تبیان، دستیار زندگی
دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت : امسال حدود 20 هزار روحانی برادر و خواهر برای اقامه نماز مدارس حضور می یابند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حضور 20 هزار روحانی برای اقامه نماز در مدارس

حضور 20 هزار روحانی برای اقامه نماز در مدارس


دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گفت : امسال حدود 20 هزار روحانی برادر و خواهر برای اقامه نماز مدارس حضور می یابند.


حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت : 11 فعالیت را برای سال تحصیلی جدید برنامه ریزی کردیم و اعتبارات مورد نیاز و مقدمات آنها نیز پیش بینی شده است .

وی افزود: این برنامه ها مربوط به مسائل تربیتی و تبلیغ ، آموزش نیروی انسانی و فعالیت های پژوهشی است امیدواریم بتوانیم برنامه ها را به خوبی اجرا کنیم .

دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از برنامه ها آموزش و تامین مشاوران مذهبی برای مدارس است که امیدواریبم با همکاری حوزه های علمیه بتوانیم مشاوران مذهبی را برای رفع نیاز دانش آموزان بکار بگیریم .

یکی از مشکلاتی که در خصوص ائمه جماعات مدارس داریم کمبود روحانیون در مناطق مختلف است و حتی در شهرهایی تنها یک روحانی وجود دارد و اگر بگوییم تعداد روحانیون از عدد مدارس کشور کمتر است حرف درستی زده ایم .

وی گفت: یکی از مشکلاتی که در خصوص ائمه جماعات مدارس داریم کمبود روحانیون در مناطق مختلف است و حتی در شهرهایی تنها یک روحانی وجود دارد و اگر بگوییم تعداد روحانیون از عدد مدارس کشور کمتر است حرف درستی زده ایم .

حجت الاسلام ملکی یادآورشد: آموزش و پرورش به عنوان یکی از اولویت ها برای حضور روحانیون است و به دلیل کمبود روحانی حوزه های علمیه نمی توانند همه مدارس را تحت پوشش خود قرار دهند .

وی یادآورشد: امیدواریم با گسترش حوزه های علمیه بتوانیم تمام نیاز های مذهبی آموزش و پرورش را تامین کنیم .

حجت الاسلام ملکی گفت: اکنون حدود 20 هزار مدرسه توسط روحانیون برادر و خواهر اقامه نماز صورت می گیرد که با پیگیری های معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش این روند با برنامه ریزی های دقیق تر توسعه خواهد یافت .


منبع:خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان