تبیان، دستیار زندگی
وزیر آموزش وپرورش در برنامه زنده تلویزیونی صبح خراسانی گفت: براساس ارزیابی های صورت گرفته آموزش و پرورش خراسان رضوی در میان 5 استان برتر کشورقرار دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش و پرورش خراسان رضوی در میان 5 استان برتر کشور

آموزش و پرورش خراسان رضوی در میان 5 استان برتر کشور


وزیر آموزش وپرورش در برنامه زنده تلویزیونی صبح خراسانی گفت: براساس ارزیابی های صورت گرفته آموزش و پرورش خراسان رضوی در میان 5 استان برتر کشورقرار دارد.


علی اصغر فانی با حضور در برنامه "صبح خراسانی" سیمای استان، با اشاره به این که آموزش و پرورش استان در میان 5 استان برترکشور قرار دارد، اظهارکرد: امیدوارم دولت یازدهم با برنامه ریزی هاو پیگیری های صورت گرفته، بخشی ازتلاش های فرهنگیان را پاسخگو بوده و فرهنگیان هم نسلی خلاق، پویا و امیدوار به آینده تربیت کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در استان خراسان رضوی حدود 500 کلاس درس به مجموعه کلاس های درس نسبت به سال قبل اضافه شده است، افزود: پروژه های زیادی درکشوردرهمین ایام افتتاح می شود .

وی گفت: در مجموع آمادگی کامل داریم که سال تحصیلی 94-93 را با کیفیت آغاز کنیم و این در حالی است که امسال 40 راهکار در قالب 99 برنامه برای اولین بار در سند تحول نظام آموزشی کشور، عملیاتی و اجرا می شود.

پژوهش سرای های دانش آموزی از سال 82 شکل گرفت ودرسال84 به 210پژوهش سرا و تا کنون نیز به 300پژوهش سرا افزایش یافته است که سهم این استان 7 پژوهش سرا می باشد.

وی در بخش توسعه پژوهش سراهای دانش آموزی، افزود: پژوهش سرای های دانش آموزی از سال 82 شکل گرفت ودرسال84 به 210پژوهش سرا و تا کنون نیز به 300پژوهش سرا افزایش یافته است که سهم این استان 7 پژوهش سرا می باشد.

فانی با اشاره به این که پژوهش سرای دانش آموزی محلی برای تربیت دانشمندان آینده کشوراست، تاکیدکرد: امسال بیش از 20 هزار کار پژوهشی در جشنواره خوارزمی در بخش دانش آموزی شاهد بودیم که حاصل کار پژوهش سراهاست.

وزیر آموزش وپرورش گفت:300 پژوهش سرای دانش آموزی قبلی، امسال تجهیزات آن ها باهمکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و اعتبارات آموزش وپرورش به روز شده است.

فانی در بخش تکمیل پروژه های نیمه تمام عنوان کرد: در آموزش وپرورش بیش از 6000 پروژه نیمه تمام داریم، که با کمک خیرین مدرسه ساز پروژه های نیمه تمام را تکمیل و این روند برای سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وزیر آموزش وپرورش گفت: با چشم اندازی که از آینده کشور می بینیم و اقدامات خوبی را که دولت در وضع اقتصاد کشور انجام داده امیدواریم گشایشی در وضع اقتصادی دولت ایجاد بشود و بتوانیم بخشی از انتظارات فرهنگی جامعه را پاسخگو باشیم .


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان