تبیان، دستیار زندگی
کاملا مسلم است هرگاه با خانمی زیبا چهره ، آراسته و با لباس تنگ زیبایی اندامش را عموما به نمایش می گذارد مواجه می شوید بطور طبیعی غریزه شهوانی شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت در غیر این صورت نقص جسمی محسوب خواهد شد کما اینکه پیامبر معصوم (یوسف) هم مستثنا نشد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرمولی در هنگام دیدن خانم بی حجاب!!

نگاه

کاملاً مسلم است هرگاه با خانمی زیبا چهره، آراسته و با لباس تنگ زیبایی اندامش را عموما به نمایش می گذارد مواجه می شوید به طور طبیعی غریزه شهوانی شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت در غیر این صورت نقص جسمی محسوب خواهد شد کما اینکه پیامبر معصوم، حضرت یوسف از این امر مستثناء نیست "وَ لَقَدْ هَمَّتْ بِهِ وَ هَمَّ بِها لَوْ لا أَنْ رَأى‏ بُرْهانَ رَبِّه" آن زن قصد یوسف را كرد، و او نیز اگر برهان پروردگارش را نمى ‏دید، قصد وى مى‏ كرد.


حرف ما که نه، حرف دین این است که شهوت ما باید تحت قوه عقل اداره شود هرچند که به قول بزرگان دین تا آتش شهوت خاموش نشود چراغ عقل روشن نخواهد شد اما از انجا که خداوند فرموده: وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذینَ لا یَجِدُونَ نِكاحاً حَتَّى یُغْنِیَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ (النور 33) آنان كه شرایط ازدواج ندارند، عفت پیشه کنند تا خداوند از فضلش بى ‏نیازشان سازد. پس باید باورها و اعتقاداتمان چنان قوی باشد که هیجانات آتش شهوت را کنترل کند.

راه کار کلی و اساسی

چشم گشودن برروی حقایقی آشکار اما فراموش شده محکم ترین راه است.

اول اینکه باور کنیم که ما همگی ارواحی هستیم که هرکدام در یک بدن برای مدتی در این دنیا محبوس هستیم ( آیا غیر از این است؟) خدا از خلقت همه ارواح تنها یک هدف داشته، پس زن یا مرد بودن موضوعیت ندارد چرا که پای انسانیت در میان است و در زمین به حکمت الهی در قالبهای زنانه و مردانه قرار گرفته اند و تمام این ارواح در مدت محدود عمر زمینی یک ماموریت واحد و مشترک دارند یعنی باید با شکوفا کردن قوای نهفته خود، پتانسیل ها را از درون خود آزاد کنند، یعنی چه؟

یعنی: با بارورکردن صفات خفته الهی در وجودشان به خدا شبیه و شبیه تر شوند یعنی به مبدأ خود (برای مثال این صفات را دارا شوند: کریم و جواد (بخشنده) شوند، ستار (رازدارو پوشاننده)، عفو (گذشت کننده)، مهربان، غیور و... هزار اسم دیگر که در جوشن کبیر می خوانیم) را کسب و از سفر دنیا دست پر نزد خداوند باز گردند و باز به قول اساتید بزرگ چون استاد بزرگوار محمدشجاعی انسان قابلیت تربیت نامحدود دارد.

و اما راهکار با توجه به مطالب بالا:

فرمول 1 – وقتی شما یک خانم بی حجاب و جذاب را می بینید فورا این حقیقت را یادآور شوید که او یک روح انسانی مریض است که در مسیر بازگشت به سرای ابدی دچار انحراف بسیار خطرناکی شده که این خطای کشنده برای اطرافیان مسری و واگیردار است.

خلط مبحث نشود که - بندگی چو گدایان به شرط مزد نکن " فعلا موضوع ما از مهلکه جان سالم بدر بردن است و این شعر و این مبحث برای سالکانی است که نباید در مسیر سلوک الی الله چشم داشت مکاشفات و ... را داشته باشند

پس با این دیدگاه وحشت زده از او فرار خواهی کرد که او با این بیماری سعادت، آرامش و رفاه ابدی افراد را به خطر انداخته و به فنا خواهد داد، پس او را به عنوان یک زن یا مرد نگاه نکن ، به جنسیت و قالب او نگاه نکن که تحریک خواهی شد، دیدت را فراتر ببر، قضیه را از دور ببین عمق فاجعه را ببین که او یک روح گم کرده راه و سرگردان است با یک مریضی مسری خطرناک و کشنده ... ( البته توجه داشته باشید که قضایا را با هم قاطی نکنید و این مسئله باعث نشود تا خودمان را از دیگران بهتر بدانیم و همه را بد ببینیم که شاید همین آدم گم کرده راه، توبه کند و بهشتی بشود و از من هم خیلی بهتر شد و من بد شدم... )

فرمول 2 – فرمول دوم کاربرد جامعی در تمام موانع صعود انسانی دارد - در شهر هر ساعت صدها اتفاق تلخ و شیرین بسیاری اتفاق می افتد مثل تصادفها یا اتفاقات بامزه و خنده دار، که خیلی از اینها این روزها موضوع ایمیل ها و وبسایت ها است و در جهان هر ساعت میلیون ها اتفاق ... و ما باید ببینیم با این وقت و انرژی محدود دنیایی، توجه کردن به صدها اتفاق که ربطی به ما ندارد یا ما در قبال آن وظیفه ای نداریم آیا توهین به انسانیت و رفاه ابدیمان نیست؟ مثلا روزانه چندین ایمیل متفرقه از دوستان برای ما می رسد، اگر توجه به آنها حق باشد پس شما آن روز از هزاران ایمیل سرگرم کننده دیگر بی خبر بودی پس آیا ضرر کردی؟ یا مثلا در مسیر اداره با صدها تیزر تبلیغاتی و تابلو، دعوا، تصادف و... مواجه می شوید که ذهن شمارا درگیر میکند پس اگر توجه به آنها حق است پس هزاران اتفاق دیگر شهر را که شما ندیدی آیا برای شما سود یا زیانی داشت ؟ اگر انسان لطیفی باشید احساس خواهید کرد که هرچه به کثرات و مطالب گوناگون توجه کنید تشویش و آرامشتان دائما کم و کمتر می شود.

فرمول 3 – در پیرزن ها، پیرمرد ها دقیق و ظریف شو و ببین که چگونه در پنجه قدرت الهی محکوم گذشت زمان هستند و این صورت ها و پوست های لطیف و زیبا طولی نخواهد کشید چروک شده چربی، طراوت و لطافت خود را از دست خواهد داد و چه بسا پیرزن ها و پیرمردهایی در جوانی اسیر شهوت بوده و حالا آن لذت های حرام و های آنی گذشت و دادگاه الهی در انتظار شرمساری اوست .(از حضرت یوسف آورده اند که سه روز بعد از مرگ من بنگرید که آیا از زیبایی من چیزی مانده )

با بارورکردن صفات خفته الهی در وجودشان به خدا شبیه و شبیه تر شوند یعنی به مبدأ خود ( برای مثال این صفات را دارا شوند: کریم و جواد (بخشنده) شوند، ستار(رازدارو پوشاننده)، عفوو (گذشت کننده)، مهربان، غیور و... هزار اسم دیگر که در جوشن کبیر می خوانیم ) را کسب و از سفر دنیا دست پر نزد خداوند باز گردند و باز به قول اساتید بزرگ چون استاد بزرگوار محمدشجاعی انسان قابلیت تربیت نامحدود دارد

فرمول 4 – «إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِكَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی كُنتُم توعَدونَ

نَحْنُ أَوْلِیَآوُكُمْ فِى الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَفِى الْآخِرَةِ وَلَكُمْ فِیهَا مَا تَشْتَهِى أَنفُسُكُمْ وَلَكُمْ فِیهَا مَا تَدَّعُونَ‏ نُزُلًا مِّنْ غَفُورٍ رَّحِیمٍ‏ . » (فصلت: 30 - 32)

بر آنان كه گفتند: پروردگار ما الله است و پایدارى ورزیدند، فرشتگان فرود مى آیند كه مترسید و غمگین مباشید، شما را به بهشتى كه به شما وعده داده شده بشارت است. ما در دنیا دوستدار شما بودیم و نیز در آخرت دوستدار شماییم. در بهشت هر چه دلتان بخواهد و هر چه طلب كنید برایتان فراهم است . سفره اى است از جانب خداى آمرزنده مهربان.

و روایت در این مضمون است که می فرماید: "ابشروا انفسکم باالنعیم الجنة" خودتان را به نعمت های بهشت بشارت دهید.

فرآوری: اجلال                  

بخش اخلاق و عرفان اسلامی تبیان


منابع:

حوزه

پرسمان

افکار نیوز

مطالب مرتبط:

چرا فقط بی حجابی!

ادعاهایی افراطی نه اسلامی!!

زن باید 4 لباس داشته باشد

مواجهه انسان با مشکلات

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.