سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گفت:اول مهر امسال با حضور 650 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی زنگ آغاز سال تحصیلی طنین انداز می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زنگ بازگشایی در اول مهر با 650 هزار دانش آموز به صدا در می آید.

زنگ بازگشایی در اول مهر با 650 هزار دانش آموز به صدا در می آید


معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گفت:اول مهر امسال با حضور 650 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی زنگ آغاز سال تحصیلی طنین انداز می شود.


سیدحمایت میرزاده گفت:سال تحصیلی جدید با شعار" اول مهروصمیمیت ومحبت" بازگشایی می شود و مقطع اول ابتدایی و اول متوسطه یک روز زودتر سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند .

وی خبر داد:اول مهر حدود 8هزارو800مدرسه ،32هزار کلاس درس و650هزار دانش آموز با 50هزار پرسنل در 39 منطقه و ناحیه کار را آغاز خواهند کرد .

میر زاده تاکید کرد:تابستان تعطیل بود اما ما برنامه ریزان در اداره کل هیچ وقت کارمان تعطیل نبود و از تیر ماه هر روز یک ساعت مسئولان در واحد های مرتبط پروژه مهر در جلسه حضور داشتند و مطالب و کارها را بررسی می کردیم.

معاونت آموزش متوسطه ازآمادگی کامل برای شروع و بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: هیچ مشکل و کار عقب مانده ای در این رابطه نداریم و ارتباط مردم با آموزش و پرورش خیلی خوب شده است و این یک نقطه قوت است.

حمایت میر زاده افزود: استان ما با استان های دیگر یک فرق عمده دارد و آن این است که استان ما از پراکندگی روستا ها برخوردار است که این خدمات و رسیدگی به موقع را سخت می کند اما با این وجود تمام 39 منطقه و نواحی آمادگی کامل برای پذیرایی دانش آموزان دارد.

در این پژوهش سرا ها دانش آموزانی که مستعد هستند و در هر زمینه ای خلاق هستند شناسایی و گروه بندی می شوند و برای شکوفایی این خلاقیت دبیرانی که اهل کارند و در آن رشته مهارت دارند با گرفتن ابلاغ از اداره، این دانش آموزان را هدایت و راهنمایی می کنند.

وی در رابطه با پژوهش سراها گفت: ما 20 پژوهش سرا در مناطق و نواحی بازگشایی کردیم که هدف از این ها تربیت دانشمندان کوچک و کیفیت بخشی از نظر عملی به آموزش می باشد.

میر زاده ادامه داد: در این پژوهش سرا ها دانش آموزانی که مستعد هستند و در هر زمینه ای خلاق هستند شناسایی و گروه بندی می شوند و برای شکوفایی این خلاقیت دبیرانی که اهل کارند و در آن رشته مهارت دارند با گرفتن ابلاغ از اداره، این دانش آموزان را هدایت و راهنمایی می کنند.

معاون آموزش متوسطه بیان داشت: در آخر آذر ماه امسال 20 گروه پژوهش استان شعار" هل من مبارز؟" سر می دهند و در حوزه های مختلف علوم برای کیفیت بخشی گام بر می دارند.

میرزاده درباره سرانه دانش آموزان گفت:سرانه و امکانات دولت برای دانش آموزان کافی نیست ودر این زمینه مشارک اولیا را داریم.

وی ادامه داد: 99درصد بودجه آموزش و پرورش به حقوق تعلق دارد و تنها  1درصد بودجه برای امکانات و تجهیزات مدارس است و این اعتبار خیلی ناچیز است واگر مشارکت اولیای دانش آموزان نباشد در اداره مدارس یه مشکل بر می خوریم.

وی گفت:اولیا می توانند در هر زمینه نه تنها نقدی بلکه کاری مدرسه را یاری کنند وباید هرچه از دستشان بر می آید برای بچه های خودشان انجام دهند.


منبع:خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین