تبیان، دستیار زندگی
سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه ای اعلام کرد: پس از بررسی های انجام شده، وضعیت خدمتی 34 تن از بازیکنان فوتبال مشخص شد و وضعیت بقیه افراد در حال بررسی است و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ابطال کارت پایان خدمت 13 فوتبالیست


سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه ای اعلام کرد: پس از بررسی های انجام شده، وضعیت خدمتی 34 تن از بازیکنان فوتبال مشخص شد و وضعیت بقیه افراد در حال بررسی است و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

سازمان نظام وظیفه

سازمان وظیفه عمومی ناجا وضعیت خدمتی برخی فوتبالیست ها را که اسامی آنان از سوی مراجع ذیربط به این سازمان اعلام شده از مدت ها قبل با احضار آنان، پیگیری نموده و نتایج حاصله را به شرح ذیل اعلام می نماید:

1 - از بین تعداد 95 نام اعلام شده، 56 مورد از اسامی دارای معافیت پزشکی، 26 مورد دارای معافیت ایثارگری والدین، هفت مورد دارای معافیت کفالت، سه مورد دارای معافیت سه برادری و سه مورد دیگر نیز مربوط به معافیت تحصیلی می باشند.

2 - با بررسی های انجام شده توسط سازمان وظیفه عمومی تاکنون کارت معافیت از خدمت 21 نفر مورد تایید قرار گرفته و کارت معافیت 13 نفر نیز باطل شده که این افراد به خدمت سربازی اعزام خواهند شد، همچنین وضعیت بقیه افراد، در حال بررسی است و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

برخی از نام های مطرح شده در سال های اخیر، بازیکن تیم های رسمی فوتبال نبوده اند.

3 - درخصوص تخلفات صورت گرفته، پرونده قضایی در یکی از استان های کشور مطرح و در حال رسیدگی است.

4 - سازمان وظیفه عمومی ناجا به استناد مدارکی که مشمولان متقاضی معافیت های مقرر در قانون خدمت وظیفه عمومی ارائه می دهند، کارت معافیت از خدمت برای آنان صادر می نماید، از این رو این سازمان خود را موظف می داند چنانچه پس از بررسی مشخص شود که مدارک ارائه شده از سوی برخی از بازیکنان فوتبال برای اخذ معافیت از خدمت نامعتبر است، کارت های صادره آنان باطل خواهد شد.

5 - سازمان وظیفه عمومی ناجا طی سالیان گذشته بیش از هزاران فوتبالیست و ورزشکاران قهرمان ایران اسلامی را با صدور مجوزهای قانونی جهت شرکت در مسابقات، همراهی و تلاش کرده برای حضور موفق آنان در میادین ورزشی، شرایط مساعدی فراهم شود، بدیهی است در صورت بروز هرگونه تخلف و سوءاستفاده از حسن نیت این سازمان، قاطعانه با این موضوع برخورد خواهد شد.

بخش ورزشی تبیان


منبع: ایرنا