را در این بازیها همراهی کنند تا از خستگی های ناشی از حضور در تورنمنت های مختلف کاسته شود.

با توجه به حضور ایران در مسابقات جهانی، ملی‌پوشان کشورمان 25 سپتامبر (3 مهر) طبق اعلام سایت بازی‌های آسیایی در نخستین دیدار به مصاف هنگ‌کنگ می‌روند. این دیدار ساعت 17 به وقت محلی برگزار می‌شود.

برنامه‌های تیم ملی والیبال به شرح زیر است:

3 مهر، ایران - هنگ‌کنگ، ساعت 17

4 مهر، ایران - هند، ساعت 17

5 مهر، ایران - مالدیو، ساعت 15

رضا سیگاری

بخش ورزشی تبیان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین