سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تهدیدات داعش علی رغم اثبات فساد اخلاقی روز افزون و جنایات گسترده آنان روز به روز بیشتر می شود. دلارهای بادآورده نفتی برای این گروه و برخی حمایت های غیرمشروع از این گروه تروریست سبب شده است توانایی آنان برای ارتکاب جرایم بشری و انسانی ابعاد جدیدتری یابد که
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ناگفته هایی از لیست سیاه داعش


تهدیدات داعش علی رغم اثبات فساد اخلاقی روز افزون و جنایات گسترده آنان روز به روز بیشتر می شود. دلارهای بادآورده نفتی برای این گروه و برخی حمایت های غیرمشروع از این گروه تروریست سبب شده است توانایی آنان برای ارتکاب جرایم بشری و انسانی ابعاد جدیدتری یابد که بی شک مسوول این مساله غرب و حامیان منطقه ای آنان است.
داعش

لیست سیاه داعش در حال تکمیل است کسانی که این گروه آنها تهدید به مرگ می کند از اوباما تا پوتین، پاپ و حتی مفتیان سنی اما در پشت پرده این تهدید ها چه جریانی وجود دارد؟

داعش مدتی است در عراق و سوریه جولان می دهد؛ ترور، کشتار، جنایت، تجاوز، قتل و شکنجه اعمال روزانه این دولت اسلامی است. عملکرد جنایتکارانه این گروه به نام اسلام سبب شده است که افکار منفی در سطح جهان نسبت به دین مبین اسلام ایجاد شود و از سوی دیگر خاورمیانه را بار دیگر منطقه ای ناامن و فاقد ارزش سرمایه گذاری جلوه گر نماید. هشدارهای متعدد جمهوری اسلامی ایران برای عدم حضور نیروهای فرامنطقه ای در خاورمیانه کارساز نشد و این حضور نظامی که از آغاز هزاره سوم میلادی در منطقه رقم خورده است، تبعات جبران ناپذیر گسترش تروریسم و بنیادگرایی را به دنبال داشته است. تسلیح گروههای تروریست و تامین منابع مالی آنان توسط غرب و هم پیمانانش سبب شده است امروز با گروه هایی نظیر داعش در منطقه مواجه باشیم که به هیچ یک از اصول و ارزش های انسانی و اسلامی پایبند نیستند و تنها هدف آنان بدون هیچ شک و شبه ای از بین بردن بنیان اسلام و خدمت به منافع دشمنان اسلام است. تهدیدهای این گروه امروز ابعاد جدید به خود گرفته که شنیع ترین آن نابودی خانه کعبه به عنوان میعادگاه مسلمانان جهان است. از سوی دیگر امروزه شاهد تهدیدهای این گروه علیه بسیاری از کشورها و افراد  منطقه و فرامنطقه ای است که سبب شده امنیت جهانی به مخاطره جدی بیفتد. عدم عکس العمل مناسب از سوی کشوهای غربی که اتباع آنان برای عضویت در داعش به عراق و سوریه می آیند و از سوی دیگر حمایت های مالی از این گروه بر خلاف ادعاهای مطرح شده در قبال مبارزه با این گروه، سبب شده است که به دامنه تهدیدات داعش گسترده تر شود. گسترش تفکر تروریسم در منطقه و تحریف مفاهیم اصیل اسلامی از سوی این گروه، ضمن اینکه بدبینی شدیدی نسبت به مفاهیم عالیه اسلام ایجاد کرده است، سبب شده است موج جدید اسلام هراسی درجهان ایجاد شود. تهدید منافع غرب و برای نمونه کشتار و ذبح خبرنگاران آمریکایی در عراق، اولین نتیجه حمایت های سخیفانه غرب و آمریکا از این گروه تروریستی است.

امروزه شاهد تهدیدهای این گروه علیه بسیاری از کشورهای منطقه و فرامنطقه ای است که سبب شده امنیت جهانی به مخاطره جدی بیفتد. عدم عکس العمل مناسب از سوی کشوهای غربی که اتباع آنان برای عضویت در داعش به عراق و سوریه می آیند و از سوی دیگر حمایت های مالی از این گروه بر خلاف ادعاهای مطرح شده در قبال مبارزه با این گروه، سبب شده است که به دامنه تهدیدات داعش گسترده تر شود

زمینه سازی برای حضور مجدد نظامی آمریکا و غرب در منطقه، شاید به نوعی محور اصلی حمایت از این گروه در سال های گذشته است. اما اگر چنین هدفی به جد مورد توجه بوده است، امروز نتیجه ای نامیمون داشته است. مثل معروف کسانی که باد می کارند طوفان درو می کنند، دراین واقعه عینیت یافته است؛ چرا که شاهدیم علی رغم تلاش های غرب و حامیانشان؛ داعش تبدیل به دشمن بزرگ آنان شده و تیغ تیز تهدیداتش را به سوی آنان نشانه رفته است.

مثل معروف کسانی که باد می کارند طوفان درو می کنند، دراین واقعه عینیت یافته است؛ چرا که شاهدیم علی رغم تلاش های غرب و حامیانشان؛ داعش تبدیل به دشمن بزرگ آنان شده و تیغ تیز تهدیداتش را به سوی آنان نشانه رفته است

بدون شک آنچه امروز توانسته داعش را به خطری بالقوه و بالفعل در منطقه و جهان ایجاد کند، سرمیاه های گسترده ای است که از سوی عربستان سعودی و تفکر وهابیت به سوی آنان سرایز شده است که البته حمایت غرب و رژیم صهیونیستی را نیز نباید در این زمینه از یاد برد. تفکر حاکم بر داعش که از سال 2006 توسط  ابوبکر البغدادی مطرح شده دقیقا مبتنی بر تفکر وهابیت است که قرن 16 میلادی مطرح شد و جهان عرب و اسلام را دچار ضایعات و مشکلات اساسی کرد.

هاتف پوررشیدی

بخش سیاست تبیان


 

مطالب مرتبط:

خاطرات زنان اسیر در دست داعش

رویای سر کرده داعش برای منطقه

4 نکته‌ جدید درباره رئیس داعش

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین