سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت : به دنبال انسجام بخشیدن، ساماندهی و جلوگیری از موازی کاری در حوزه‌ی فعالیت‌های معاونت تولید کانون است تا از این راه کانون آثار تولیدی با کیفیت‌تری را به جامعه ارایه دهد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کیفیت و انسجام‌بخشی؛ مهم‌ترین سیاست کانون در حوزه‌ تولید

کیفیت و انسجام‌بخشی؛ مهم‌ترین سیاست کانون در حوزه‌ تولید


مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت : به دنبال انسجام بخشیدن، ساماندهی و جلوگیری از موازی کاری در حوزه‌ی فعالیت‌های معاونت تولید کانون است تا از این راه کانون آثار تولیدی با کیفیت‌تری را به جامعه ارایه دهد.


علیرضا حاجیان‌زاده در ابتدای جلسه‌ی شورای معاونان که به معرفی مدیران جدید معاونت تولید اختصاص داشت، به پیشینه‌ی تولیدات کانون اشاره و از این تعبیر استفاده کرد که سطح و تراز محصولات کانون باید با دیگر تولیدکنندگان متفاوت باشد.

وی در این جلسه به پیشنهاد مهدی باقری معاون تولید کانون، نورا حق‌پرست نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان را به عنوان مدیرکل نظارت بر انتشارات، محمد‌رضا کریمی صارمی مدیر باسابقه‌ کانون در حوزه‌ سینما و دبیر 8 دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی را به عنوان مدیر مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی و حسن‌ آقاکریمی کارگردان با سابقه‌ فیلم‌های کودک ونوجوان و فیلم سینمایی آقای مدیر را به عنوان سرپرست مدیریت سینمایی کانون معرفی کرد.

کتاب‌های تولیدی باید برای تمامی گروه‌های سنی و جنسیت کودکان و نوجوانان به صورت متعادل و بر اساس ذائقه‌های متفاوت مخاطبان منتشر شود.

حاجیان‌زاده در این جلسه به صورت جداگانه دیدگاه‌ها و انتظارهای خود را از مسوولان جدید این سه حوزه بازگو کرد.

وی درباره‌ انتشارات کانون گفت: کتاب‌های تولیدی باید برای تمامی گروه‌های سنی و جنسیت کودکان و نوجوانان به صورت متعادل و بر اساس ذائقه‌های متفاوت مخاطبان منتشر شود.وی گفت: هیچ ناشری مانند کانون دارای این ساز‌وکارها نیست ما شوراهایی داریم که می‌توانند به بالابردن کیفیت و سطح آثار کمک کنند.

وی از مراکز فرهنگی‌هنری کانون به عنوان دیگر ساز و کاری نام برد که می‌تواند به افزایش کیفیت کتاب‌های کانون کمک کند .

حاجیان زاده ادامه داد: هیچ ناشری نیست که مخاطبانش در اختیارش باشند در حالی که اعضای مراکز کانون در سفرهای مختلفی که به استان‌ها داریم می‌بینیم مانند یک کارشناس درباره‌ی کتاب‌ها اظهار نظر و خواسته‌ها و گلایه‌هایشان را با ما مطرح می‌کنند این بچه‌ها کتاب‌خوان و توانمند هستند به اعتقاد من معاونت تولید به عنوان محلی برای رفت و آمد صاحبان اثر و نویسندگان حرفه‌ای، می‌تواند تعاملی مناسب میان آنان و اعضای کانون ایجاد کند.

مدیرعامل کانون، نورا حق‌پرست مدیرکل جدید نظارت بر انتشارات را نویسنده‌ای مطرح و اهل قلم دانست که با نویسندگان این حوزه آشناست و می‌تواند این تعامل را به خوبی برقرار کند.

حاجیان‌زاده در این بخش از خدمات مریم فرخی مدیرکل سابق نیز قدردانی کرد و گفت که وی زحمات زیادی برای انتشارات کانون کشیده است.


منبع: خبرگزاری پانا

بخش سفیران تبیان

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین