تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود در جام جهانی اسپانیا برابر برزیل نتیجه را واگذار کرد. این نتیجه در حالی رقم خورد که تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین دیدار خود برابر اسپانیا نیز تن به شکست داده بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکست بسکتبال ایران برابر برزیل


تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود در جام جهانی اسپانیا برابر برزیل نتیجه را واگذار کرد. این نتیجه در حالی رقم خورد که تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین دیدار خود برابر اسپانیا نیز تن به شکست داده بود.

بسکتبال ایران و برزیل

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود در رقابتهای گروهی جام جهانی اسپانیا برابر برزیل به میدان رفت و نتیجه را 79 بر 50 واگذار کرد. تیم کشورمان که برابر اسپانیا 90 بر 60 مغلوب شده بود کمتر از 24 ساعت پس از آن برابر تیم پر ستاره برزیل قرار گرفت و این بار با 29 امتیاز اختلاف مغلوب حریف خود شد.

تیم ایران بازی را خوب شروع کرد و با فشار به بازیکنان حریف در تمام نقاط زمین کوارتر نخست را 18 بر 17 از آن خود کرد. در کوارت دوم این تیم برزیل بود که کاملا بر توپ و میدان مسلط شد و اجازه خودنمایی را از شاگردان بچیروویچ گرفت. این تیم کوارتر دوم را 23 بر 6 به سود خود خاتمه داد تا نیمه نخست را با برتری به رختکن برود.

در کوارتر سوم تیم ایران تلاش خود را بیشتر کرد ولی در ضد حملات مثل بازی با اسپانیا این تیم برزیل بود که به راحتی کسب امتیاز می‌کرد و تیم ایران هم برنامه‌ای برای مهار مردان حریف نداشت. برزیل کوارتر سوم را 21 بر 12 از آن خود کرد. کوارتر چهارم اگرچه با فشار تیم ایران همراه بود اما فاصله دو تیم آنقدر زیاد شده بود که آنها نگرانی بابت حملات تیم ایران نداشتند و با آرامش کسب امتیاز می کردند. این کوارتر را برزیل 18 بر 14 برنده شد و در نهایت 79 بر 50 به پیروزی رسید.

صدرنشینی اسپانیا، آمریکا، یونان و اسلوونی

برتری قاطعانه تیم‌های بسکتبال اسپانیا و آمریکا، پیروزی یونان و اسلوونی، شکست فرانسه از صربستان و آرژانتین از کرواسی و تداوم ناکامی آسیایی‌‎ها از مهمترین اتفاقات روز دوم جام جهانی بسکتبال بود.

دومین روز از سیزدهمین دوره رقابتهای جام جهانی بسکتبال روز یکشنبه با برگزاری 12 دیدار در گروه‌های چهارگانه در کشور اسپانیا پیگیری شد که در گروه A، تیم ایران دومین باخت خود در این مسابقات را برابر برزیل تجربه کرد.

برتری قاطعانه تیم‌های بسکتبال اسپانیا و آمریکا، پیروزی یونان و اسلوونی، شکست فرانسه از صربستان و آرژانتین از کرواسی و تداوم ناکامی آسیایی‌‎ها از مهمترین اتفاقات روز دوم جام جهانی بسکتبال بود

در دیگر بازی‌های گروه نخست جام، کرواسی در دیداری نزدیک با نتیجه 74 بر 73 از سد فرانسه گذشت تا دومین شکست این تیم مدعی اروپایی رقم بخورد و اسپانیا میزبان جام هم برابر مصر به یک پیروزی قاطعانه دست یافت تا همچنان صدرنشین این گروه باقی بماند.

در گروه B، یونان برابر فیلیپین دیگر تیم آسیایی جام با اختلاف 12 امتیاز به پیروزی رسید و نبرد دو تیم مدعی صربستان و آرژانتین با برتری 90 بر 85 حریف اروپایی به پایان رسید. سنگال هم برابر پورتوریکو پیروز شد. در این گروه یونان با 4 امتیاز صدرنشین شد.

بسکتبال ایران و برزیل

در مهمترین دیدار گروهی C، تیم بسکتبال آمریکا برابر ترکیه با 21 امتیاز پیروز شد تا همچنان صدرنشین این گروه بماند. سپس فنلاند برابر اوکراین به برتری دست یافت و دومینیکن نیز برابر نیوزلند پیروز شد.

در گروه D هم استرالیا نماینده قاره اقیانوسیه با اختلاف 34 امتیاز برابر کره‌جنوبی پیروز شد تا در روز دوم هم هیچکدام از تیم‌های آسیایی پیروز نشوند. لیتوانیی هم با از سد آنگولا گذشت و اسلوونی نیز با برتری برابر مکزیک همچنان در صدر جدول این گروه باقی ماند.

نتایج روز دوم از مسابقات جام جهانی بسکتبال 2014 - اسپانیا:

گروه A:

* صربستان 74 - فرانسه 73

* ایران 79 - برزیل 50

* اسپانیا 91 - مصر 54

گروه B:

* کرواسی 90 - آرژانتین 85

* سنگال 82 - پورتوریکو 75

* یونان 82 - فیلیپین 70

گروه C:

* دومینیکن 76 - نیوزلند 63

* فنلاند 81 - اوکراین 76

* ترکیه 77 - آمریکا 98

گروه D:

* کره‌جنوبی 55 - استرالیا 89

* مکزیک 68 - اسلوونی 89

* لیتوانی 75 - آنگولا 62

برنامه روز سوم از مسابقات جام جهانی بسکتبال 2014 - اسپانیا به شرح زیر است:

گروه A:

* صربستان - ایران، ساعت 18

* فرانسه - مصر، ساعت 20:30

* اسپانیا - برزیل، ساعت 30 دقیقه بامداد دوشنبه

گروه B:

* کرواسی - سنگال، ساعت 15

* آرژانتین - فیلیپین، ساعت 20

* یونان - پورتوریکو، ساعت 22:30

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت بسکتبال