تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی بسکتبال ایران در اولین مسابقه خود در جام جهانی با نتیجه 90 بر 60 به اسپانیا باخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکست تیم ملی بسکتبال مقابل اسپانیا


تیم ملی بسکتبال ایران در اولین مسابقه خود در جام جهانی با نتیجه 90 بر 60 به اسپانیا باخت.

بسکتبال

تیم ملی بسكتبال ایران در اولین مسابقه خود در جام جهانی به مصاف اسپانیا رفت. شاگردان بچیروویچ در این مسابقه به مصاف تیمی رفتند كه عنوان قهرمانی اروپا را در اختیار دارد. تیم ملی ایران در كوارتر اول این مسابقه بازنده بود. اسپانیا از قدرت‌های بسكتبال جهان است و كسی از شاگردان بچیروویچ انتظار برد نداشت. با وجود اینكه اسپانیا در رده دوم رنكینگ جهانی قرار دارد و ایران در رده بیستم است، اما ایرانی‌ها مسابقه خوبی در كوارتر اول انجام دادند و با اعتماد به نفس كامل مقابل این تیم كار كردند. البته كوارتر اول به سود اسپانیا ثبت شد.

در كوارتر دوم تیم ملی ایران چند پرتاب به حریف خود داد و اسپانیا به لطف همین پرتاب‌ها و البته پنالتی ها توانست به راحتی ایران را شكست دهد. در این كوارتر بچیروویچ با به زمین فرستادن یخچالی و اوشین ساهاكیان سعی می‌كرد تا تیمش را تازه نفس نگه دارد اما با این حال نیمه اول با نتیجه 48 - 33 به سود اسپانیا به پایان رسید.

ایران امروز ساعت 20:30 در دومین مسابقه به مصاف برزیل خواهد رفت. برزیل در اولین مسابقه‌اش توانسته فرانسه، قهرمان سال 2013 اروپا را شكست دهد

با شروع نیمه دوم، اسپانیا كه میزبان این رقابت‌هاست توانست به عملكرد خوب خود ادامه دهد. این تیم كه در سال 2006 قهرمان جهان شده بود، قصد داشت برای رسیدن به دومین قهرمانی جهان، اولین مسابقه خود را با نتیجه‌ای خوب به پایان برساند. اسپانیا در پایان كوارتر سوم با نتیجه 70-50 از ایران جلو بود.

بسکتبال

با شروع كوارتر چهارم، خستگی در چهره بازیكنان ایران دیده می‌شد. آن‌ها البته تا اینجای كار عملكرد بدی نداشتند و مقابل یكی از قدرت‌های جهان، با اعتماد به نفس كار كردند. اسپانیا با سابقه 11 بار حضور در المپیك و سه مدال برنز المپیك، یكی از مدعیان این دوره از مسابقات است. آن‌ها در سال‌های 2009 و 2011 هم قهرمان اروپا شده‌اند. اسپانیا در كوارتر چهارم همچنان با انگیزه كار می‌كرد و البته تیم ملی ایران هم با وجود خستگی، سعی داشت فاصله را كمتر كند. البته تعداد قابل توجهی از پرتاب‌های بازیكنان ایران وارد سبد نمی‌شد و همان توپ ها در برگشت، توسط اسپانیایی ها تبدیل به امتیاز می‌شد. در كوارتر چهارم فاصله امتیازها بیشتر شد و اسپانیا توانست تا حدود 30 امتیاز از ایران فاصله بگیرد. در این كوارتر خیال آن‌ها راحت بود كه برنده مسابقه هستند و ایران شانسی برای برد ندارد. به همین دلیل اسپانیایی‌ها فقط به فكر بالا بردن امتیازهای خود بودند. در نهایت ایران اولین مسابقه در جام جهانی را با نتیجه 90 بر 60 به اسپانیا میزبان این رقابت‌ها واگذار كرد.

ایران امروز ساعت 20:30 در دومین مسابقه به مصاف برزیل خواهد رفت. برزیل در اولین مسابقه‌اش توانسته فرانسه، قهرمان سال 2013 اروپا را شكست دهد.

بخش ورزشی تبیان


منبع : خبرآنلاین