تبیان، دستیار زندگی
ربیگری ایجاد می شود. صغر سنی تیم هندبال دانشگاه اصفهان را پیگیری می كنم! پتانسیل های موجود در یونیورسیاد دانشجویان شركت خواهند كرد. مدیركل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بهبود امر ورزش در دانشگاه و استعداد یابی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهرزاد حمیدی:

رشته كارشناسی مربیگری ایجاد می شود.

صغر سنی تیم هندبال دانشگاه اصفهان را پیگیری می كنم!

پتانسیل های موجود در یونیورسیاد دانشجویان شركت خواهند كرد.

مدیركل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بهبود امر ورزش در دانشگاه و استعداد یابی و قهرمان پروری در سطح دانشجویان ، مبنای فعالیت هایمان در شورای " پرورشی" ورزش است.

مهرزاد حمیدی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، درراستای تغییر ساختار ورزش كشور بر پایه تصویب طرح جامع ورزش، تصریح كرد: با تغییرنام شورای ورزش " تعلیم و تربیت " به ورزش" پرورشی" هیچ تغییر در برنامه ریزیهایمان حاصل نخواهد شد.

وی از افزایش واحدهای عمومی تربیت بدنی در دانشگاه ها خبر داد و اظهار داشت: در شورای پرورشی، طرح افزایش واحدهای تربیت بدنی به 3 واحد مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسد. همچنین ساعات واحدهای تربیت بدنی از 2 ساعت به 3 ساعت افزایش می یابد.

مدیركل تربیت بدنی وزارت علوم، در ادامه با اشاره به فعالیت های تربیت بدنی وزارت علوم جهت اعزام تیم های دانشجویی به یونیورسیاد جهانی كره جنوبی و تك قطبی شدن دانشگاه ها به منظور رشد و درخشش تیم های دانشجویی در مسابقات جهانی مختلف گفت: تیم فوتبال منتخب دانشجویان از مدت ها قبل با انتخاب نفرات برتر از كلیه دانشگاه ها ، تمرینات خود را به صورت منظم و مستمرآغاز كرده است. نتایج خوبی كه این تیم در بازیهای تداركاتی مقابل تیم های برتر لیگ فوتبال كشور به دست آورده ، حاكی از آن است كه فوتبال دانشجویان ، می تواند در برابر تیم های لیگ برتر كشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

حمیدی تصریح كرد: ازهمین حالا دانشجویان ورزشكار مستعدی را می بینم كه برای عضویت درباشگاه های معتبركشورمعرفی می شوند. در بطن ورزش دانشگاهی نیروهای ارزشمندی نهفته است كه دراردوهای تیمی شناخته شده و رشد می یابند.

وی در ارتباط با اردوهای تمرینی تیم های ملی جودو و تكواندو دانشجویان ، خاطر نشان كرد: تمرینات تیم تكواندو دانشجویان از مدت ها قبل فعالیت خود را آغاز كرده است. در مدت زمان كمی كه تا شروع مسابقات جهانی دانشجویان باقی مانده ، تركیب نهایی تیم انتخاب خواهد شد. تیم جودو هم تمرینات خود را در كنار تیم ملی جودو بزرگسالان آغاز كرده است. مسئله مهم این است كه بعضی از جودو كاران به طور مشترك در هر دو تیم دانشجویان و تیم ملی جودو عضویت دارند از آنجایی كه بین مسابقات دانشجویی و مسابقات جهانی جودو تنها 17 روز فاصله داریم ، باید برنامه هائی تنظیم كنیم تا از نظر فنی در تمرینات و وضعیت آمادگی جودوكاران مشكلی ایجاد نشود و هر دو تیم در مسابقاتشان با آمادگی كامل حاضر شوند.

حمیدی خاطر نشان كرد: تنها هدفمان پیروزی و درخشش سه تیم دانشگاهی در مسابقات یونیورسیاد جهانی است. همكاری و مشاركت بخش های دانشگاهی در جهت انسجام و اتحاد تیم ها به نفع مصالح ملی است. وی گفت: تا آخر مرداد ماه اسامی قطعی بازیكنان را به كمیته برگزار كننده مسابقات معرفی می كنیم وامیدوارم با استفاده از همه پتانسیل های موجود و تمرینات مداوم ، از نام و اعتبار ایران در این مسابقات دفاع كنیم.

مدیر كل تربیت بدنی وزارت علوم در ادامه با اشاره به موفقیت چشمگیر تیم هندبال دانشگاه اصفهان در مسابقات " اینتر میناكاپ" ایتالیا گفت: در راستای برنامه هایمان در فعال كردن ورزش دانشگاهها، سعی داریم هر یك از دانشگاه های معتبر كشور را كه در یك رشته ورزشی توانایی بیشتری دارند به قطب توانمند در آن رشته ورزشی تبدیل كنیم. به عنوان مثال دانشگاه گیلان را به عنوان قطب ورزش قایقرانی فعال می كنیم. در این راستا دانشگاه اصفهان، با دارا بودن امكانات مطلوب و نیروی انسانی فعال قطب ورزش هندبال شناخته شده است و خوشبختانه این تیم در مسابقات جهانی ایتالیا ، توانست نتایج درخشانی كسب كند.

وی اضافه كرد: جذب مربیان فنی و برجسته كشور برای تمرین ورزشكاران دانشجو راهكار خوبی برای تقویت و حمایت از تیم های دانشجویی است. به همین دلیل در وزات علوم تصویب شد تا علاوه بر رشته كارشناسی تربیت بدنی، رشته كارشناسی مربیگری هم ایجاد كنیم، تا ضمن تربیت نیروهای مستعد مربیگری، از تخصص آنها در امر قطبی كردن دانشگاه ها و تقویت تیم های دانشجویی استفاده كنیم.

حمیدی با بیان این كه برای تحكیم و توسعه قطب های ورزش ، نیازمند بودجه بیشتری برای دانشگاه ها هستیم، تصریح كرد: با رایزنی هایی كه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی در برنامه چهارم توسعه انجام خواهیم داد، سعی داریم از سازمان ورزش قهرمانی نیز بودجه ای را به ورزش دانشگاه اختصاص دهیم. چرا كه برای تحكیم و توسعه قطب های ورزشی دانشگاهی ، نیازمند ایجاد امكانات بیشتر و برگزاری مسابقات برون مرزی هستیم كه اجرای این برنامه ها بدون افزایش بودجه ورزشی دانشگاه ها ممكن نیست. وی ادامه داد: درخشش تیم های دانشگاهی در سطح مسابقات جهانی ، باعث افتخار ایران است. با تأمین امكانات و همكاری بیشتر مسئولان ورزشی دانشگاهها، موفقیت های تیم های دانشگاهی را استمرار می دهیم.

حمیدی در ارتباط با مشكل سنی یكی از بازیكنان تیم هندبال دانشگاه اصفهان كه منجر به سوم شدن ایران در رقابت های ایتالیا شد گفت: اسامی بازیكنان ، قبل از آغاز رقابت ها به كمیته این مسابقات فرستاده شده بود و علی رغم اینكه میانگین سنی تیم ما 19 سال است و ممكن بود بازیكن بالای 21 سال در تیم وجود داشته باشد، آنها هم بازیكنان ما را پذیرفتند ولی سرپرستان تیم باید جوابگوی این مسئله باشند. حتما این قضیه را پیگری می كنیم تا مسئله روشن شود.