تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش گفت: مجموعه کتاب های درسی که به دانش آموزان تحویل می دهیم قریب به 964 عنوان است که در تیراژ 125 میلیون خواهد بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه توزیع کتابهای درسی پی گیری می شود.

نحوه توزیع کتابهای درسی پی گیری می شود


رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش گفت: مجموعه کتاب های درسی که به دانش آموزان تحویل می دهیم قریب به 964 عنوان است که در تیراژ 125 میلیون خواهد بود.


حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا افزود: شبکه توزیع کتب درسی کار خود را آغاز کرده است و کتاب های درسی در مقطع ابتدایی در جشن شکوفایی، در اول مهرماه بین دانش آموزان توزیع خواهد شد.

وی گفت: کتب درسی هنرستان ها و فنی و حرفه ای ها نیز با توجه به کدبندی های خاص آن ها در هنرستان ها تحویل دانش آموزان داده می شود.

وی ادامه داد: کتب دوره اول و دوم متوسطه از طریق کتاب فروشی ها از روز شنبه آغاز شده و به صورت پکیج کامل فروخته می شود.

محمدیان بیان کرد: مجموعه کتاب های درسی که به دانش آموزان تحویل می دهیم حدود 964 عنوان است که در تیراژ 125 میلیون خواهد بود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش عنوان کرد: برخی از کتاب های درسی همراه با سی دی و نرم افزارهای آموزشی است.

وی ادامه داد: از امروز واحد ارزشیابی و پیگیری به شکایات سازمان پژوهش مامور شده تا با تماس با استان ها از نحوه توزیع و نظارت مشکلات را پیگیری کند.

وی درباره قیمت کتب درسی افزود: قیمت کتاب ها نسبت به سنوات گذشته بیشتر شده است به طوریکه هرساله کتاب ها 30 درصد افزایش قیمت دارد اما به دلیل هزینه های بالاسری مانند حقوق کارگرها، قیمت ارز و به تناسب بالا رفتن قیمت کاغذ است.

محمدیان گفت: امسال قیمت کتب 70 درصد بالا رفته است. برخی از کتاب ها هم به دلیل وجود سی دی های آموزشی قیمت بالایی دارند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش بیان کرد: کتاب های پایه چهارم ، هفتم و هشتم همراه با سی دی های آموزشی است.


منبع:خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان