تبیان، دستیار زندگی
فدریکا موگرینیˈ وزیر خارجه ایتالیا در نخستین اظهارات خود پس از انتخاب شدن به عنوان مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تا ماه نوامبر ۲۰۱۴ توافق جامع هسته ای با ایران بدست آید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین موضع جانشین اشتون درباره مذاکرات


فدریکا موگرینی وزیر خارجه ایتالیا در نخستین اظهارات خود پس از انتخاب شدن به عنوان مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تا ماه نوامبر 2014 توافق جامع هسته ای با ایران بدست آید.
موگرینی

«فدریکا موگرینی» وزیر خارجه ایتالیا در نخستین اظهارات خود پس از انتخاب شدن به عنوان مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تا ماه نوامبر 2014 توافق جامع هسته ای با ایران بدست آید.

وزیر خارجه ایتالیا روز دوشنبه در نخستین اظهارات خود به عنوان جانشین کاترین اشتون در مسوولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا و در آستانه سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به کشورش در گفت وگویی با روزنامه ایتالیایی «کوریره دلاسرا» نسبت به رسیدن به یک توافق جامع میان ایران و 1+5 در خصوص برنامه هسته ای صلح آمیز تا ماه نوامبر 2014 ابراز امیدواری کرد.

وی گفت: اتحادیه اروپا می بایست در سال های آینده کارهای زیادی در منطقه خاورمیانه انجام دهد. البته اوضاع این منطقه انفجاری بوده و بحران در سوریه و عراق تکان دهنده است.

وی تاکید کرد: اروپا می تواند و باید به گفت وگو میان قدرت های مختلف منطقه کمک کند و آنها را به این عنوان برسمیت بشناسد و سعی کند کشورهایی که احساس خطر مشترک از داعش می کنند را به هم نزدیک کند. ما می توانیم مکانیزم هایی را در تمام منطقه فعال کنیم و نقش فعال ما مورد نیاز و قابل قبول است.

بخش سیاست تبیان

منبع: الف