تبیان، دستیار زندگی
امروزه گوشی‌های هوشمند با داشتن سیستم عامل، بسیار مورد تهدید هک شدن قرار دارند و به همین دلیل، کاربران به خاطر اطلاعات مهمی که در گوشی‌هایشان وجود دارد، باید از روش‌هایی برای محافظت اطلاعاتشان استفاده کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با وای فای رایگان، هک نشوید!

4 راه ساده برای جلوگیری از هک گوشی موبایل


امروزه گوشی‌های هوشمند با داشتن سیستم عامل، بسیار مورد تهدید هک شدن قرار دارند و به همین دلیل، کاربران به خاطر اطلاعات مهمی که در گوشی‌هایشان وجود دارد، باید از روش‌هایی برای محافظت اطلاعاتشان استفاده کنند.


گوشی موبایل, تلفن همراه

بر همین اساس، چهار روش از مهم‌ترین راهکارها برای جلوگیری از هک شدن گوشی‌های هوشمند و پیشگیری از این گونه اتفاقات را ارائه می‌دهیم.

باز نکردن لینک‌های موجود در ایمیل‌های ناشناس

بهتر است پیام‌های ناشناس یا ایمیل‌های نامطلوبی را که در آن‌ها لینکی درج شده است، مورد استفاده قرار ندهید، زیرا در اکثر مواقع، مخربان با ارسال یک اکسپلوت و کد مخرب می‌توانند گوشی‌های هوشمند یا تبلت شما را تحت کنترل در بیاورند و این به آن دلیل است که شما ایمیل حاوی لینک را مورد استفاده قرار داده‌اید.

استفاده نکردن از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های موجود در منابع غیر معتبر

اگر به بازی یا اپلیکیشن احتیاج دارید، سعی کنید آن‌ها را از منابع معتبر دریافت کنید، زیرا بعضی از همین بازی‌ها می‌توانند پر از کدهای مخربی باشند که باعث بروز مشکلات حاد می‌شوند. برای مثال، بازی انگری برد که یک بازی پرطرفدار است، در چند ماه گذشته با ادغامی پیچیده به یک کد مخرب مجهز شده که اگر این بازی روی گجت شما اجرا می‌شد، حتماً مشکلاتی را برای شما به همراه داشت.

اگر به بازی یا اپلیکیشن احتیاج دارید، سعی کنید آن‌ها را از منابع معتبر دریافت کنید، زیرا بعضی از همین بازی‌ها می‌توانند پر از کدهای مخربی باشند که باعث بروز مشکلات حاد می‌شوند.

حفاظت از اطلاعات موقعیتی و شخصی

اگر علاقه‌مند به عکاسی با تلفن شخصی خودتان هستید و نمی‌خواهید اطلاعات موقعیتی و برخی دیگر از اطلاعات شخصی شما توسط عکس گرفته شده منتشر شود، کافیست گزینه‌های مربوط به GPS Camera را غیرفعال کنید.

دلیل این کار، این است که وقتی شما در حال عکاسی با موبایل خود هستید، دوربین اطلاعات موقعیتی شما را توسط GPS دریافت کرده و ضمیمه تصویر می‌کند و همچنین برخی اطلاعاتی مثل نام تلفن و نوع دوربینی که با آن تصویر ثبت شده نیز همراه تصویر گرفته شده ذخیره می‌شوند.

این اطلاعات به راحتی قابل مشاهده است و هنگامی که شما تصاویر خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید، افراد مختلفی می‌توانند این اطلاعات را مشاهده و از آن‌ها سوءاستفاده کنند.

بلوتوث و وای فای خود را در مراکز شلوغ (به عنوان مثال برای استفاده از اینترنت رایگان)، خاموش نگه دارید، چرا که امروزه بدون آن که شما متوجه امری شوید، می‌توانند به تلفن شما نفوذ پیدا کرده و اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

روشن نکردن وای فای (WIFI) در مکان‌های ناامن

بلوتوث و وای فای خود را در مراکز شلوغ (به عنوان مثال برای استفاده از اینترنت رایگان)، خاموش نگه دارید، چرا که امروزه بدون آن که شما متوجه امری شوید، می‌توانند به تلفن شما نفوذ پیدا کرده و اطلاعات شما را به سرقت ببرند. البته اگر شما به هر دلیلی نمی‌خواهید بلوتوث یا وای فای خود را خاموش کنید، بهتر است از گزینه «عدم نمایش به دیگران» یا «حالت امن» یا گزینه‌های مشابه که در بخش امنیتی تنظیمات دستگاه شما موجود است، استفاده کنید.

روزنامه جام جم


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: mo_1443

برگرفته از گروه: موبایل

مطالب مرتبط:

ویژه‌نامه تلفن همراه

ویژه‌نامه یار دیجیتالی