سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه آدم ها دوست دارند چه در بین خانواده و فامیل و چه در جامعه، جذاب و تودل برو باشند، مورد توجه قرار گیرند و در معاشرت های اجتماعی با دیگران، شخصیتی دوست داشتنی جلوه کنند؛ اما برای رسیدن به این هدف، باید گام هایی برداشت و راه و روش هایی را به کار گرفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

6 گام برای جذاب شدن


همه آدم‌ها دوست دارند چه در بین خانواده و فامیل و چه در جامعه، جذاب و تودل‌برو باشند، مورد توجه قرار گیرند و در معاشرت‌های اجتماعی با دیگران، شخصیتی دوست‌داشتنی جلوه کنند؛ اما برای رسیدن به این هدف، باید گام‌هایی برداشت و راه و روش‌هایی را به کار گرفت.


جذاب

این نوشتار، آداب جذاب شدن را به ما می‌آموزد.

1 ـ مرتب باشید

منظور از دقیق و مرتب بودن، این است که ببینید می‌خواهید صاحب چه نوع شخصیتی بشوید. برای مثال، فردی که دقیق و مرتب نباشد و به طرز لباس پوشیدن خود نیز اهمیت ندهد، نمی‌تواند در نظر مردم، شخصیتی جذاب و گیرا داشته باشد. بنابر این، اگر می‌خواهید شخصیت جذاب و دوست‌داشتنی داشته باشید، در گام اول باید به‌ظاهر و نوع پوشش خود نیز توجه کنید، زیرا در اولین برخورد ما با دیگران، تنها چیزی که مهم است و جلب توجه می‌کند، ظاهر ماست؛ پس اگر نسبت به‌ظاهر خود بی‌توجه باشید، نه‌تنها به خودتان ظلم کرده‌اید، بلکه احترام دیگران را نیز نگه نداشته‌اید.

ظاهر همیشه تمیز و مرتب فرد، نشانه آرامش روحی اوست. به این ترتیب، ظاهر افراد در روابط اجتماعی آن‌ها و در عکس‌العمل دیگران نیز موثر است.

2 ـ متبسم و بانشاط باشید

دومین گامی که باید در راه به دست آوردن یک شخصیت جذاب و دوست‌داشتنی بردارید، این است که به‌طور پیوسته، متبسم و بانشاط باشید. هیچ‌کس در دنیا نمی‌تواند مخالف قدرت شگفت‌انگیز یک لبخند باشد. داشتن یک چهره عبوس، دوستان، همکاران، آشنایان و... را از ما دور می‌کند.

بنابر این یکی دیگر از پایه‌های مهم و اساسی یک شخصیت جذاب و دوست‌داشتنی، همین چهره متبسم و شاد است. البته منظور از داشتن چهره متبسم، این نیست که شخصی لبخند مصنوعی بر لب داشته باشد؛ بلکه منظور، لبخندی است که از دل برخیزد و طبیعی و صادقانه باشد؛ زیرا در نوع رابطه‌ای که با دیگران برقرار می‌کنیم موثر است.

یک گام مهم که باید در راه به دست آوردن یک شخصیت جذاب و دوست‌داشتنی بردارید، این است که به‌طور پیوسته، متبسم و بانشاط باشید. هیچ‌کس در دنیا نمی‌تواند مخالف قدرت شگفت‌انگیز یک لبخند باشد. داشتن یک چهره عبوس، دوستان، همکاران، آشنایان و... را از ما دور می‌کند.

3 ـ قابل اعتماد باشید

یک گام مهم دیگر که شخصیت ما را جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌کند، این است که قابل اعتماد و رازدار باشیم؛ یعنی دیگران بتوانند بدون کوچک‌ترین ترس و نگرانی به ما اعتماد کنند و حرف دلشان را نیز بزنند.

4 ـ همیشه شاد و پرانرژی باشید

بیشتر مردم، جوانی و انرژی خود را تا سنین پیری نیز حفظ می‌کنند، یعنی هر وقت ‌ آن‌ها را می‌بینید، متوجه می‌شوید یک هدف یا برنامه‌ای در زندگی دارند و تلاش می‌کنند اهداف و برنامه‌های خود را یکی پس از دیگری به مرحله اجرا برسانند. مثلاً کتاب می‌نویسند، عکاسی می‌کنند، به دنبال هنر می‌روند، نقاشی می‌کنند و...

بنابر این، داشتن هدف در زندگی، به ما انگیزه، انرژی و نشاط می‌دهد و ما را از یکنواختی و روزمرگی که خواسته و ناخواسته ضمن هر کاری پیش می‌آید، رها می‌کند.

بعضی از مردم، وقتی دچار مشکلی می‌شوند، احتیاج دارند یک دوست، همکار یا یکی از افراد خانواده به کمکشان بیایند؛ پس اگر می‌خواهید شخصیتی جذاب و دوست‌داشتنی داشته باشید، به فکر برطرف کردن مشکلات، غم و ناراحتی‌های دیگران باشید و از آن‌ها دلجویی و حمایت کنید.

5 ـ به دیگران کمک کنید

بعضی از مردم، وقتی دچار مشکلی می‌شوند، احتیاج دارند یک دوست، همکار یا یکی از افراد خانواده به کمکشان بیایند؛ پس اگر می‌خواهید شخصیتی جذاب و دوست‌داشتنی داشته باشید، به فکر برطرف کردن مشکلات، غم و ناراحتی‌های دیگران باشید و از آن‌ها دلجویی و حمایت کنید.

6 ـ سنجیده سخن بگویید

بدانید چه زمانی باید سخن بگویید و چه زمانی سکوت کنید. شاید تاکنون برای شما پیش آمده باشد که ناخواسته حرف انتقادآمیزی به زبان آورده، بعد پشیمان شده و با خود گفته باشید: ای‌کاش این حرف را نمی‌زدم و... متأسفانه بعضی از ما فقط عادت کرده‌ایم حرف بزنیم، بدون این‌که لحظه‌ای فکر کنیم و شرایط و موقعیت دیگران را نیز بسنجیم و درک کنیم. لطفاً کمی با دیگران و به‌ویژه با خودمان مهربان باشیم.

جام جم آنلاین


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: er_66

برگرفته از گروه: خانواده

 

مطلب مرتبط:

این گونه جذاب شوید

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین