تبیان، دستیار زندگی
نرم افزاری برای طراحی و تحلیل آزمایشات شیمی است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نرم افزار طراحی و تحلیل آزمایش های شیمی

Stat-Ease Design-Expert v7.0

طراحی و تحلیل آزمایش های شیمی

DOE (مخفف Design of experiments و به معنی طراحی آزمایش‌ها) عبارتست از ایجاد تغییرات هدفمند در ورودی ها یا مشخصه های یك فرآیند به منظور مشاهده و تست تغییرات حاصل در خروجی ها یا نتایج. در واقع یك فرآیند از تركیب ماشین ها، مواد، روش ها، انسان، محیط و اندازه گیری های مربوطه تشكیل شده كه در نهایت منجربه تولید یك محصول یا خدمت می گردد. طراحی آزمایش یك راه كار علمی است كه به شما این امكان را می دهد تا در زمینه درك بهتر از فرآیند، دانش بیشتری (به صورت سیستماتیك) كسب نموده و بر چگونگی اثر ورودی بر خروجی احاطه پیدا كنید.

DOE به منزله یك راهنما و مرجع برای متخصصینی (مدیران، مهندسان و دانشمندان) است كه با بهبود و توسعه محصول و فرآیند سر و كار دارند. بیشتر مهندسان با چگونگی انجام آزمایش های مربوط به عملكرد محصولات و فرآیندها آشنا هستند، اما این دانش آن ها بسیار محدود است. وقتی مهندسان با موضوع تعیین بهترین روش برای آزمایش مواجه می شوند، بلافاصله مسائل هزینه بالا و زمان طولانی برای آن ها تداعی می ‌گردد.

با به كارگیری و درك مفهوم طراحی آزمایش ها، مدیران و مهندسان در می‌یابند كه چگونه می توان محصولات فاقد قدرت رقابتی را مجدداً با كیفیتی بالاتر به صحنه رقابت بین المللی برگرداند. مدیران و مهندسان امروز لازم است كه قبل از تصمیم گیری در مورد میزان بهبود و توسعه محصول و فرآیندخود، اطلاعات كافی از روش های طراحی آزمایش داشته باشند. Design-Expert نام یکی از نرم افزارهای مشهور در زمینه DOE می باشد.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Design-Expert:

 • نمایش نتایج آزمایش به‌صورت گرافیکی برای تجسم دقیق
 • تفسیر نتایج با کمک گزارش‌ های دو و سه‌بعدی از آزمایش
 • برخورداری از الگوریتم بهینه‌سازی جهت به‌حداکثر رساندن کیفیت
 • امکان نمایش نموداری خطاها و بررسی آن (ابزار POE مخفف Propagation of error)
 • مناسب برای دانشجو و دانش آموزان رشته شیمی
 • و ...

حجم فایل: Mb 16.9

اگر در این زمینه به اطلاعات بیشتر و یا راهنمایی مشاوران نیاز دارید، کارشناسان ما در بخش مشاوره پاسخگوی شما هستند.

راهنمای نصب

  1. نرم افزار را نصب کنید.
  2. محتویات پوشه Cracked file را در محل نصب نرم افزار* کپی و جایگزین فایل (های) قبلی کنید.
  3. نرم افزار را اجرا کنید.

   * محل نصب نرم افزار: پوشه محل نصب معمولاً در درایو ویندوز و داخل پوشه Program Files قرار دارد. همچنین با این روش می توانید محل نصب را پیدا کنید:

   در ویندوز XP: بعد از نصب، روی Shortcut نرم افزار کلیک راست کرده و روی گزینه Properties و سپس روی گزینه Find Target کلیک کنید.

   - در ویندوز 7 و 8: بعد از نصب، روی Shortcut نرم افزار کلیک راست کرده و روی گزینه Open file location کلیک کنید.


مرکز یادگیری سایت تبیان- فرآورنده و تنظیم : علی سرمدی