تبیان، دستیار زندگی
12 روز مانده به آغاز سال تحصیلی، اتحادیه سراجان تهران قیمت کیف مدارس را اعلام کرد. حدود 60 تا 65 درصد کیف‌های مدارس موجود در بازار، تولید داخل است که با قیمت 35 تا 45 هزار تومان می‌توان یک کیف مناسب و باکیفیت خریداری کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با 45 هزار تومان کیف مدرسه بخرید

با 45 هزار تومان کیف مدرسه بخرید


چند روز مانده به آغاز سال تحصیلی، اتحادیه سراجان تهران قیمت کیف مدارس را اعلام کرد. حدود 60 تا 65 درصد کیف‌های مدارس موجود در بازار، تولید داخل است که با قیمت 35 تا 45 هزار تومان می‌توان یک کیف مناسب و باکیفیت خریداری کرد.


محسن خردمند با بیان اینکه تولید‌کنند‌گان این حوزه نگرانی‌های زیادی دارند که یکی از مهم‌ترین آن اطلاع نداشتن از میزان تولید و واردات در این بخش است، گفت: با توجه به این‌که مصرف کیف مدرسه‌ فصلی است، اگر تولید‌کننده‌ای تولید کند و نتواند محصولش را به فروش برساند باید تا سال آینده آن ها را در انبار ذخیره کند و هزینه های جانبی دیگری هم بپردازد .

وی گفت: این در حالی است که در این مدت زمان مدل‌های جدیدی وارد بازار می‌شود و علاوه بر مالیات، باید بیمه و هزینه‌های دیگری را نیز بپردازد.

اگر واردکنندگان بخواهند محصولات خارجی با کیفیت وارد کشور کنند به طور قطع خرید محصولات ایرانی برای مصرف کنندگان مقرون به صرفه‌تر است.

رییس اتحادیه سراجان تهران در رابطه با چاپ عکس‌های نامناسب روی برخی از کیف‌های مدارس گفت: بارها اعلام کردیم کارشناسانی در این زمینه قرار دهند تا کیفیت و موراد مرتبط را مورد بررسی قرار دهند چون برخی از عکس‌ها به صورت غیرقانونی روی کیف ها چاپ می‌ شوند.

وی ادامه داد: هر از گاهی برخوردهایی با فروش اینگونه کیف‌ها صورت می‌گیرد اما دوباره آنها به فروش خود ادامه می‌دهند.

خردمند در عین حال بیان کرد: اگر واردکنندگان بخواهند محصولات خارجی با کیفیت وارد کشور کنند به طور قطع خرید محصولات ایرانی برای مصرف کنندگان مقرون به صرفه‌تر است.


منبع:خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان