سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در راستای نزدیک شدن هر چه بیشتر روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی، قرار است امسال برای نخستین بار، حجاج فلسطینی ساکن سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸، به صورت هوایی مستقیماً از تل آویو به جده منتقل شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پروازهای مستقیم از اسرائیل به عربستان؟


در راستای نزدیک شدن هر چه بیشتر روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی، قرار است امسال برای نخستین بار، حجاج فلسطینی ساکن سرزمین های اشغالی 1948، به صورت هوایی مستقیماً از تل‌آویو به جده منتقل شوند.

هواپیما

به گزارش العالم، انتقال حجاج فلسطینی بهانه ای شده تا از امسال برای نخستین بار حجاج فلسطینی داخل سرزمین های اشغالی 1948، از تل آویو و از طریق عبور از حریم هوایی اردن به جده منتقل شوند. روزنامه اقتصادی "مارکر" چاپ فلسطین اشغالی امروز یکشنبه با اعلام این مطلب گفت: در طی روزهای 23 تا 26 سپتامبر قرار است تا 766 نفر از داخل "اسرائیل" با پرواز خطوط هوایی اردن با هزینه 600 دلار برای هر نفر به جده سفر نمایند.

این پروازها را شرکت هوایی "میلاد" در شهر رمله در فلسطین اشغالی ساماندهی کرده است.

"ابراهیم میلاد" مدیر این شرکت در این باره می‌گوید: ارتباطات و هماهنگی با مقامات اردن به منظور برقراری این پروازها از داخل فلسطین اشغالی به عربستان، سه سال بطول انجامید.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، مسأله این پروازها، در خلال دیداری که "گیورا روم" مدیر هواپیمایی رژیم صهیونیستی با همتای اردنی خود "محمد امین" در عمان، مدتی پیش از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه انجام داده بود، مطرح گردید.

میلاد همچنین می‌گوید: شرکت وی قصد دارد تا در طول سالهای آینده 4000 هزار حاجی و عمره گذار را به جده منتقل کند.

ارتباطات و هماهنگی با مقامات اردن به منظور برقراری این پروازها از داخل فلسطین اشغالی به عربستان، سه سال بطول انجامید

یادآور می شود هشتم ژوئیه گذشته "ترکی الفیصل" رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان، با انتشار مقاله ای در روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" نوشت: بیایید برای لحظه کوتاهی تصور کنیم وضعیت سرزمین فلسطین پس از دستیابی طرفین به سازش چگونه خواهد بود؟

وی افزود: من آرزوی لحظه ای را دارم که بتوانم با هواپیمایی در ریاض مستقیماً به بیت المقدس بروم و با اتوبوس یا تاکسی به مسجد الاقصی بروم، نماز جمعه بخوانم و سپس از امکان مقدس دیگر بازدید کنم. من همچنین می توانم به مرکز «یادواشم» (موزه یادبود هولوکاست) بروم، همانطور که در واشنگتن از موزه هولوکاست بازدید کردم. همچنین می توانم فلسطینیان و اسرائیلی ها را به ریاض دعوت کنم تا از سرزمین اجدادی من دیدن کنند. می توانید تصور کنید که آن زمان روابط بازرگانی، پزشکی، علمی، هنری و فرهنگی بین دو "ملت" تا چه حد توسعه می یابد؟!

چندی پیش هم رییس پیشین اداره اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی "آمان" خطاب به شاهزاده ترکی الفیصل، رییس اسبق سازمان اطلاعات عربستان، از امکان سفر قریب الوقوع "بنیامین نتانیاهو" رئیس کابینه این رژیم به مکه مکرمه سخن گفته بود!

بخش سیاست تبیان


منبع : الف

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین