تبیان، دستیار زندگی
یادتان باشد که باید در حین ورزش و البته قبل از آن نیز به فکر تامین آب بدنتان باشید. نوشیدن آب یکی از مهم ترین کارهای افزایش کارایی بدن در حین ورزش است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بهترین نوشیدنی‌ها برای تامین آب بدن ورزشکاران


یادتان باشد که باید در حین ورزش و البته قبل از آن نیز به فکر تامین آب بدنتان باشید. نوشیدن آب یکی از مهم‌ترین کارهای افزایش کارایی بدن در حین ورزش است.

ورزش

این مطلب صرفاً برای ورزشکاران حرفه‌ای‌ نیست. اگر باشگاه می‌روید یا اینکه خودتان در پارک یا منزل ورزش می‌کنید حواستان به تامین آب بدنتان باشد. نوشیدن آب یکی از مهم‌ترین کارهای افزایش کارایی بدن در حین ورزش است. علاوه بر آب نوشیدنی‌های مفید دیگری هم هستند که علاوه بر تامین آب باعث افزایش کارایی بدن ورزشکاران می‌شود. لطفاً با ما همراه باشید.

بهترین نوشیدنی‌ها برای تامین آب بدن ورزشکاران

بدون شک آب بهترین گزینه برای رفع عطش و تامین آب بدن است. علاوه بر این نتایج پژوهشی که در Journal of the International Society of Sports Nutrition به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که شیر نیز از آن نوشیدنی‌های مفید است که باعث افزایش سنتز پروتئین‌های عضلات بعد از جلسات بدن‌سازی می‌شود.

آب آلبالو باعث کاهش دردهای عضلانی و آسیب‌های حاصل از حرکات ورزشی می‌شود

علاوه بر این دو، نوشیدنی‌های مفید دیگری نیز هستند که علاوه بر رفع عطش کارایی و قدرت بدنی را بالا می‌برند:

آب هندوانه

آب هندوانه دردهای عضلانی بعد از ورزش را تسکین می‌دهد. نتایج پژوهشی که در Journal of the International Society of Sports Nutrition به چاپ رسیده است نشان می‌دهد اسیدآمینه‌ی «ال سیترولین» موجود در این میوه نبض را خیلی زود تنظیم کرده و کوفتگی بعد از ورزش را رفع می‌کند. چند قاچ هندوانه را با تخمه‌هایش میکس کرده و بدون اضافه کردن شکر میل کنید.

آب گوجه فرنگی

آب گوجه‌فرنگی

آب گوجه‌فرنگی سرشار از لیکوپن است که یک آنتی‌اکسیدان طبیعی محسوب می‌شود. این آنتی‌اکسیدان‌ها سلامت قلب و عروق را ارتقا داده و باعث کاهش دردهای عضلانی می‌شود.

اگر بعد از میکس کردن آب آن غلیظ بشود کمی آب به آن اضافه کنید تا رقیق‌تر و نوشیدنی‌تر شود.

آب آلبالو

نتایج پژوهشی که در BRITISH JOURNAL OF SPORTS MEDICINE به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که آب آلبالو باعث کاهش دردهای عضلانی و آسیب‌های حاصل از حرکات ورزشی می‌شود. دنبال آب آلبالوهای طبیعی و بدون قند افزوده باشید. می‌توانید به نکتار آلبالو کمی آب اضافه کرده و میل کنید.

فراموشتان نشود

یادتان باشد که باید در حین ورزش و البته قبل از آن نیز به فکر تامین آب بدنتان باشید. اگر از طعم آب خالی چندان خوشتان نمی‌آید می‌توانید چند قطره افشره‌ی خوراکی نعناع فلفلی و یا چند پر نعنای تازه به آب اضافه کنید تا خوش‌طعم شود. نتایج پژوهشی که در JOURNAL OF THE INTERNATIONAL SOCIETY OF SPORTS NUTRITION به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که مصرف افشره‌ی خوراکی نعناع فلفلی به مدت 10 روز تأثیر مثبتی در تنظیم فشارخون، افزایش قدرت فیزیکی بدن و بهبود تنفس در حین ورزش دارد.

توجه داشته باشید که مصرف افشره‌های خوراکی یا روغن‌های گیاهی برای خانم‌های باردار، شیرده و کودکان مورد منع مصرف دارد.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: plaisirssanet

مطالب مرتبط:

عضله سازی با شیر و سویا

وقتی ورزش می‌کنید مایعات را فراموش نکنید

نوشیدن آب در هنگام ورزش

ورزشکاران باید چقدر آب و مایعات بنوشند؟

سلامت بیشتر ورزشکاران با ماءالشعیر

نوشیدنی های ورزشی مفیدند؟

ورزشکاران آب چغندر بنوشند

فایده نوشیدن شیر پس از ورزش

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.