سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بخش محیط زندگی من به منظور ارائه ایده های کاربردی برای طراحی آشپزخانه، مقاله اینترنتی «آشپزخانه ای آرام با چیدمانی مناسب» را منتشر کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طراحی خانه با تبیان

آشپزخانه

بخش محیط زندگی من به منظور ارائه ایده های کاربردی برای طراحی آشپزخانه، مقاله اینترنتی «آشپزخانه ای آرام با چیدمانی مناسب» را منتشر کرده است.

به گزارش روابط عمومی، آشپزخانه یکی از مهمترین فضاهای هر خانه است که لزوم برقراری آسایش و راحتی در آن ضروری به نظر می رسد . یکی از راه های ایجاد آرامش در این فضا چیدمان مناسب وسایل در آن می باشد.

امین ابوحوزه در بخشی از متن این مقاله آورده است: «در گذشته فضایی در خانه ها قرار داشت  به  نام  مطبخ ، که از فضای زندگی شخصی جدا بود و در فضای عمومی  قرار داشت که چند خانواده در یک خانه از آن استفاده می کردند.مطبخ در گوشه ای از خانه های چهارگوش قرار داشت  ،فضایی سیاهرنگ که به علت استفاده از زغال و هیزم برای تامین گرمای  مورد نیاز پختن و دود حاصل از آن ایجاد می شد یکی از عللی که فضای مطبخ جدای از اتاق ها قرار داشت  همین دود حاصل از پخت و پز بود  و علت دیگر نیز محصور بودن فضای فعالیت بانوان.

اما حالا به جرات میتوان گفت که تمام آشپزخانه ها مشرف به پذیرایی است بدون هیچ پوشش جداکننده ای ، از علل نزدیکی آشپزخانه میتوان به کمبود فضا و حذف دود سیاهرنگ هیزم و زغال و تغییر رفتار زندگی اشاره کرد.

از گذشته و شکل کلی که عبور کنیم به استاندارد های امروزی می رسیم. مکان اجاق گاز ، یخچال و سینک ظرفشویی که به مثلث آشپزخانه معروف است در آشپزخانه بسیار پراهمیت است. نقش اصلی را در آشپزخانه این سه وسیله ایفا می کنند که سه جزء لاینفک آشپزخانه ها هستند اجاق گاز ، یخچال و سینک ظرفشویی باید در سه راس یک مثلث فرضی در آشپزخانه قرار داده شوند. مکان اجاق گاز ، یخچال و سینک ظرفشویی که به مثلث آشپزخانه معروف است در آشپزخانه بسیار پراهمیت است. نقش اصلی را در آشپزخانه این سه وسیله ایفا می کنند که سه جزء لاینفک آشپزخانه ها هستند اجاق گاز ، یخچال و سینک ظرفشویی باید در سه راس یک مثلث فرضی در آشپزخانه قرار داده شوند.»

غلاقمندان می توانند مقاله اینترنتی «آشپزخانه ای آرام با چیدمانی مناسب»  را در بخش محیط زندگی من سایت تبیان مشاهده کنند.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین