تبیان، دستیار زندگی
رئیس جمهور یک روز پس از تمدید و امضای تحریم هایی جدید از سوی اوباما علیه ایران با بیان اینکه در این یک سال دولت با تحریم کار را پیش برده است، گفت: تحریم ظلم و تجاوز به ملت ماست. باید تجاوزگران را سر جای خود بنشانیم و این وظیفه ماست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولین واکنش روحانی به تحریم جدید


رئیس جمهور یک روز پس از تمدید و امضای تحریم هایی جدید از سوی اوباما علیه ایران با بیان اینکه در این یک سال دولت با تحریم کار را پیش برده است، گفت: تحریم ظلم و تجاوز به ملت ماست. باید تجاوزگران را سر جای خود بنشانیم و این وظیفه ماست.

روحانی در جشنواره شهید رجایی

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در اولین جشنواره شهید رجایی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: شهید رجایی از دستفروشی تا ریاست جمهوری همان رجایی بودو شهید باهنر نیز همواره همه کارهایش را با هنرمندی انجام داد و بی هنری در سراسر زندگی این مرد بزرگ دیده نشد.

روز گذشته (جمعه) وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای از افزوده شدن نام 28 شخصیت حقیقی و حقوقی به لیست تحریم‌های ایران خبر داد.در میان اسامی جدیدی که به این لیست افزوده شده‌اند نام افراد و شرکت‌های فعال در حوزه هوانوردی، حمل و نقل دریایی، تحقیقات هسته‌ای، صنایع دفاعی، انرژی و نیز چندین بانک داخلی و خارجی دیده می‌شوند.

دیوید کوهن، معاون تروریسم و اطلاعات مالی وزرات خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌‌ای اعلام کرد: "اقدام خزانه‌داری علیه 25 نهاد و شخص، که در توسعه برنامه اشاعه ایران، حمایت از تروریسم و نیز کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکایی و بین‌الملل دست دارند، منعکس کننده تداوم اراده ما برای اقدام علیه هر کسی است که در هر جایی تحریم‌های ما را نقض می‌کند."

همه توان خود را در این راه به کار می‌گیریم. این نه به آن معناست که از تحریم می‌ترسیم. در این یک سال دولت با تحریم کار را پیش برده است. تحریم ظلم و تجاوز به ملت است. باید تجاوزگران را سر جای خود بنشانیم و این وظیفه ماست

مهمترین محورهای سخنان رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:

یاد امام راحل به عنوان راهبر کاروان بزرگ انقلاب، استقلال و آزادی این سرزمین و یاد شهیدانی که با ایثار آنها انقلاب به پیروزی رسید و یاد شهیدانی که 8 سال از کشور محافظت کردند را گرامی می‌داریم.

اگر بگوییم شهیدان رجایی و باهنر از دولت مردان تاریخ این سرزمین بودند چیزی به اغراق و مبالغه نگفته‌ایم.

ما به شهید رجایی‌ها و باهنرها و همه شهدای بزرگ افتخار می‌کنیم و به روح بلندشان درود می‌فرستیم.

این جشنواره به عنوان تجلیل از برگزیدگان است که کاملا نمادین است والا اگر بخواهیم برگزیدگان را در یک فضایی جمع کنیم به زمان بلند و فضای زیاد نیاز دارد.

وقتی می‌گوییم دولت، تنها اعضای هیئت دولت نیست. دولت یعنی همه آنهایی که برای اجرای برنامه‌های دولت و خواست مردم به عنوان کارکنان این نظام خدمت می‌کنند.

روحانی در جشنواره شهید رجایی

هر کاری در این کشور انجام می‌گیرد نه کار رئیس‌جمهور است و نه وزرا، بلکه همه دست به دست هم می‌دهند.

اگر در کنار دولت قوه مقننه نباشد چگونه می‌توان به این مردم عزیز خدمت کنیم و اگر دستگاه قضایی در کشور نباشد مگر می‌شود خدمتی را به مردم ارائه داد.

همه توان خود را در این راه به کار می‌گیریم. این نه به آن معناست که از تحریم می‌ترسیم. در این یک سال دولت با تحریم کار را پیش برده است. تحریم ظلم و تجاوز به ملت است. باید تجاوزگران را سر جای خود بنشانیم و این وظیفه ماست.

رئیس‌جمهور به شخصه بار این مسئولیت را به دوش گرفته و تا پایان بر دوش خواهد داشت. به لطف حق امیدوارم و می‌دانیم حمایت مردم ادامه خواهد یافت و راهبر دلسور این انقلاب مستمرا تا رسیدن به هدف نهایی در کنار این هدف خواهند بود.

وزارت بهداشت الحق بار سنگینی بر دوش گرفت. آقای دکتر هاشمی با اصرار فراوان به دولت آمد .سه بار ایشان را خواستم و در سومین بار راضی شدند تا این بار سنگین را بر دوش گفت.

بخش سیاست تبیان

منبع : خبرانلاین