تبیان، دستیار زندگی
برای دست اندرکاران ارتباطات درک مکانیسم وبلاگ نویسی اهمیت فراوان دارد و اینکه قادر باشند در زمان لازم از آن استفاده نمایند. برای آن دسته از افراد شاغل در روابط عمومی که به مشتریان درباره آن مشاوره می‌دهند؛ کمک می‌کند تا وبلاگ نویسی را انجام دهند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شش دلیل اهمیت وبلاگ نویسی برای روابط عمومی‌ها

وبلاگ

برای دست اندرکاران ارتباطات درک مکانیسم وبلاگ نویسی اهمیت فراوان دارد و اینکه قادر باشند در زمان لازم از آن استفاده نمایند. برای آن دسته از افراد شاغل در روابط عمومی که به مشتریان درباره آن مشاوره می‌دهند؛ کمک می‌کند تا وبلاگ نویسی را انجام دهند. یک وبلاگ همچنین یک ابزار فوق العاده ارزشمند برای صاحبان کسب و کار است.

وبلاگ ( Weblog )  یا بلاگ ( Blog ) پدیده ای نوین ارتباطی است که  تعاملات انسانی را درحوزه ی نوشتاری، دیداری وشنیداری به شدت تحت تأثیر خود قرار داده است. برای  افراد حرفه‌ای روابط عمومی، وبلاگ نویسی ممکن است بسیار طبیعی به نظر برسد اما این کار همیشه آسان نیست؛ به خصوص اگر شما دارای یک شغل تمام وقت باشید و یا یک کسب و کار را اداره نمایید. این مقاله به قلمDorothy Crenshaw ، شش دلیل را برمی‌شمارد که بر اساس آن روابط عمومی‌ها باید دارای وبلاگ باشند.

وبلاگ نویسی کسب و کار در مدت شش سال اخیر به طور نسبتا چشمگیری پیشرفت کرده است. به نظر می‌رسد هر فردی که به بازاریابی محتوا وارد می‌شود بسیار به سختی می‌تواند در مقابل آن ایستادگی کند. اگرچه در این میان نقش محتوای وبلاگ به عنوان مرکز جامعه، به نفع پلتفورم‌های رسانه‌های اجتماعی کاهش یافته است. امروزه افراد به احتمال زیاد تمایل به اظهار نظر در فیس بوک، اینستاگرامو یا مدیوم در مقایسه با وبلاگ شما دارند. بنابراین بسیار کمتر احتمال دارد که خشنودی و رضایتی از تعداد بسیار کامنت‌ها حاصل شود و نظرات هرزنامه وبلاگ به حدی خارج از کنترل هستند که حتی بلاگرهای بزرگی مانند Chris Brogan اخیرا کارکرد نمایش عمومی نظر را غیرفعال کرده‌اند.

با این حال، من فکر می‌کنم پیش بینی مرگ وبلاگ نویسی، بسیار زود و پیش از موعد است. برای دست اندرکاران ارتباطات درک مکانیسم وبلاگ نویسی اهمیت فراوان دارد و اینکه قادر باشند در زمان لازم از آن استفاده نمایند. برای آن دسته از افراد شاغل در روابط عمومی که به مشتریان درباره آن مشاوره می‌دهند؛ کمک می‌کند تا وبلاگ نویسی را انجام دهند. ما با چالش‌ها به خوبی رفتارهای صعودی آشنا هستیم. یک وبلاگ همچنین یک ابزار فوق العاده ارزشمند برای صاحبان کسب و کار است که در اینجا به چرایی آن اشاره می‌کنیم:

1. محتوای تازه به راندن و عملکرد CEO کمک می‌کند. محتوای با کیفیت بالا و قابل جستجو بخشی از هر روابط عمومی موفق یا کمپین بازاریابی است و افزایش وبلاگ نویسی خود شاید بی دردسرترین روش برای به روز رسانی محتوا بدون اندیشیدن درباره آن باشد. آنچه که ممکن است باعث کمبود در درک دقیق استراتژی هدف باشد، می‌تواند از طریق وبلاگ نویسی بارها و به طور مرتب ایجاد شود.

2. وبلاگ یک ابزار فروش کلیدی است. محتوا، موضوع و طرح فروش شرکت را گسترش می‌دهد. روش‌های بسیار دیگری برای بیرون کشیدن محتوا وجود دارد اما یک وبلاگ متمرکز بر صنعت، موثرترین و اصلی ترین روش برای بیان کردن پیام‌ها است. در کسب و کار، استعداد کارکنان ما همان چیزی است که در حال فروش آن هستیم. بنابراین چرا نباید آن استعداد و اینکه چگونه می‌اندیشیم، خلق می‌کنیم و فعالیت هفتگی، برجسته شود.

3. وبلاگ یک ابزار مهم استخدام است. تماس مستقیم و فیلتر نشده با حوزه‌های مهم، کلید موفقیت برای یک شرکت‌ خدمات حرفه‌ای است و در کسب و کار ما پیدا کردن کارکنان با استعداد گاهی اوقات از یافتن مشتریان بزرگ سخت‌تر است. از آنجا که ما وبلاگ خود را ارتقاء داده‌ایم بنابراین متوجه افزایش قابل اندازه گیری در کمیت و کیفیت رزومه‌های ناخواسته دریافتی از سوی فارغ‌التحصیلان جدید و اخیر ارتباطات هستیم.

4. وبلاگ نویسی مسیر اجتماعی شما را تغذیه می‌کند. یافتن محتوای مرتبط برای به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی از طریق روند گردشی پست‌های وبلاگ آسانتر می‌شود.

 5. یک وبلاگ، برند مفید روابط عمومی است. زمانی که درحال مشاهده سایت‌های سازمان‌های خلاق یا هر شرکت دیگری هستید، اکثرما به این توجه می‌کنیم که آیا وبلاگ به روز شده است.  این حالت می‌گوید که شما به موضوعات و رویدادهای جاری صنعت متصل شده‌اید و ناگزیر به فرصت‌های قابل مشاهده اضافی در قالب دعوت نامه‌های سخنگو و به اشتراک گذاری محتوا با دیگر جوامع حرفه‌ای مرتبط منجر می‌شود.

6. وبلاگ نویسی یک نظم فوق العاده است. شما ممکن است از وبلاگ نویسی ترس داشته باشید، سعی کنید از آن اجتناب نمایید و یا حتی گاهی اوقات از آن متنفر باشید. اما زمانی که به آن روی می‌آورید یک احساس زیبا و مرحله‌ای بسیار توانمند ساز است که شما را به سمت چیزهای بعدی سوق می‌دهد.

منبع:www.prdaily.com

تنظیم: هومن بهلولی