سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم ملی والیبال ایران که پیش از این با گرفتن جواز حضور در لیگ جهانی و مرحله نهایی آن افتخارآفرینی کرده بود، دیشب دوباره تاریخ​ساز شد و به مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان در لهستان صعود کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تاریخ سازی والیبال ایران در جهان


تیم ملی والیبال ایران که پیش از این با گرفتن جواز حضور در لیگ جهانی و مرحله نهایی آن افتخارآفرینی کرده بود، دیشب دوباره تاریخ”‹ساز شد و به مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان در لهستان صعود کرد.


والیبال

تیم‌ ملی والیبال ایران در چهارمین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان با نتیجه‌‌3- یک تیم ملی بلژیک را شکست داد و جواز حضور در مرحله دوم را کسب کرد که برای نخستین بار در تاریخ والیبال ایران اتفاق افتاد.

ایران در‌حالی بازی چهارم خود را با ترکیب معروف، غفور، میرزاجانپور، قائمی، موسوی، غلامی‌ و ظریف‌(لیبرو) مقابل بلژیک شروع کرد که همچنان تحت‌تاثیر شکست بازی قبل مقابل فرانسه قرار داشت. بلژیکی‌ها تا‌حدودی در این بازی شاگردان کواچ را غافلگیر کردند و پابه‌پای آن‌ها امتیاز گرفتند، اما در‌نهایت بازیکنان ایران‌ ست اول را‌‌ ‌با نتیجه 25- 23‌ به سود خود پایان دادند. با پیروزی در ست اول، اعتماد به نفس به تیم ایران برگشت و‌ ‌اگرچه در اسپک نسبت به بلژیک، عملکرد ضعیف‌تری داشتند اما در دفاع روی تور و سرویس به مراتب بهتر از قرمزپوشان عمل کردند. در این ست، دفاع روی تور ایران یک دیوار غیرقابل نفوذ مقابل بلژیک بود. ست دوم با نتیجه یک طرفه 25- 15 به سود ایران تمام شد. در ست سوم که بازیکنان ایران کار را تمام شده می‌دانستند، جریان بازی برگشت و روی آوردن بازیکنان ایران به پاس‌های بلند، این اجازه را به دفاع روی تور بلژیک داد تا مقابل حملات ایران مقاومت کند تا بلژیک ست سوم را با‌ امتیاز 25‌-‌21 به سود خود رقم بزند.

ست چهارم را کواچ با‌ 2 تغییر شروع کرد و میلاد عبادی‌پور و آرمین تشکری جای مجتبی میرزاجانپور و عادل غلامی ‌را گرفتند. شاگردان کواچ در این ست از برتری خود برای کسب‌3 امتیاز کامل بازی استفاده کردند و با نتیجه‌ 25- 20 در این ست و در‌کل‌3 - یک برنده شدند. ایران با این پیروزی‌ 8 امتیازی شد و به جایگاه دوم جدول بعد از فرانسه‌10 امتیازی رسید. تیم ملی والیبال ایران در پنجمین و آخرین بازی مرحله مقدماتی خود از ساعت‌19:00 امروز به مصاف پورتوریکو می‌رود.

یکه‌تازی موسوی، معروف و قائمی

عملکرد فوق‌العاده والیبالیست‌های ایرانی در جریان مسابقات قهرمانی جهان هر روز نمود بیشتری پیدا می‌کند.

آمار و ارقام جدید که پس از‌3 بازی تیم‌های مختلف در مرحله اول رقابت‌های قهرمانی جهان منتشر شده‌، حکایت از آن دارد که سید‌محمد موسوی، سعید معروف و فرهاد قائمی ‌در‌ صدر جدول بهترین بازیکنان مسابقات در مهارت‌های دفاع روی تور، پاس و دریافت قرار دارند. فرهاد قائمی ‌که در پایان بازی‌های دوم نیز این رده را در اختیار داشت، همچنان با 61.11 درصد تاثیرگذاری در دریافت بهترین دریافت‌کننده مسابقات نام گرفته است.

سعید معروف؛ بهترین پاسور لیگ جهانی 2014 نیز با میانگین‌11‌ اقدام عالی در هر ست، بهترین پاسور این پیکارهاست. همچنین سید‌محمد موسوی با میانگین‌1.31 کسب پوئن در هر ست، بهترین مدافع روی تور مسابقات قهرمانی جهان است. او تا‌کنون‌17 امتیاز خالص از دفاع کسب کرده که در میان بازیکنان تیم‌های دیگر بی‌نظیر است.

بخش ورزشی تبیان

منبع:تسنیم
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین