سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هر کارآفرین و شخص موفق، بسیار بیشتر از میانگین یک شخص معمولی کار می‌کند. آن‌ها لیستی از کارهایی که باید به اتمام برسد دارند. بنابر این، زمان بیشتری برای آن‌ها صرف می‌کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

8 عادت همیشگی انسان‌های موفق


هر کارآفرین و شخص موفق، بسیار بیشتر از میانگین یک شخص معمولی کار می‌کند. آن‌ها لیستی از کارهایی که باید به اتمام برسد دارند. بنابر این، زمان بیشتری برای آن‌ها صرف می‌کنند.


موفقیت

انسان‌های موفق، کارهای متفاوتی انجام می‌دهند، ولی چیزهایی هست که همگی در آن‌ها مشترک هستند. آن‌ها دیدگاه‌ها و اعتقادات خاص خودشان را دارند. در این مقاله، با نگاه به افراد موفق، سعی می‌کنیم تلاش‌های بیشتری داشته باشیم.

1 - آن‌ها از اشتباه درس می‌گیرند

اگر برنامه اصلی شما کار کرد، باید سخت‌تر و طولانی‌تر کار کنید، چون انتخاب دیگری ندارید. تعهد و سرسپردگی تمام و کمال بدون داشتن امنیت، کار شما را سخت‌تر از آنچه تصور می‌کردید می‌کند. اگر بدترین اتفاق هم بیفتند (“بدترین”‌، لزوماً همان “بد”‌ی نیست که همیشه فکر می‌کنید)، تا زمانی که سخت کار می‌کنید و از اشتباهاتتان یاد می‌گیرید، مطمئن باشید که راهی برای واکنش پیدا خواهید کرد.

2 - کار می‌کنند

با کمی تلاش می‌توانید خوب باشید. ولی می‌توانید با کمی تلاش بیشتر، بیشتر بهتر باشید! ولی نمی‌توانید چیزی را به دست بیاورید تا زمانی که به طرز باورنکردنی، تلاش‌هایتان را متمرکز نکرده باشید. هیچ کلید میانبری وجود ندارد. هر کسی با توانایی‌های مشخصی به دنیا می‌آید، اما می‌توان اشخاصی را یافت که با هزاران ساعت تلاش، توانایی‌هایشان را گسترش داده و به صورت قابل توجهی موفق می‌شوند. پس همین الان شروع کنید، زمان در حال هدر رفتن است.

3 - … و خیلی بیشتر کار می‌کنند

هر کارآفرین و شخص موفق، بسیار بیشتر از میانگین یک شخص معمولی کار می‌کند. آن‌ها لیستی از کارهایی که باید به اتمام برسد دارند. بنابر این، زمان بیشتری برای آن‌ها صرف می‌کنند.

4 - از مردم دوری می‌کنند

هم‌رنگ جماعت شدن، صرف نظر از مقدار گرایش آن، شما را در حد وسط نگه می‌دارد. انسان‌های موفق، چیزهایی را انجام می‌دهند که دیگران نمی‌خواهند انجام دهند. به جاهایی می‌روند که دیگران نمی‌روند و یا دوست ندارند، چون رقابت کمتری وجود دارد و شانس پیروزی در این شرایط بیشتر می‌شود.

افراد موفق پذیرفته‌اند که اشتباه هم می‌کنند. توانایی گفتن “متأسفم”‌‌ را دارند. آن‌ها موفقیت خود را مدیون دیگران هستند. با هم لذت می‌برند و برای درخواست کمک آماده‌اند. آن‌ها شکست می‌خوردند و دوباره تلاش می‌کنند.

5 - آن‌ها در نقطه پایان، آغاز می‌کنند

موفقیت نسبی، معمولاً روی اهداف معمولی استوار است. در خصوص اینکه واقعاً چه چیزی می‌خواهید تصمیم‌گیری کنید؛ می‌خواهید بهترین باشید؟ سریع‌ترین؟ ارزان‌ترین؟ بزرگ‌ترین و یا هر چیز…، روی آن تمرکز کنید. این هدف شماست. اگر از هدفتان مطمئن نیستید، حتی از کوچک‌ترین هم شروع نکنید. می‌توانید تصمیم‌های بهتری بگیرید و راه آسان‌تری برای انجامش بیابید. اگر هدفتان مشخص و نهایی شد، موفقیتتان نیز قابل تصور است.

6 - آن‌ها یک جا متوقف نمی‌شوند

دستیابی به یک هدف بزرگ، فقط سکوی پرتابی برای رسیدن به هدف بعدی ا‌ست. روند به دست آوردن موفقیت در یک زمینه، به شما مهارت‌ها و شبکه‌ای برای موفق شدن در بسیاری از زمینه‌های دیگر را می‌دهد. افراد موفق، تنها در یک مسیر موفق نیستند. آن‌ها منتظر هستند تا مسابقات بعدی را نیز ببرند.

رضایت شغلی

7 - آن‌ها می‌فروشند

فروش، پایه و اساس یک کسب و کار موفق است. دانستن اینکه چگونه باید مذاکره کرد، با “نه”‌ گفتن‌ها مقابله کرد و با اعتماد به نفس و عزت نفس، افراد را متقاعد کرد تا با شما همکاری کنند.

8 - آن‌ها بیش از حد افتخار نمی‌کنند

آن‌ها پذیرفته‌اند که اشتباه هم می‌کنند. توانایی گفتن “متأسفم”‌ را دارند. آن‌ها موفقیت خود را مدیون دیگران هستند. با هم لذت می‌برند و برای درخواست کمک آماده‌اند. آن‌ها شکست می‌خوردند و دوباره تلاش می‌کنند.

گروه سبک زندگی سیمرغ


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: فاطیما احیا

برگرفته از گروه: موفقیت و مدیریت

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین