سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مراسم بزرگداشت شهید «مصطفی ابراهیمی مجد» در گلزار شهدا با نجوای دعای ندبه به یاد شهید مصطفی ابراهیمی مجد همراه بود که روز جمعه 21 شهریور ماه با حضور خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وصیتی از دعای مشلول


مراسم بزرگداشت شهید «مصطفی ابراهیمی مجد» در گلزار شهدا با نجوای دعای ندبه به یاد شهید مصطفی ابراهیمی مجد همراه بود که روز جمعه 21 شهریور ماه با حضور خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران برگزار ‌شد.

شهید مهندس مصطفی ابراهیمی مجد

بزرگداشت شهید ابراهیمی مجد جمعه از ساعت 7:15 الی 8:30 دقیقه صبح برقرار بود که دعای ندبه توسط اسدالله عرب سرخی در این مراسم قرائت ‌شد.

همچنین مراسم دیگری بر سر مزار شهید واقع در قطعه 24 ردیف 95، شماره 24 برگزار شد که با حضور خانواده شهدا و جانبازان و مداحی ذاکران اهل بیت(ع) همراه بود.

در پایان این مراسم مزار شهید «مصطفی ابراهیمی مجد» توسط خانواده شهدا و ایثارگران و خادمان گلزار عطرافشانی و گل‌باران شد.

در انتظار مولا آرام گرفت

شهید مهندس «مصطفی ابراهیمی مجد»، فرزند احمد در سال 29/7/1333 در تهران دیده به جهان گشود. وی در سال 26/6/1360در منطقه عملیاتی دارخوین به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید در گلزار شهدای بهشت زهرا ( س ) تهران در قطعه 24ردیف 95شماره 24 به خاک سپرده شد. نکته ای که این شهید را از سایر همسایگانش در بهشت زهرا متمایز می نماید جمله ای است که بر سنگ مزار او حک شده است: «اینجا خانه شهیدی است که به انتظار قیام مولایش آرام گرفته است.»

وصیتنامه ای بر اساس دعای مشلول

بسمه تعالی

استغفرالله ...

در ابتدای وصیت نامه ای شهید متن عربی دعای مشلول آماده بود و در ادامه آمده است:

من مصطفی ابراهیمی مجد دعای فوق را که در زیارت حضرت صاحب الامر آمده تا به انتها جزو اعتقاد خود دانسته و این زیارت را به این جهت بیشتر متذکر شدم چون در انتهای دعا امام عصر(عج) را شاهد و گواه بر شهادتین خود می گیرم و از شما می خواهم که دعای فوق را خوانده و در آنجا من شهادتین را بطور کامل پذیرفته ام و علت ذکر نکردن فقط به خاطر طولانی شدن وصیت نامه است .

اینجا خانه شهیدی است که به انتظار قیام مولایش آرام گرفته است

«اشهدک یا مولای انی اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریک له و ان محمد عبده و رسوله لا حبیب الا هو و اهله و اشهدک یا مولای ان علیا امیرالمومنین حجه و الحسن حجه و علی بن الحسین حجه و محمد بن علی حجه و جعفر بن محمد حجه و موسی بن جعفر حجه و محمد بن علی حجه و الحسن بن علی حجه فاشهدانک حجه الله انتم الاول و الاخر .»

الی آخر و سپس سلام بر نائب الامام الخمینی بزرگ و سلام بر شما همه بندگان پاکباز خدا و سلام بر شما شهیدان راستین اسلام .

برادران و خواهران در این زمان رحمت خدا به تمامی بر ما نازل گشته و در این روزها خداوند بزرگترین لطف را بر ملت ما کرده است و اسباب و مرگ لقاء خود را برای ما فراهم ساخته است و مبادا که غافل باشید . خدایا تو را شکر می کنم که عشق حضرت مهدی ( عج ) را در دل من جای دادی و خدایا تو را شکر می کنم که مرا به زیور ایمان آراستی و قبل از هر چیز لازم است از آنان که واسطه کسب معارف الهی من بوده اند از خدا برای این بزرگواران طلب اجر و علو مقام کنم و اینان بودند که قلب مرا روشن ساختند تا توانستم کلام پاک و گوهر بار امام امت خمینی بزرگ را با تمام وجود دریابم که چه بسا دیگران را در درک کلام او عاجز می دانم. خدایا این بزرگوار را برای مردم شیعه نگهدار باش .

شهید مهندس مصطفی ابراهیمی مجد

بگذارید بعد از مرگم بدانند که همانطور که اساتید بزرگمان می گفتند: «نوکر محال است صاحبش را نبیند من نیز صاحبم را ، محبوبم را دیدار کردم» اما افسوس که تا این لحظه که این وصیت را می نویسم، دیدار مجدد او نصیبم نگشت. بدانید که امام زمانمان حی و حاضر است و او پشتیبان همه شیعیان است. از یاد او غافل نشوید. دیگر در این مورد گریه مجالم نمی دهد بیشتر بنویسم و تا این زمان دیدار او را برای هیچکس نگفتم مبادا که ریا شود و فقط می گویم که از آن دیدار به بعد چون دیگر تا این لحظه او را ندیده ام تمام جگرم سوخته است و اکنون به جبهه می روم تا پیروزی اسلام را نزدیک سازم و راه را جهت ظهور آن حضرتش باز سازم و امیدوارم که آن حضرت حکومتش را در زمان حیاتم ببینم ( وان حال بینی و بینه الموت ) و خدایا اگر مرگ بین من و او حائل شد مرا از قبر خارج ساز، هنگامی که ظهور آن حضرت انجام گرفت در حالیکه کفن بر تن دارم و ...

( دعارا در ابتدا نوشته ام ) .

باری برادران می روم برای پیروزی و اگر در این راه شهادت بالهایش را گشود و مرا همراه خود به پرواز درآورد چه خوب و نیکوست و مادر با تو می گویم مادر: از اینکه فرزندی را به پیشگاه خدا تقدیم داشتی رنجور و غمین مباش بلکه شاد و سراپا سرور باش مادر تو بر گردن من حق هایی داشتی و نیز تو پدر متاسفم از اینکه حقوق شما را آن چنانکه خدا بر من قرار داده بود نتوانستم انجام دهم مرا ببخشید و از خدا بر من طلب عفو کنید و نیز بخواهید که هر کس که بر گردن من حقی داشته که نتوانسته ام ادا کنم مرا ببخشد و اما مادر بر گردن تو حقی را می گذارم و آن این است که اگر من شهید شدم که خود را لایق شهادت نمی دانم بلکه باید بگویم مرگ یا اجری به سراغ من آمد مادر چون تو روزی آرزو داشتی که من ازدواج کنم و امر خدایی را انجام دهم ولی تاکنون اینطور نشده بعد از مرگم به جای آنکه گریه و زاری کنی کارت عروسی تهیه کن در یک طرف اسم و در یک طرف دیگر نام شهادت را بنویس و مانند دیگر کارت های عروسی و کاملا شبیه به آنها با کلمات سرور و شادی زینت بده و برای آشنایان و دوستان بفرست و آنها در جشن این موهبت الهی که نصیب من و تو شده دعوت کن و با شیرینی و شربت از آنها پذیرایی کن .

نوکر محال است صاحبش را نبیند من نیز صاحبم را ، محبوبم را دیدار کردم

مادر اشک را برچشم تو هیچکس نباید ببیند زیرا هر قطره اشک دشمن اسلام را شادمان می کند پس گریستن در این مورد امری است ناشایست. مادرم از اینکه شیر پاکت را حلالم کردی متشکرم و از اینکه چنین فرزندی داشتی سرافراز باش و لباس سرور به تن کن.

شما برادران و خواهرانم : فرزندانتان را به عشق مهدی ( عج ) آشنا سازید و آنان را برای جهاد در راه آن حضرت همیشه آماده نگهدارید.

 

فرآوری : سامیه امینی

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منابع: خبرگزاری: تسنیم/ فارس

مطالب مرتبط:

اسوه ای برای تقوا

17 شهریور و قاسم دهقان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین